Акция Бессмертный полк в Риге

Latvijas krievi atkal konsolidējas: 9. maijā Rīgā notiks "Nemirstīgā pulka" gājiens

95
(atjaunots 08:44 29.04.2019)
Rīgā 9. maija svētku pasākumu rīkošanai iesniegti četri pieteikumi.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Līdz šim Rīgas domē iesniegti četri pieteikumi svētku pasākumu rīkošanai Uzvaras dienā, 9. maijā, informēja Rīgas pašvaldības pārstāve Aira Šmelde, vēsta Mixnews.lv.

Biedrība "9maijs.lv" jau 8. maijā no plkst. 17:00 līdz 21:00 grasās rīkot pasākumu pie Uzvaras pieminekļa. 9.maijā no plkst. 9:00 līdz 23:00 tā pati biedrība plāno vēl vienu pasākumu. Šajās akcijās plāno piedalīties 1000 cilvēki.

Rīgas dome saņēmusi pieteikumu no privātpersonas "Nemirstīgā pulka" pulcēšanās un gājiena rīkošanai.

Gājiens notiks no plkst. 13:00 līdz 18:00 maršrutā no Aleksandra Grīna bulvāra stūra pa Slokas ielu līdz Uzvaras parkam. Arī šim pasākumam pieteikti 1000 cilvēki.

Vēl 50 cilvēki piedalīsies "Jaunās Saskaņas" partijas pasākumā. Akcijas nosaukums ir "Uzvaras un Eiropas dienas gājiens "Nemirstīgais pulks". Pasākums notiks 9. maijā no plkst. 12:00 līdz 14:00 maršrutā no 11. Novembra krastmalas, pāri Akmens tiltam, līdz Uzvaras parkam.

Pēc Šmeldes sacītā, visi pieteikumi iesniegti likumā paredzētajā kārtībā, un pašvaldības rīcībā nav informācijas, kura liktu ierobežot pasākumu rīkošanu.

Iepriekš ziņots, ka akcija "Nemirstīgais pulks" iekļauta Latvijas Valsts drošības dienesta (VDD) pārskatā.

Krievi konsolidējas

Pārskatā norādīts, ka pasākums tiek rīkots vairāk nekā 80 valstīs, tostarp arī Latvijā, no 2015. gada. pārskata autori uzsvēra, ka akcija "Nemirstīgais pulks" Rīgā ir lielākais ārpus Krievijas robežām, savukārt tā rīkotāji iekļauti "Nemirstīgā pulka" starptautiskajā koordinācijas padomē kopā ar pārstāvjiem no Krievijas, Krimas, Izraēlas, Vācijas, Norvēģijas un Kirgizstānas.

Līdz ar to VDD atzīmēja augstu dalībnieku mobilizācijas pakāpi un to, ka akcija tiek izmantota kā "Krievijas nācijas un ārzemju tautiešu konsolidācijas instruments". VDD norāda, ka konsolidācijas nolūkos tiek izmantota "tā dēvētā uzvaras ideoloģija", un arī pašu Uzvaras dienu ziņojumā nosauca par "tā dēvēto".

Te ir vērts piebilst, ka aprīļa sākumā Latvijas Saeima otrajā lasījumā apstiprināja likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" grozījumus, kuri paredz PSRS Bruņoto spēku, kā arī nacistiskās Vācijas formastērpu izmantošanas aizliegumu publiskos pasākumos.

Likumprojekta autori neslēpa, ka nacistu formastērpu valkāšana viņiem rūp daudz mazāk, nekā padomju karaspēku formastērps un simbolika. Radās jautājums par to, vai veterāni un visi tie, kas iziet Latvijas ielās Uzvaras dienas svinībās, varēs uzvilkt formastērpu un izmantot padomju armijas simboliku. Nav brīnums, ka likumprojekts izraisīja asi negatīvu reakciju sabiedrībā gan arī politiķu un tiesībsargu vidū.

Uzvara – tā ir vērtība

Akcijas "Nemirstīgais pulks" rīkotāja Latvijā Margarita Dragile Sputnik Latvija intervijā paziņoja, ka vairumam akcijas "Nemirstīgais pulks" dalībniekiem pasākums ir iespēja paziņot par to, ka šī uzvara ir viņu vērtība. Savukārt normāls cilvēks ar veselu saprātu nekautrēsies no tā, ka viņa vectēvi, vecvectēvi uzvarēja hitlerisko Vāciju.

Tāpat viņa paziņoja, ka "Nemirstīgais pulks" ir mierīga akcija, ģimenes atmiņu akcija. Un katru gadu "Nemirstīgā pulka" rindās cilvēku skaits kļūst arvien lielāks.

Publicists un sabiedrības aktīvists Vladimirs Lindermans Sputnik Latvija iknedēļas politisko notikumu apskatā runāja par to, ka likuma pieņemšanai par formastērpu nevajadzētu atturēt cilvēkus no padomju formastērpa simbolikas izmantošanas, neraugoties uz draudīgajiem soda skaitļiem 700 eiro apmērā.

Pēc Lindermana sacītā, ir jāparāda, ka krievi aizstāvēs savas vērtības par spīti visiem šķēršļiem, kurus liek Latvijas varasiestādes.

95
Pēc temata
Pazemojās Hitlera priekšā, bet tagad tēlo svētos: Puškovs asi atbildēja Varšavai
Nepielīdziniet agresoru uzvarētājam: Pimenovs pasniedza deputātiem vēstures stundu
Deputāts: grozījumi par padomju formas aizliegumu uzrīda policiju sirmgalvjiem
Staļins un pilsoņu samierināšanās ar vēsturi
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem

10
(atjaunots 15:52 30.11.2020)
Tomēr Veselības ministrijā atzīmēja, ka, ja situācija ar koronavīrusu valstī mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Latvijas Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne paziņoja, ka dotajā posmā netiek plānots paplašināt Covid-19 testēšanu, iekļaujot testēšanas algoritmā cilvēkus, kuri strādā noteiktās profesijās, kā tas notika pavasarī, raksta Press.lv.

Uz jautājumu, vai netiek plānots prioritāri testēt noteiktas cilvēku grupas, ja tas būs nepieciešams drošai profesionālo pienākumu izpildei, Veselības ministrijas pārstāve atbildēja, ka pagaidām šādu plānu nav, bet, ja situācija mainīsies, testēšanas algoritms var tikt pārskatīts.

Veselības ministrija uzskata, ka esošais algoritms garantē mērķtiecīgu valsts apmaksātu testēšanu – tā ir pieejama visiem ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ja rodas saslimšanas simptomi vai epidemioloģiskie rādītāji. Turklāt Slimību profilakses un kontroles centrs lemj, kādos gadījumos ir pamats plašākai testēšanai uzņēmumos, skolās un citās iestādēs.

Tāpat testēšana tiek nodrošināta medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros, kur ir daudz riska grupu.

Veselības ministrijā atzīmēja, ka pašlaik testēšanas punktos visā Latvijā rindu nav, un jebkurš cilvēks, iepriekš pierakstoties, var operatīvi nodot testu tajā pašā vai nākamajā dienā un tikpat operatīvi saņemt rezultātus.

10
Tagi:
Latvija, koronavīruss, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Jaunas šausmas: ASV cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, sāk izkrist zobi
P. Stradiņa slimnīca, foto no arhīva

Ar pneimoniju mājās: slimnīcās beidzas gultasvietas pacientiem

15
(atjaunots 15:02 30.11.2020)
P. Stradiņa slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju – dažiem nāksies ārstēties ambulatori.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Vieglākos plaušu iekaisuma gadījumos tagad nākas ārstēties mājās – slimnīcās nav vietu, vēsta LTV.

Vakar Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā uzrunā Latvijas iedzīvotājiem atzina, ka veselības sistēma valstī ir uz izdzīvošanas robežas, savukārt ieviestie drošības pasākumi nav atnesuši gaidīto efektu.

Pacientu skaits ar Covid-19, kuri nokļuvuši stacionāros, sasniedzis 510 cilvēkus. Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas valsts sekretāre Diāna Mūrmane-Umbraško pastāstīja, ka šobrīd Covid-19 slimniekiem ir pieejamas 629 gultasvietas, savukārt akūtas nepieciešamības gadījumā to skaitu iespējams palielināt par 81. Tomēr var pienākt brīdis, kad veselības aprūpes sistēma nebūs spējīga palīdzēt visiem, kam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Venspilī
© Sputnik / Sergey Melkonov

Mediķi uzsver: slimnieku jau ir tik daudz, ka visus uzņemt nav iespējams. Piemēram, Mārtiņš Purenkovs, P. Stradiņa slimnīcas interns atzīmēja, ka visnopietnākās komplikācijas, no kurām pacients var pat nomirt, – tā ir pneimonija un elpceļu mazspēja. Pacienti visbiežāk nokļūst slimnīcā šo iemeslu dēļ. Diemžēl slimnīca vairs nevar uzņemt visus pacientus ar pneimoniju, atzīmēja viņš. Medicīnas darbinieki cenšas sekot līdzi tam, vai pacients spēj turpināt ārstēties ambulatori – vai arī viņš ir jāievieto stacionārā.

Par to, ka tas var notikt, ārsti ir brīdinājuši jau vairākas reizes. Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs iepriekš skaidroja, ka ne tik svarīgas ir gultasvietas, bet gan personāla skaits, kurš netiek galā ar lielo pacientu skaitu. Neskaitot pārējo, liels daudzums mediķu šobrīd ir inficēto kontaktpersonas vai arī paši slimo ar Covid-19.

15
Tagi:
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, veselības aprūpes sistēma, Latvija
Pēc temata
"Slimnīcas ir pilnas ar inficētajiem": aizsardzības ministrs aicina rīkoties radikāli
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Jāpalīdz mediķiem: kas traucē piesaistīt vairāk brīvprātīgo Latvijas slimnīcās
No slimnīcas mājup par 150 eiro: jauna problēma ar Covid-19 pacientiem
VAS Latvijas dzelzceļš

"Latvijas Dzelzceļš" izpārdod lokomotīves

0
(atjaunots 16:41 30.11.2020)
Izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves un sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru kopējā sākumcena ir 704 680 eiro.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. "Latvijas Dzelceļa" meitasuzņēmums "LDz cargo" pārdod izsolē astoņas dīzeļlokomotīves ar kopējo sākumcenu 704 680 eiro, tiek ziņots oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Kravas vagoni, foto no arhīva
© Sputnik / Alexander Vilf

Tiek atzīmēts, ka izsolei tiks nodotas divas TEP70 sērijas dīzeļlokomotīves ar sākumcenu 92 920 eiro un 93 560 eiro. Tāpat tiks piedāvātas sešas ČMEZ sērijas lokomotīves, kuru sākumcena sastāda 82 850 eiro, 83 250 eiro, 84 850 eiro, 86 550 eiro, 88 050 eiro un 92 650 eiro.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka "Latvijas Dzelzceļa" apgrozījums pērn krities par 7,5%, salīdzinot ar 2018. gadu, sastādot 337,645 miljonus eiro. Koncerna zaudējumi sastādīja 9,328 miljonus eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada peļņu 14,408 miljonu eiro apmērā.

Pērn pa dzelzceļu tika pārvesti 41,49 miljoni tonnu kravu, kas ir par 7,77 miljoniem tonnu, jeb 15,8%, mazāk, nekā 2018. gadā. 79,4% šī apjoma sastādīja importa pārvadājumi (32,949 miljoni tonnu), kas ir par 18,6% mazāk, nekā 2018. gadā. Galveno kravu plūsmas daļu pa Latvijas dzelzceļiem veido partneri no Krievijas – 70,4% no visiem pārvadājumiem.

Kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

0
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kliedzoši nepieņemams tonis: Latvijas ĀM aizliedza stividoriem prasīt Krievijai kravas
Nav skaidrs, kāpēc Latvija pati atsakās no tranzīta: situāciju LDz apsprieda Saeimā
"Latvijas Dzelzceļš" pārdod jau otro staciju