Liellopu ferma Latvijā. Foto no arhīva

Paskatieties, dzīvo laukos: Latvija un Lietuva aicina uz atvērto durvju dienām

61
Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" kopā ar Lietuvas kolēģiem ļaus apskatīties, kā dzīvo apmēram divsimt zemnieku saimniecības.

RĪGA, 18. aprīlis – Sputnik. Latvijas un Lietuvas iedzīvotājus aicina piedalīties akcijā "Atvērtās dienas laukos", vēsta Grani.lv.

Pasākumu organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" kopā ar Lietuvas kolēģiem. Atvērto durvju dienās varēs apmeklēt 194 Latvijas un Lietuvas zemnieku saimniecības: 129 – Latvijā un 65 – Lietuvā.

Latvijā "Atvērtās dienas laukos" notiks no 4. līdz 6. maijam, savukārt Lietuvā – no 10. līdz 12. maijam.

Tūristi, kuri vēlas piedalīties akcijā, varēs apskatīties, kā dzīvo laukos, pagaršot, saklausīt un sajust laukus un visu, kas ar tiem saistīts.

Amatnieki, pirtnieki, produkcijas ražotāji, biškopji, dārznieki, lielas zemnieku saimniecības, muižnieki, atrakciju parki, lauku krogi un restorāni pieņems viesus ar izplestām rokām. Akcijas laikā spēkā būs atlaides, kuras paredzētas speciāli šim dienām, kā arī pasākumi un programmas, izglītojošas ekskursijas, koncerti, spēles, degustācijas un tamlīdzīgas lietas.

Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs
© Sputnik / Дмитрий Дубинский

Zemnieki šajās dienās novērsīs uzmanību no savām ikdienas lietām un gaidīs viesus, lai detalizēti pastāstītu viņiem par to, kā dzīvojas un strādājas laukos. Tūristiem ļaus paskatīties uz ražošanu un pastāstīs, kas un no kā tiek taisīts. Savas durvis vaļā vērs pat tās saimniecības, kuras parastajās dienās tūristus nepieņem, piemēram, Latvijā lielākais sēklu ražotājs.

Un galvenais - visi zemnieki gaidīs viesus akcijas norises laikā, tātad tūristi varēs sastādīt savus maršrutus.

Akcijas rīkotāji iesaka saskaņot saimniecības apmeklēšanas laiku ar tās īpašnieku. Vēlams braukt ciemos no plkst. 10:00 līdz 18:00. Viesošanās laikā neaizmirstiet paņemt līdzi skaidru naudu.

Kur tieši doties, lai uzzinātu visas lauku dzīves gudrības, atzīmēts kartē, portālā celotajs.lv. Tur pat var noskaidrot informāciju par akcijas dalībniekiem.

Kas ir lauku tūrisms

Iepriekš ziņots, ka 2018. gadā lauku tūrisma nozare Latvijā pieaugusi par 10%. Kā skaidrojusi asociācijas "Lauku ceļotājs" Vadītāja Asnāte Ziemele, nozares izaugsmi veicinājusi neierasti karstā 2018. gada vasara.

Viņa atzīmē, ka 80% ceļotāju Latvijas laukos ir vietējie iedzīvotāji. Šogad viņi visvairāk interesējušies par atpūtu pie jūras, ezeriem un upēm. Taču ziņkārīgo tūristu skaits, kuri dodas ceļojumā, lai uzzinātu kaut ko jaunu, arī pieaug.

Lauku tūrisms ir labi attīstīts Spānijā, Itālijā un Francijā. Šis tūrisma industrijas sektors ir orientēts uz dabas, kultūrvēsturisko un citu lauku un to īpatnību resursu izmantošanu.

Ceļotāji, kuri izvēlējušies lauku tūrismu, kādu laiku dzīvo laukos, iepazīst vietējo kultūru un vietējās paražas, piedalās tradicionālajos lauku darbos.

61
Pēc temata
Latvijas lauku rajonos rit īsts karš par tūristiem
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru