Vista. Foto no arhīva

Vistas kļūs brīvas, bet olas dārgas: "Lido" pāriet uz "pareizajiem" ēdieniem

71
(atjaunots 09:01 19.04.2019)
Sākot ar 2025. gadu "Lido" atteiksies no sprostos dētām olām.

RĪGA, 19. aprīlis – Sputnik. Ātrās ēdināšanas restorānu tīkls "Lido" no 2025. gada atteiksies no būros turēto vistu dētām olām, kā arī no produkcijas, kas pagatavota no šādām olām, vēsta BNN.

Savā paziņojumā "Lido" norāda, ka kompānija jau ir atteikusies no pārtikas krāsvielu un garšas pastiprinātāju izmantošanas, nākotnē tā atteiksies arī no sprostos dētām olām.

Putnu fabrika
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Mēs iestājamies par to, ka ekonomikas attīstība nedrīkst degradēt vidi, tāpēc dzīvnieku labturība un vides aizsardzība ir kritēriji, kam pievērsīsim arvien lielāku uzmanību nākotnē," pastāstīja "Lido" īpašnieks un padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons.

"Lido" lēmumu sveica arī biedrībā "Dzīvnieku brīvība".

"Mums ir liels gandarījums par konstruktīvo dialogu ar Lido, kā rezultātā tiks būtiski uzlaboti dzīves apstākļi tūkstošiem dzīvnieku. Tas ir nepārprotams signāls tam, ka nežēlīgie sprosti dējējvistām aiziet vēsturē," paziņoja biedrības "Dzīvnieku brīvība" valdes locekle Katrīna Krīgere.

Organizācija vairākkārt cēlusi augšā problēmu par nežēlīgu izturēšanos pret putniem fermās. 2017. gada augusta vidū biedrība rīkoja piketus ar prasību aizliegt sprostos dēto olu tirdzniecību.

2016. gada oktobrī biedrības pārstāvji viesojās putnu fermās, kuras pieder Balticovo, lielākajam olu ražotājam Latvijā. Dzīvnieku aizstāvji publicēja vistu fotogrāfijas un video, kuras tiek turētas baisos apstākļos.

Vēlāk Balticovo pārstāvji paskaidroja, ka video "Dzīvnieku brīvības" aktīvisti uzņēma vistu intensīvas spalvu mešanas periodā, kā rezultātā putni izskatījās nomocīti. Kompānija apņēmās novērst pārkāpumus un uzlabot putnu uzturēšanas apstākļus fabrikās, kurās tas vēl nav izdarīts.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pārbaudīja Balticovo putnu fermas Daugavpilī, Madonā un Iecavā un neatrada nopietnus pārkāpumus.

Savukārt atsevišķu Latvijas restorānu īpašnieki uzskata, ka dzīvnieku aizstāvji, kuri iestājas pret sprostos dēto olu lietošanu un tikai par olām, kuras dēj vistas ar piekļuvi brīvai pastaigai, šantažē uzņēmējus, draudot uzsākt publisku kampaņu pret vienu vai otru iestādi, kura atsakās kļūt par "sociāli atbildīgu". Taču dējējvistu aizstāvji neņem vērā faktu, ka ne visi restorāni var atļauties sev brīvībā turētu vistu olas – tās ir daudz dārgākas un neder plaša apmeklētāju loka sabiedriskās ēdināšanas vietām.

71
Pēc temata
Īsts rekets: restoratori Latvijā sūdzas par vistu aizstāvjiem
Latvijas veikali pārtrauks sprostos dētu olu tirdzniecību
Balticovo ieguldīs trīs miljonus vistu brīvajai pastaigai

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

1
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

1
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

17
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

17
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF