Preparāts Rigvir

"Terapiju nedrīkst pārtraukt": vēža pacienti pieprasa atgriezt Rigvir

60
(atjaunots 15:37 04.05.2019)
Pacienti norāda, ka viņiem un viņu paziņām no Krievijas, ASV un Ukrainas Rigvir ir palīdzējis, un viņi lūdz atjaunot tā izplatīšanu, "neraugoties uz matemātiku"; ministrijas nostāja ir nelokāma.

RĪGA, 4. maijs – Sputnik. Veselības ministrija saņēmusi onkoloģijas pacientu iesniegumu ar lūgumu atgriezt apritē Rigvir šķīdinājumu, raksta skaties.lv.

Marta beigās Zāļu valsts aģentūra pārtrauca Rigvir apriti, kad laboratorijas pārbaude Lielbritānijā noskaidroja, ka četras zāļu sērijas neatbilda standartiem – to sastāvā bija mazāk aktīvās vielas, nekā ražotājs norādījis reģistrācijas brīdī.

Iepriekš mediķi vairākkārt apšaubīja šī šķīdinājuma efektivitāti, taču medikaments palika kompensējamo zāļu sarakstā pacientiem ar ļaundabīgu ādas melanomu.

Lēmums apturēt Rigvir izplatīšanu neapmierina 37 vēža pacientus, kuri parakstījuši iesniegumu un 2. maijā iesniedza to Veselības ministrijai. Viņi uzskata, ka šāds pasākums ierobežo viņu tiesības uz atveseļošanos.

"Ir jautājums, vai ministrijai pacients ir vissvarīgākais, vai arī kaut kas cits. (…) Mūs interesē tas cilvēks, šajā gadījumā slimnieks, un tas ir mūsu ģimenes loceklis. Un ģimenes loceklim terapija ir jāturpina, jo pārtraukumi onkoloģijas pacientam zāļu lietošanā ir zem katras kritikas un to nedrīkst pieļaut.

Ir nepieciešamas regulāras šīs zāļu devas un nodarboties ar matemātiku, cik vīrusu tur tajā visā ir iekšā, tas mūs neinteresē," paziņoja iniciatīvas autori Annija un Rolands Grosi.

"Mūsu reāli ir stipri vairāk un visā pasaulē. Man ir paziņas Amerikā, Čečenijā, Krievijā, Ukrainā visur kur, un viņi arī ir šokā, jo viņi ar šo preparātu tika piecelti no nāves gultas, un viņi nezina, kā rīkoties tālāk," saka paciente Zane Cinglere-Kraukle.

Veselības ministrijas nostāja ir nelokāma: Rigvir izplatīšanas aizliegumu Zāļu valsts aģentūra varēs atcelt vienīgi tad, kad šķīdinājuma ražotājs likvidēs konstatētos trūkumus.

"Zālēm ir jābūt drošām un pacientiem ir jābūt drošiem, ka tās zāles, ko viņi lieto, atbilst visām kvalitātes prasībām. Šie testi un analīzes parādīja to, ka zālēs ir mazāks vīrusa daudzums kā tas, ko pats ražotājs bija definējis, iesniedzot un reģistrējot šo medikamentu," paskaidroja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Pēc tam, kad izveidojās skandāls, Nacionālais veselības dienests izsvītroja Rigvir no kompensējamo zāļu saraksta. Tagad to reģistrējušajam uzņēmumam SIA "Latima" jākompensē valsts dotācijas.

60
Pēc temata
Latvijā uz laiku pārtraukta preparāta Rigvir izplatīšana
Ūdens ar citrona garšu: laboratorija pārbaudījusi ārstniecības līdzekli Rigvir
Speciālisti atkal apspriedīs Rigvir likteni
Swedbank

Latvijā reģistrēts holdings, kas pārvaldīs visas Swedbank grupas bankas Baltijā

1
(atjaunots 16:21 24.02.2021)
Holdingkompānija AS "Swedbank Baltics" ir nodibināta, lai stiprinātu visu Swedbank grupas banku klātbūtni reģionā.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Saskaņā ar portāla Firmas.lv datiem, Latvijā tika reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", vēsta Bb.lv.

Šis holdings, kura pamatkapitāls ir 35 000 eiro, savā paspārnē apvienos visas Baltijā strādājošās Swedbank grupas bankas, lai stiprinātu klātbūtni reģionā.

AS "Swedbank Baltics" dibinātājs ir Zviedrijas Swedbank.

