Strādnieks. Foto no arhīva

"Partizānu" remonts: "Rīgas namu pārvaldnieks" piesaistīja darbam nelegāļus no Ukrainas

87
(atjaunots 09:32 10.04.2019)
Rīgas vicemērs Oļegs Burovs sola tikt skaidrībā ar stāstu par nesaskaņotu remontdarbu veikšanu ar nelegālu strādnieku iesaistīšanu no Ukrainas; "Rīgas namu pārvaldniekam" draud audits, kurš būs līdzīgs "Rīgas satiksmē" veiktajam.

RĪGA, 10. aprīlis – Sputnik. Kāda Rīgas mikrorajona iedzīvotāji apsūdz galvaspilsētas namu apsaimniekotāju "Rīgas namu pārbaldnieks" (RNP) nesaskaņotu remontdarbu veikšanā ar nelegālo migrantu iesaistīšanu. Jaunais mēra vietas izpildītājs Oļegs Burovs sola tikt skaidrībā ar šo situāciju, raksta Skaties.lv.

"Ceturtdien, 28. martā, pie mūsu daudzdzīvokļu nama negaidīti, kā pēc burvju nūjiņas mājiena, parādījās stalažas. Tajā brīdī mums nebija nekādas informācijas, ka tiek uzsākti jebkādi remontdarbi," uzrakstīja Facebook rīdzinieks Maksims Bartuševičs, kura māju apkalpo RNP.

"Atkārtoti sazinājos ar Rīgas būvvaldi un lūdzu steidzami veikt pārbaudi, ņemot vērā apsaimniekotāja izmantoto "partizānu" taktiku un straujo darbu veikšanu. Rezultātā tika konstatēts, ka būvdarbi notiek nelikumīgi, jo tiem nav ne būvatļauja, ne projekta, ne arī nepieciešamo saskaņojumu. Turklāt tos veica nelegālais darbaspēks no Ukrainas (bez darba atļaujām), un jautājuma risināšanai tika piesaistīta arī robežsardze," pastāstīja Bartuševičs.

Policijas izsauktie robežsargi konstatēja, ka objektā atrodas trīs Ukrainas pilsoņi, kuri strādā bez nepieciešamajām darbatļaujām.

Kā skaidro RNP, lodžijas remonts ir iekļauts darbu plānos kopš 2014. gada, savukārt kopš 2016. gada tā veikšanai tika veikti uzkrājumi. Kā norāda namu apsaimniekotāj, informācija par remontu tika izvietota kāpņutelpā, sūdzības autors nav dzīvokļa īpašnieks, savukārt par darbinieku darbatļaujām ir atbildīgs darbu veicējs. RNP neprecizēja, vai atļauja ir bijusi.

Saskaņā ar ekspertu vērtējumu, šobrīd Latvijā, sevišķi celtniecības nozarē, vērojams darbaspēka trūkums, tāpēc daudzi izsludinātie konkursi beigušies bez rezultātiem.

Rīgas vicemērs, kurš veic mēra pienākumus pēc Nila Ušakova atstādināšanas 5. aprīlī, sola tikt skaidrībā ar šo situāciju. Burovs ir informēts par daudzām sūdzībām par "Rīgas namu pārvaldnieku" un uzskata, ka situācija ir jāizvērtē, iespējams, veicot auditu.

"Es zinu no ierakstiem soctīklos. Ja tiešām tā ir, tas, maigi izsakoties, ir dīvaini. Bet, ja tiešām tā ir! Varbūt iedzīvotāji nav pilnībā informēti par visu.

Vajadzētu visu to noskaidrot. Tāpēc revīzija un pārbaude ir nepieciešama. Vai pilns audits, kā ierosināja opozīcija, vai tas ir daļēji, bet tāpēc ir nepieciešama padome, kas ir absolūti profesionāla, kas nav saistīta ne ar pozīcijas, ne opozīcijas deputātiem, absolūti apolitiska padome," uzsvēra Burovs.

Domes opozīcijā jau pauduši raizes, ka "Rīgas namu pārvaldnieka" padomē tiks ievēlēti koalīcijai lojāli izpildītāji, un tā kļūs par kārtējo politisko barotni.

