Открытие нового торгового центра Акрополь в Риге

Latvijā joprojām pieaug patēriņa cenas

50
(atjaunots 08:01 09.04.2019)
Martā Latvijā visvairāk pieaugušas apģērbu un apavu cenas.

RĪGA, 9. aprīlis – Sputnik. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, vidējais patērētāju cenu līmenis Latvijā 2019. gada martā, salīdzinot ar februāri, paaugstinājies par 1,1%, vēsta Rus.tvnet.lv.

Gada laikā, salīdzinot ar 2018. gada martu, cenas pieaugušas par 2,8%.

Mēneša laikā preču cenas paaugstinājušās par 1,3%, pakalpojumu cenas – par 0,7%, gada laikā – attiecīgi par 2,7% un 2,9%.

Visvairāk mēneša laikā augušas apģērbu (7,5%) un apavu (11,7%) cenas.

Pārtikas produktu un bezalkoholisko dzērienu cenas pieaugušas par 0,9%, alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu cenas – par 2,2%. Ar transportu saistīto preču un pakalpojumu cenas pieaugušas par 1,2%, savukārt ar atpūtu un kultūru saistītas preces un pakalpojumi – par 1,6%.

Inflāciju 2019. gada martā visvairāk ietekmējis ar mājokli saistīto preču un pakalpojumu cenu pieaugums (par 5,7%), pārtikas produkti un bezalkoholiskie dzērieni (par 2,3%), alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi (par 5,4%), ar atpūtu un kultūru saistītas preces un pakalpojumi (par 2,8%), restorānu un viesnīcu pakalpojumi (par 3,6%) un ar transportu saistītas preces un pakalpojumi.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, speciālisti prognozēja dārzeņu cenu kāpumu. Pēc viņu domām, jaunās ražas dārzeņi jebkurā gadījumā kļūs dārgāki.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, pērn Latvijā lauksaimniecības cenu indekss, salīdzinot ar 2017. gadu, pieaudzis par 6%, kas saistīts ar augkopības produkcijas cenu kāpumu par 14%. Labības iepirkumu cena pieauga par 16%, dārzeņu un kartupeļu cenas attiecīgi pieauga par 15,5% un 10,2%, salīdzinot ar gadu pirms tam.

50
Pēc temata
Latvijā gaidāms sīpolu un burkānu cenu straujš pieaugums
Latvijā pieaudzis luksa klases automašīnu pieprasījums
Latvijā aug pārtikas kviešu cenas
Kā nesmēķētāji Latvijā samaksās par ierobežojumiem smēķētājiem
Latvija nonākusi pie bīstamas robežas: eksperti iesaka krāt naudu