Dokumentu pārbaude. Foto no athīva

Latvijas Saeima atļāvusi vadītājiem braukt ar pasi un ID karti

307
(atjaunots 10:55 26.04.2019)
Protams, vadītāja apliecība joprojām ir nepieciešama, taču nav obligāti ņemt to līdzi visur un vienmēr, tāpat kā tehnisko pasi.

RĪGA, 26. aprīlis – Sputnik. Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Ceļu satiksmes likuma grozījumus. Tagad jebkurš personu apliecinošais dokuments būs derīgs vadītājiem tiesību vietā, ja viņš tās ir aizmirsis mājās, vēsta Mixnews.lv.

Turklāt vadītāji var nevadāt līdzi arī transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

Tiek ziņots, ka likumprojekts paredz administratīvā sloga samazināšanu, tātad gan tehniskā pase, gan tiesības apstiprina datus, kuri atrodas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā vai Traktortehnikas un tās vadītāju valsts informatīvajā sistēmā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits savā Twitter mikroblogā pateicās Saeimas kolēģiem par vienbalsīgu Satiksmes ministrijas iniciatīvas atbalstīšanu par vadītāju atbrīvošanu no pienākuma visur vadāt līdzi automobiļa tehnisko pasi un tiesības.

"Atslogosim vadītājus no lieku dokumentu nēsāšanas līdzi," uzrakstīja ministrs.

Tāpat viņš apsolīja, ka līdz 31. jūlijam Ceļu satiksmes noteikumos tiks veiktas izmaiņas, kuras ļaus motociklistiem izmantot sabiedriskā transporta joslas. Arī šos grozījumus Latvijas Saeima iekļāvusi Ceļu satiksmes likumā.

Pārvietošanas pa sabiedriskā transporta joslām motociklu un mopēdu vadītājiem tiks atļauta tikai tādā gadījumā, ja to transportlīdzekļi netraucēs autobusiem un trolejbusiem.

Vadītāja apliecību neviens neatceļ

Jāatzīmē, ka Ceļu satiksmes likuma grozījumus Saeima, patiešām, pieņēma pārsteidzoši ātri. Satiksmes ministrija šo iniciatīvu iesniedza Saeimai šī gada februārī.

Automobiļa vadītāja
© Sputnik / Руслан Кривобок

Kamēr jaunie grozījumi nav stājušies spēkā, vadītājam, kurš aizmirsis paņemt līdzi vadītāja apliecību un automobiļa reģistrācijas dokumentus, draud 3 eiro sods. 2018. gadā vien policisti 3 tūkstošus reižu izrakstīja sodus par braukšanu bez apliecības un 2 tūkstošus reižu – par braukšanu bez tehniskās pases.

Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta vadītājs Tālivaldis Vectirāns iepriekš skaidroja, ka brīdī, kad Latvijas vadītājus atbrīvos no pienākuma vadāt līdzi vadītāja apliecību un tehnisko pasi, ar personu apliecinošiem dokumentiem būs pietiekami, lai pārliecinātos, ka vadītājam ir tiesības vadīt transportlīdzekli un ka pats transportlīdzeklis ir reģistrēts. Taču, ja vadītājam būs līdzi vadītāja apliecība, viņš varēs uzrādīt arī šo dokumentu.

307
Pēc temata
Nesauciet policiju: CSN dalībnieku iesniegumu iespējams aizpildīt viedtālrunī
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

28
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

28
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko