Krievu skolu aizstāvju protesta akcija Rīgā

Glābsim sevi paši: krievu skolu aizstāvji šodien organizē jaunu gājienu

75
(atjaunots 07:55 01.05.2019)
Kārtējais gājiens krievu skolu aizsardzībai notiks 1.maijā. Tas sāksies pusdienlaikā pie Dailes teātra. Atsevišķā "Vecāku kolonnā" ies cilvēki, kuri vēlas paust protestu un nevēlas stāties politisko spēku paspārnē.

RĪGA, 1. maijs — Sputnik. 1. maijā Latvijas Krievu savienība un Krievu skolu aizsardzības štābs organizē kārtējo masveida akciju pret vidējās izglītības pāreju pie mācībām latviešu valodā.

Akcijas dalībnieki pulcēsies pusdienlaikā pie Dailes teātra. Turp Vecāku foruma priekšsēdētājs Konstantīns Čekušins aicina ierasties visus, kuri vēlas paust protestu un nevēlas stāties politisko spēku paspārnē.

Visi – uz gājienu

Gājiena priekšvakarā LKS publicēja savā lapā Facebook video ierakstu par krievu valodas lomu pasaulē un par to, kā to apkaro Latvijā.

Iepriekš vēstīts, ka 23.aprīlī Latvijas Satversmes tiesa nolēma, ka mācības latviešu valodā valsts skolās ir likumīgas.

"Paudīsim savus iebildumus – iesim uz 1.maija gājienu!" aicināja LKS.

Partija atgādināja, ka krievu izglītības likvidācija neatbilst tiesiskajām normam un ekspertu slēdzieniem. Tā neapšaubāmi negatīvi ietekmēs bērnus un viņu ģimenes, bet vēlāk – visu valsti kopumā.

"Mūsu valdība nevēlas uzklausīt trešās daļas iedzīvotāju balsis, saprāta balsi un starptautiskās tiesības.

Ir jāiziet ielās un jāparāda savi iebildumi. Mums ir pašiem sevi jāglābj. Aicinām visus 1.maijā pl. 12:00 iziet akcijā par vienlīdzīgām tiesībām uz izglītību dzimtajā valodā," teikts aicinājumā.

LKS atzīmēja, ka bez protesta akcijām varasvīri varēs apgalvot starptautiskajiem partneriem, ka nekāda sašutuma par reformu valstī nav un cīņa par krievu valodu nevienam nav vajadzīga.

"Mūsu tiesībsargiem nebūs nekādu argumentu apgalvojumiem, ka cilvēkus neapmierina tāds viņu tiesību parkāpums. Ir jāiziet akcijā, lai sajustu viens otru un ieraudzītu, ka jūs neesat vieni. Ka mūsu ir daudz. Un mēs varam mainīt situāciju.

Gaidām visus! Atnāciet! 1.maijā pl. 12:00, Dailes teātris," rakstīja LKS.

Iepriekš intervijā radio Sputnik Latvija EP deputāts Miroslavs Mitrofanovs (LKS) paziņoja, ka Satversmes tiesas lēmums skolu reformas jautājumā vēlreiz pierāda: tikai aktīvs krievu mazākumtautības viedoklis, kas pausts protesta akcijās, spēj apturēt un pavērst atpakaļ krievu skolu likvidāciju.

Ne LKS dēļ, ne "Saskaņas" dēļ. Paši sevis dēļ

Tajā pašā laikā un vietā līdztekus Latvijas Krievu savienības locekļiem pulcēsies bezpartejiskie vecāki, kuri vēlas iebilst pret reformu. Atsevišķu "Vecāku kolonnu" organizē Konstantīns Čekušins un Degi Karajevs.

Viņi aicina visus interesentus pievienoties akcijai, lai Latvijas valdība ieraudzītu, ka cilvēki nepiekrīt kanibāliskajiem likumiem, kuri lemj ciešanām bērnus.

Čekušins atzīmēja, ka dažus vecākus biedē politisko spēku dalība cīņā par krievu skolām, tāpēc viņš ieteica soļot atsevišķā kolonnā. Viņš saprot, ka, domājams, cilvēku tajā nebūs daudz, taču viņi to darīs "ne LKS dēļ, ne "Saskaņas" dēļ, bet gan paši sevis dēļ".

"Mums ir tiesības pieprasīt izglītību dzimtajā valodā. Mēs nepiekrītam tam, ka esam izsvītroti no dienas kārtības. Un mēs vēlamies kvalitatīvu izglītību bērniem. Neko no tā visa valdība pat negrasās darīt," Čekušins apliecināja pasākuma lapā Facebook.

Aktīvists nepiekrita viedoklim, ka mūsdienās mītiņi izskatās arhaiski, jo arī ņurdēšana virtuvē nav nekāda izeja. Turklāt protesta akcijas neizslēdz citas metodes cīņā ar reformu – priekšā ir prasība ECT.

"Un mums vajag ieraudzīt, ka mēs neesam vieni savā protestā pret valdības rīcību. Un mums vienam otru jāatbalsta.

Vēl es gribu no sirds pateikties visiem tiem, kuri ir gatavi atklāti paust nepiekrišanu valdības politikai. Tam vajadzīgs iekšējais spēks un pārliecība par savu taisnību.

Jūs esat malači. Tiksimies 1.maijā," pavēstīja Čekušins.

Aktīvists īpaši uzsvēra, ka organizatori mīl Latviju un vēlas, lai viņu bērni būtu laimīgi. Viņi vēlas kvalitatīvu izglītību dzimtajā valodā saviem bērniem – tāpat kā visi pārējie vecāki. Tieši tāpat viņi vēlas cieņu no valsts puses, taču šim nolūkam vispirms ir jāsāk pašiem cienīt savas tiesības.