Kā paskaidroja Swedbank grupas prezidents Jenss Henriksons, pie pārmaiņām bankā strādāja jau gadu.

"Ar šo soli mēs vienkāršosim lēmumu pieņemšanu un palielināsim caurspīdību bankas pārvaldības struktūrā, lai pilnvērtīgi turpinātu ilgtermiņa stratēģijas īstenošanu mūsu mājas tirgos – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā," atzīmēja viņš paziņojumā medijiem.

AS "Swedbank Baltics" pakļautībā būs uzņēmumu grupa ar vienotu uzraudzības mehānismu. Par darbības caurskatāmību uzraudzības institūcijām būs atbildīgs holdings.

AS "Swedbank Baltics" plāno uzsākt pilnvērtīgu darbību 2021. gada vidū. Līdz tam plānots saņemt visas nepieciešamās regulatoru atļaujas.

Holdingam būs nepieciešami darbinieki visos Swedbank mājas tirgos.

Kā iepriekš atzīmēja "Swedbank Grupas" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, holdingkompānijas reģistrācija nekādi neietekmēs bankas klientus vai darbiniekus, bet palīdzēs pastiprināt Swedbank vadības pilnvaras. Jaunās holdinga kompānijas nodibināšana Latvijā palīdzēs pielāgoties Latvijas tirgus un uzraudzības prasībām.

Swedbank ir lielākā banka Baltijas valstīs. Tās klienti ir aptuveni trīs miljoni fizisku personu un apmēram, 280 000 uzņēmumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, darbinieku skaits pārsniedz 6 000 cilvēku.

1
Tagi:
Swedbank
Pēc temata
Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju nepietiek naudas ikdienas izdevumiem
Uzkrājumu pat vienas algas apmērā valstī nav 64% iedzīvotāju
Ieguldījumu un aktīvu apjoms audzis, peļņa kritusies: kas notiek Latvijas bankās
Strādā, lai izdzīvotu: finanšu situācija pasliktinājusies pusei Latvijas iedzīvotāju
Maestro Raimonds Pauls

"Tur ir trakomāja": Paulu pārdomāja vakcinēt februārī

13
(atjaunots 16:12 24.02.2021)
Maestro Raimonds Pauls saņēma uzaicinājumu saņemt pirmo poti pret Covid-19, taču vakcinācija tika pārcelta no februāra uz martu.

RĪGA, 24. februāris — Sputnik. Raimondu Paulu vakcinēs pret koronavīrusu 1. martā, ziņo tvnet.lv.

Iepriekš ziņots, ka Pauls saņēma Veselības ministriju uzaicinājumu vakcinēties pret Covid-19. Viņš paziņoja, ka izmantos šo iespēju un saņems poti februāra beigās. Tomēr komunikācijas procesā ar vakcinācijas biroju tika noskaidrots, ka līdz martam vakcinēties neizdosies.

"Kaut kāda runa par februāra beigām bija, bet nekas precīzi nebija teikts. Tur taču tagad ir trakomāja – tad viens piezvana, tad otrs – kā jau parasti," paskaidroja Maestro.

Tāpat Pauls informēja, ka viņam zvanījusi biroja vadītāja Eva Juhņeviča. Par sarunas saturu Pauls detalizēti nestāstīja, taču atzīmēja, ka pa jokam jautājis Juhnevičai, kad ierasties uz Dziesmu svētku mēģinājumu – viņa ir bijusi Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Iepriekš Pauls ziņoja, ka iedzīvotājiem jāvakcinējas, lai novērstu Covid-19 izplatību, turklāt viņš pastāstīja, ka atbalsta Latvijas valdības kampaņu. Tāpat Maestro atzīmēja, ka lielo informācijas daudzumu varētu pasniegt konkrētāk un skaidrāk, izceļot svarīgāko, kas cilvēkiem jāzina par vakcīnām un to efektivitāti.

13
Tagi:
Raimonds Pauls, vakcinācija, koronavīruss
Pēc temata
Latvija saņems 8400 Moderna vakcīnas devu
Pauls nosoda Gobzemu par vēlmi padarīt viņu par miljonāru uz Latvijas iedzīvotāju rēķina
"Šī valdība – nu, nemāk tā vadīt valsti": Pauls par valsti, naudas zaudējumu un medijiem
Pensionāri ir panikā: Latvijā atkal ir problēmas ar vakcinācijas organizāciju