Iepriekš Burovs jau norādījis, ka tieši saimnieciskie, nevis politiskie jautājumi kļūs par viņa darba prioritāti. Tostarp, viņš solīja samazināt pašvaldību uzņēmumu padomju politizāciju, tostarp arī "Rīgas namu pārvaldniekā".

87
Pēc temata
Latvijas lauki neizdzīvos bez lauku strādniekiem no Ukrainas un Baltkrievijas
Latvija samaksās par 20% vairāk ārvalstu pilotiem, zvejniekiem un ārstiem
Apstiprināts profesiju saraksts, kurās var piesaistīt ārzemniekus
Latvieši mēģināja ievest Lietuvā 10 nelegāļus no Vjetnamas
Latvijas un NATO karogs, foto no arhīva

Latvijas mediji: NATO - demokrātiskā dzīvesveida garants Latvijā?

16
(atjaunots 12:03 18.01.2021)
Politologs Veiko Spolītis apgalvo, ka NATO ir demokrātisku valstu vienotība - labākās zāles nedemokrātisku politiķu iedomātai lielvaru sāncensībai.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Kopš 2016. gada dažu lielvaru vadītāju divdomīgie spriedelējumi par NATO nākotni rosināja ģenerālsekretāru J. Stoltenbergu pēc 2019. gada alianses septiņdesmitās jubilejas svinībām paziņot, ka "vecajo padome" sagatavos alianses nākotnes politiskās attīstības redzējumu, Latvijas Avīzē stāsta politologs Veiko Spolītis.

NATO aizsargās "mūsu demokrātisko dzīvesveidu"?

Tagad "daži" lielvalstu vadītāji atkāpjas vēsturē un gandrīz vienlaikus NATO galvenajā mītnē Briselē tika publicēts ziņojums "NATO 2030: vienoti jaunam laikmetam", kas kalpos par stratēģisku priekšrakstu Eiroatlantiskās kopienas turpmākajai attīstībai.

Ziņojuma autori secina, ka pirmo reizi trīsdesmit gadu laikā no 2014. gada NATO ir nepieredzēti pastiprinājusi kolektīvās aizsardzības militāro komponentu. Lai alianse darbotos militāri nevainojami, NATO ilgtspējai ir nepieciešams politiskais komponents jeb organizatoriskā pieskaņošanās un dalībvalstu vienotība.

"Alianse ir pārdzīvojusi PSRS sabrukumu, Suecas krīzi, dalībvalstu atšķirīgos uzskatus par Vjetnamas karu, militārās huntas alianses dalībvalstīs, spīvas debates par kodolieroču izvietošanu Eiropā, domstarpības par NATO paplašināšanu un Irākas karu. Neskatoties uz to, vienoti principi, demokrātiskās institūcijas un tas, ka visi sabiedrotie ir ieguvēji no kolektīvās drošības, ir ļāvis NATO palikt vienotai."

Spolītis ieskatās 2030. gadā un redz, kā NATO kolektīvā aizsardzība aizsargās Eiroatlantiskās telpas iedzīvotājus no fiziskas drošības apdraudējumiem un aizsargās demokrātisko dzīvesveidu.

Izaicinājumi

Gandrīz uz septiņdesmit lapām uzskaitīti Eiroatlantiskās drošības kopienas izaicinājumi un rekomendācijas to risinājumiem. Apdraudējumi nav sarindoti prioritārā secībā, saraksts ir paredzami iespaidīgs, un pirmo reizi NATO vēsturē tiek minēta Ķīna.

Пресс-служба Минобороны РФ

Citi mūsu izaicinājumi, apgalvo politologs, bijušais Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, ir Krievija, nekontrolēta tehnoloģiju attīstība, terorisms, dienvidu puslodē notiekošais, masu iznīcināšanas ieroču kontrole, enerģijas piegāžu drošība, globālā sasilšana un tās sekas, pandēmiju izplatība, cilvēkdrošība, hibrīdie un kiberdraudi, kosmosā notiekošais un visbeidzot stratēģiskā komunikācija un dezinformācijas izplatība.

Izaicinājumu saraksts ir pietiekami plašs, lai pārliecinātos, ka neviena NATO dalībvalsts ar šiem izaicinājumiem nevar tikt galā viena. Līdzīga sapratne ir izveidojusies arī Eiropas Savienībā, un darba dalīšana, lai veicamie uzdevumi nepārklātos, būs viens no institucionālās savietojamības uzdevumiem divu starptautisko organizāciju starpā.

Lai risinātu šos stratēģiskos uzdevumus, dalībvalstu pārvaldes kvalitātes uzlabojumi ar digitālajiem risinājumiem un mākslīgā intelekta palīdzību būs neizbēgami. Tas nozīmē, ka likuma varas nostiprināšana un cīņa ar korupciju dalībvalstīs tiks pastiprināta, jo, lai civilmilitārā kontrole efektīvi darbotos, ir nepieciešama pašpietiekama un izglītota pilsoniskā sabiedrība.

"Situācijā, kur mūsu austrumu kaimiņš ir NATO pasludinājis par galveno ienaidnieku, mums nav jāizgudro jauns ritenis," ir pārliecināts autors. Labākās zāles nedemokrātisku politiķu iedomātai lielvaru sāncensībai, raksta Spolītis, ir demokrātisku valstu vienotība.

Tāpēc ziņojuma autori secina: "Mieram, kuru eiropieši ir baudījuši pēdējos septiņdesmit gadus, ir izņēmuma raksturs, un NATO saglabājas, lai nodrošinātu šo nenovērtējamo sasniegumu."

NATO uzstādījums paliek nemainīgs: "Viens par visiem un visi par vienu," Spolītis noslēgumā atsauca atmiņā musketieru devīzi.

Jā, tas jau ir labāk, nekā "visi pret vietu". Savā iepriekšējā rakstā Latvijas Avīzē Spolītis minēja tādu piemēru, skaidrodams, kāpēc NATO valstīm nevajagot baidīties no Krievijas.

"Lietderīgi atgādināt, ka NATO valstu iedzīvotāju skaits pārsniedz Krieviju deviņas reizes," viņš atzīmēja, acīmredzot, cerībā, ka mūsdienīgi bruņoto lielvalsti varēs ar cepurēm apmētāt... Tiesa gan, autors ir aizmirsis vēsturi – tas nevienam un nekad nav izdevies.

16
Tagi:
Latvija, NATO
Sniegs Rīgā, foto no arhīva

Namīpašniekus Rīgā sodīs par sniegu uz jumtiem

14
(atjaunots 11:50 18.01.2021)
Rīgas dome vērsusies pie namu īpašniekiem un pārvaldniekiem ar lūgumu rūpīgi sekot jumtu un pagalma teritoriju stāvoklim sniegputeņu laikā. Maksimālais sods par prasību pārkāpumu – 1400 eiro.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Sakarā ar bagātīgajiem sniegputeņiem un mainīgajiem laikapstākļiem Rīgas dome lūdz namu īpašniekus un pārvaldniekus sekot jumtu un pagalma teritoriju stāvoklim atbilstoši normatīvo aktu prasībām, raksta Bb.lv.

Rīgas dome atgādināja, ka teritoriju uzkopšanas un ēku uzturēšanas noteikumi paredz arī sniega un ledus novākšanu no gājēju ietvēm un koplietošanas celiņiem pagalmos. Sniegs jānotīra ik dienas rīta pusē, lai nepakļautu gājējus riskam.

Vienlaikus namu īpašnieki un pārvaldnieki atbild par balkonu, lodžiju un jumtu stāvokli. Sods par minēto objektu neatbilstošu uzturēšanu var sasniegt 1400 eiro juridiskām personām un 350 eiro – fiziskām personām.

Pagalmu un ēku stāvokli pārbauda Rīgas domes administratīvā inspekcija. No 2020. gada decembra tā ierosinājusi jau 31 administratīvā pārkāpuma lietu par pagalmu un ēku neatbilstošu stāvokli ziemas periodā.

Tāpat Rīgas dome atgādināja, ka jumtu tīrīšana jāuzdod profesionāļiem – jumtu tīrīšana saviem spēkiem vai piesaistot privātpersonas nav pieļaujama. Uz jumta var atrasties tikai profesionālis, nodrošināts ar visām nepieciešamajām iekārtām darbu veikšanai augstumā.

14
Tagi:
sniegs, Rīgas dome
Pēc temata
Jaungada dāvana no austrumiem: Latvijai tuvojas sniegputenis