"Es pats ļoti priecāšos redzēt Latvijas karodziņus. Un priecīgas 1.maija svētku sejas.

Ticiet man, pēc tam jums nebūs jākaunas savu bērnu priekšā. Ja pilsoņi pieprasa un aizstāv savas tiesības un nebaidās, lai arī tas neatbilst partijas ģenerālajai līnijai, - tas ir piemērs, par kuru nav jākaunas.

Un to ir vērts mācīt saviem bērniem. Skolās to neiemācīs. Tā ir dzīves skola," uzsvēra K.Čekušins.

75
Pēc temata
Raganas, mikrobs un kļūdas: kā latviešu mācību grāmatas kavē krievu bērnu mācības
Krievu dzimtā, latviešu – otrā: Latvijai laiks labot kļūdas
Brods: Latvijā daudzi atceras PSRS un nevēlas atteikties no visa krieviskā
Lingvists: latvieši un krievi "vienojušies", ka krievu valoda ir prestižāka
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

12
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

12
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Jānis Jurkāns

Jurkāns paskaidroja, kāpēc Lukašenko ir izdevīgs Latvijai un visiem Rietumiem

25
(atjaunots 07:16 14.08.2020)
Aleksandrs Lukašenko ir izcīnījis uzvaru vēlēšanās, un tā nav Latvijas darīšana, ar kādu balsu skaitu. Rīgai jāvērtē, kā izmantot situāciju savā labā – Lukašenko tai bija pozitīvais varonis, norādīja Latvijas bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Eiropas Padomes šīsdienas sēdē (ārlietu ministru līmenī) Latvija atbalstīs sankciju ieviešanu pret vairākām Baltkrievijas Republikas amatpersonām, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijai - ES dalībvalstij – ir jāseko Briseles principiem un publicētajiem tekstiem, nevis jāskrien pa priekšu lokomotīvei, intervijā Sputnik Latvija norādīja valsts bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns, komentējot Rinkēviča paziņojumu.

Jurkāns atzīmēja, ka politiķi, protams, nāks klajā ar nodeldētām frāzēm, aicinot novērst vardarbību, atlaist demonstrantus, tāpat kā protestu laikā ASV, Francijā un citās valstīs. Globalizācijas laikmetā būtu nepareizi pavisam palikt malā, tomēr Latvijai pašreizējā politiskajā stāvoklī jāmeklē sava interese.

"Latvijai jāsaprot, kāda loma mūsu ārpolitikā ir Baltkrievijai. Amerikāņi tur atkal atvēruši vēstniecību, Rinkēvičs janvārī apmeklēja, aicināja Lukašenko uz Rīgu. Kas tad ir mainījies? Lukašenko ir uzvarējis, un nav mūsu darīšana, ar kādu procentu. Mēs tur neko nevaram pierādīt, ir kaut kādi pieņēmumi, tomēr tā nav mūsu darīšana. Mums jāskatās, kā izmantot polisko situāciju mūsu labā. Lukašenko pēdējā laikā Latvijai bija pozitīvais varonis – viņš saglabāja Baltkrievijas valstiskumu. Tas mums der? Der. Tas der visiem Rietumiem," konstatēja Jurkāns.

Pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kas aizritēja 9. augustā, turpinās protestētāju sadursmes ar likumsargiem. IeM dati liecina, ka aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēki, vairāk nekā 250 nogādāti veselīas aprūpes iestādēs ar dažādas smaguma pakāpes traumām, divi cilvēki gājuši bojā.

Юрканс объяснил, почему Лукашенко как президент выгоден для Латвии и всего Запада
25
Tagi:
Jānis Jurkāns, Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Levits aicina atbrīvot Baltkrievijā arestētos protestu dalībniekus
IeM paziņoja, ka nepieļaus situācijas destabilizāciju Baltkrievijā
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Aleksejs Puškovs

Krievijas politiķis atbildējis uz aicinājumu noteikt sankcijas KF par Baltkrieviju

0
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs savā lapā Twitter komentēja Eiropas Parlamenta deputāta no Polijas Jaceka Sariuša-Voļska ieteikumu ieviest sankcijas pret Krieviju sakarā ar protestiem Baltkrievijā, vēsta RIA Novosti.

"No Polijas ar naidu. Šis aicinājums ir absurds, tomēr norāda, ka Krievijai naidīgi noskaņotā Eiropas elite refleksu līmenī apsūdz Krieviju it visā ar jebkādu ieganstu vai vispār bez iegansta," uzskata Puškovs.

Politiķis atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

"Pagaidām tas ir tukšs šāviens. Taču tas apzīmē kārtējā uzbrukumu Krievijai virzienu," secināja Puškovs.

Protesti Baltkrievijā

Pēc 9. augustā aizritējušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās plašas protesta akcijas. Centrālā vēlēšanu komisija pavēstīja, ka vēlēšanās uzvaru izcīnījis Aleksandrs Lukašenko ar 80,08% balsu. Viņa galvenā konkurente Svetlana Tihanovska saņēmusi 10,09% balsu.

Pilsoņi paziņoja, ka nepiekrīt balsošanas organizācijai un rezultātiem. Likumsargi stingri ierobežo nesankcionētās akcijas. Kārtības sargi izmanto asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas un gumijas lodes. Saskaņā ar Baltkrievijas IeM datiem, divi cilvēki ir gājuši bojā.

0
Tagi:
Aleksejs Puškovs, sankcijas, Krievija, Polija, Baltkrievija
Pēc temata
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Rinkēvičs: Latvija atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā