Naudas skaitīšana. Foto no arhīva

Latvijas iedzīvotājus sagaida algas pielikums: uzņēmēji patukšos savas kabatas

133
(atjaunots 11:54 13.04.2019)
Sekojošajos 12 mēnešos Latvijas uzņēmēji plāno pacelt darbiniekiem algas vidēji par 5%.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Saskaņā ar konsultāciju kompānijas PricewaterhouseCooper (PwC) veikto aptauju, nākamo 12 mēnešu laikā Latvijas iedzīvotājus sagaida algas pielikums, vēsta Grani.lv.

Kompānija PricewaterhouseCooper (PwC) veica Baltijas valstu uzņēmumu vadītāju aptauju un noskaidroja, ka Latvijā darbinieku algas plāno palielināt 90% uzņēmēju.

Turklāt 15% aptaujāto Latvijas uzņēmēju plāno palielināt algas par 10%.

Lietuvā situācija ir vēl labāka. Tur 97% uzņēmēji vēlas palielināt algas saviem darbiniekiem. Turklāt, 41% uzņēmumu plāno pacelt darbinieku algas par 10%.

Igaunijā algas palielināt plāno 93% uzņēmēju, 29% plāno palielināt algu par 10%.

Turklāt, 33% Latvijas uzņēmēju tuvāko 12 mēnešu laikā ķersies klāt štata palielināšanai savos uzņēmumos. Lietuvā darbinieku skaita palielinājumu plāno 55% uzņēmēju, Igaunijā – 41%.

Aprīlī Eiropas Komisija prezentēja jaunāko ziņojumu, kur norādīja, ka, neskatoties uz Latvijas ekonomikas Eiropas vidējam tuvo izaugsmes tempu, izdevību no valsts ekonomiskās attīstības gūst tikai daļa iedzīvotāju – visturīgākie.

Tika atzīmēts, ka kritiski pieaudzis Latvijas iedzīvotāju skaits, kas pakļauti nabadzības un sociālās nošķirtības riskam, un tas notiek, neskatoties uz to, ka Eiropas Komisija norāda Latvijai uz nepieciešamību apkarot sociālo nevienlīdzību pēdējos septiņus gadus.

Eiropas Komisija uzskata, ka sociālo nevienlīdzību Latvijā veicina nesamērīgi augsts nodokļu slogs. Latvijas nodokļu politika tiek vērtēta kā sestā sliktākā Eiropas Savienības valstu vidū. Eiropas amatpersonas uzskata, ka pat pēc reformas īstenošanas nodokļi palikuši ievērojami augstāki par Eiropas vidējo līmeni un lielākie Baltijas valstu vidū.

133
Pēc temata
Pērkone: Latvijā ir līdz pat 10 tūkstošiem lielas algas, taču nevar atrast darbiniekus
Pacelt algu, lai mazāk jāmaksā: Saeima atbalstīja grozījumus par virsstundām
Latvijas Banka sola pensiju samazināšanos gandrīz uz pusi
Nevajag šokēt iedzīvotājus: Labklājības ministrija nepiekrīt pensiju prognozēm
Mediķiem veltītā statuja pie Mākslas muzeja Rīgā, foto no arhīva

Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu

0
(atjaunots 14:18 19.10.2020)
Mediķiem vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts, arī no iedzīvotāju puses, kā arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošana.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Mediķi Latvijā jau vairāk nekā pusgadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, atgādināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule intervijā Latvijas Radio.

Viņa atzīmēja, ka pavasarī, sākoties pirmajam Covid-19 vilnim, mediķi juta sabiedrības atbalstu – cilvēki aicināja viens otru palikt mājās, organizēja dažādas akcijas.

Cipule konstatēja, ka tagad vērojams pretējais – attieksme ir pavisam citāda, lai arī pašiem mediķiem ir daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku.

Viņa atzina, ka mediķu noskaņojumu pasliktina fakts, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies situācija ar Covid-19 un ko tā nesīs. NMPD, stacionāros, pieņemšanas nodaļās un laboratorijās darba apstākļi ir sarežģītāki, mediķi ir spiesti izmantot nopietnākus aizsardzības līdzekļus.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

Viņa norādīja, ka labākais atbalsts mediķiem – nenoliegt ieviesto ierobežojumu efektivitāti un ievērot tos.

Nepieciešamība nēsāt maskas un ievērot citus ar Covid-19 saistītos ierobežojumus patiešām ir sašķēlusi sabiedrību. Baltijas valstu līderi aicināja pilsoņus ievērot sociālo distanci, nēsāt maskas, izmantot dezinfekcijas līdzekļus, mazgāt rokas un ievērot citas higiēnas normas, bet Rīgas mērs Mārtiņš Staķis organizēja konkursu par labāko pašiņu maskā.

Savukārt neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems atteicās nēsāt masku un aicināja veselības ministri Ilzi Viņķeli demisionēt. Savukārt sporta pārstāvji pauda neizpratni par ierobežojumiem sporta nodarbībām.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Vīruss-izspiedējs, foto no arhīva

Valsts policija vēlas algot hakerus. Cik viņiem maksās?

4
(atjaunots 13:28 19.10.2020)
Valsts policijas jaunais priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka iestādei jāpaplašina potenciāls cīņā ar kibernoziegumiem, tomēr var izrādīties, ka jaunie darbinieki ar sporta normatīviem galā netiks. Ruks nosauca arī algu slieksni.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā amatā ieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas pārmaiņas organizācijas darbā. Intervijā telekanālam TV3 viņš skāra arī kibernoziedzības apkarošanas jautājumu.

Ruks atklāja, ka jau tagad policijā ir analītiķi, kas prot strādāt ar jaunajām tehnoloģijām, tātad iestāde spēj cīnīties ar noziedzniekiem pat "darknetā". Tomēr viņš gribētu nākotnē paplašināt potenciālu cīņai ar kibernoziedzību, piesaistot hakeru līmeņa speciālistus. Viņiem, iespējams, tiks izvirzītas vājākas prasības no fiziskās sagatavotības viedokļa.

"Mēs nevaram prasīt, lai katrs šāds cilvēks ar tādām zināšanām specifiskām nokārtotu sporta normatīvus. Viņam varbūt ir līka mugura un nav tās fiziskās spējas tik labas, bet galva ir ļoti attīstīta tieši tajā virzienā," konstatēja Ruks.

Viņš piebilda, ka policijai vajadzīga iespēja nodrošināt "baltajiem hakeriem" atbilstošu algu.

"Pēc neoficiālām ziņām tāds labs speciālists ir gatavs strādāt no 2000 uz rokas.

Ar tām vecajām metodēm tikai vairs nevar strādāt. Tās arī ir svarīgas, un viņus arī dod savu pienesumu, viennozīmīgi, bet ir mums interneta vide," paskaidroja Ruks.

Iepriekš jau Aizsardzības ministrija vairākkārt izvērtējusi jautājumu par Latvijas hakeru mobilizāciju darbam valsts labā. Šī gada sākumā ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka plāno veidot informatīvās drošības nodaļu katrā Zemessardzes bataljonā.

4
Tagi:
hakeri, Latvijas policija
Pēc temata
Nāciet iekšā, atvērts: Latvija bezcerīgi atpalikusi kiberaizsardzībā, noskaidroja ANO
Pilsoņu kiberkarš Latvijā
Kiberzemessardze vēlas mobilizēt Latvijas hakerus