Открытие нового торгового центра Акрополь в Риге

Latvijā joprojām pieaug patēriņa cenas

61
(atjaunots 08:01 09.04.2019)
Martā Latvijā visvairāk pieaugušas apģērbu un apavu cenas.

RĪGA, 9. aprīlis – Sputnik. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, vidējais patērētāju cenu līmenis Latvijā 2019. gada martā, salīdzinot ar februāri, paaugstinājies par 1,1%, vēsta Rus.tvnet.lv.

Gada laikā, salīdzinot ar 2018. gada martu, cenas pieaugušas par 2,8%.

Mēneša laikā preču cenas paaugstinājušās par 1,3%, pakalpojumu cenas – par 0,7%, gada laikā – attiecīgi par 2,7% un 2,9%.

Visvairāk mēneša laikā augušas apģērbu (7,5%) un apavu (11,7%) cenas.

Pārtikas produktu un bezalkoholisko dzērienu cenas pieaugušas par 0,9%, alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu cenas – par 2,2%. Ar transportu saistīto preču un pakalpojumu cenas pieaugušas par 1,2%, savukārt ar atpūtu un kultūru saistītas preces un pakalpojumi – par 1,6%.

Inflāciju 2019. gada martā visvairāk ietekmējis ar mājokli saistīto preču un pakalpojumu cenu pieaugums (par 5,7%), pārtikas produkti un bezalkoholiskie dzērieni (par 2,3%), alkoholiskie dzērieni un tabakas izstrādājumi (par 5,4%), ar atpūtu un kultūru saistītas preces un pakalpojumi (par 2,8%), restorānu un viesnīcu pakalpojumi (par 3,6%) un ar transportu saistītas preces un pakalpojumi.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, speciālisti prognozēja dārzeņu cenu kāpumu. Pēc viņu domām, jaunās ražas dārzeņi jebkurā gadījumā kļūs dārgāki.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, pērn Latvijā lauksaimniecības cenu indekss, salīdzinot ar 2017. gadu, pieaudzis par 6%, kas saistīts ar augkopības produkcijas cenu kāpumu par 14%. Labības iepirkumu cena pieauga par 16%, dārzeņu un kartupeļu cenas attiecīgi pieauga par 15,5% un 10,2%, salīdzinot ar gadu pirms tam.

61
Pēc temata
Latvijā gaidāms sīpolu un burkānu cenu straujš pieaugums
Latvijā pieaudzis luksa klases automašīnu pieprasījums
Latvijā aug pārtikas kviešu cenas
Kā nesmēķētāji Latvijā samaksās par ierobežojumiem smēķētājiem
Latvija nonākusi pie bīstamas robežas: eksperti iesaka krāt naudu
Līgo svinēšana Rīga, foto no arhīva

Nosvinēsim Līgo, nākas: 2021. gadā gaidāmas garas brīvdienas

0
(atjaunots 00:33 29.05.2020)
Garu brīvdienu ieceri iedzīvotāji atbalstīja gandrīz vienbalsīgi, liecina aptaujas rezultāti.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Valsts sekretāru sapulces vajadzībām sagatavotais pārskats liecina, ka 2021. gadā Līgo svētkos gaidāmas piecas izejamās dienas, vēsta Mixnews.lv.

Garas brīvdienas iedzīvotājiem gaidāmas tāpēc, ka tiks pārceltas darba dienas. 24. jūnijs 2021. gadā ir ceturtdiena. Līgo svētki ir 23. jūnija naktī. 25. jūnijs ir piektdiena. Tāpēc tiek izvērtēta iespēja pārcelt šo darba dienu uz sestdienu, 19. jūniju. Tad iznāks četras brīvas dienas.

Bez tam darba dienu, 19. novembri, kas iekrīt piektdien, starp sestdienu, 20. novembri un svētku dienu 18. novembrī, iecerēts pārcelt uz 13. novembri.

Pirmdien, 3. maijā darba dienu plānots pārcelt uz 8. maiju, sestdienu, jo 3. maijs iekrīt starp svētdienu un svētkiem 4. maijā.

Ekonomikas ministrija aptaujā jau painteresējusies, vai iedzīvotāji ir gatavi tādām garām brīvdienām. Starp 23 005 respondentiem 94,57% atzinīgi novērtēja tādu ieceri.

Atgādināsim, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ Līgo svētkiem veltīti plaši pasākumi nenotiks. Nav zināms, vai tiks svinēti arī pilsētas svētki, kas bija iecerēti augusta vidū.

0
Tagi:
Latvija, svētki, Līgo
Pēc temata
Vainags, siers un labi laikapstākļi: kas latviešiem nepieciešams Līgo svētkos
Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju nedēļā pirms Līgo neizdzēra nevienu alus pudeli
Līgo svinības Dzegužkalnā
Latvijas iedzīvotāji teju aizmirsuši par papardes zieda meklējumiem Līgo naktī
Kodoldegviela, foto no arhīva

Rīdzinieki izmetuši atkritumos bīstamu radioaktīvu priekšmetu

7
(atjaunots 00:19 29.05.2020)
Flakons ar radioaktīvo vielu izmests sadzīves atkritumos kaut kur Dārzciemā vai Pļavniekos. Lūgts atsaukties tā agrākais īpašnieks.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Sadzīves atkritumu poligonā Getliņos operatīvi likvidēts radioaktīvā piesārņojuma avots, vēsta Vides dienests.

Otrdien dienests saņēma informāciju par paaugstinātu radiācijas līmeni sadzīves atkritumu kravā, kas nogādāta cieto atkritumu poligonā Getliņos.

Inspektori ieradās notikuma vietā un konstatēja piesārņojuma avotu – tā izrādījās neliela stikla pudelīte ar kristālisku vielu, kura konstatēts rādija radionuklīda paaugstināts saturs. Provizoriska apskate liecina, ka atrastais priekšmets, domājams, ir PSRS laiku mantojums.

Atradums iesaiņots, ievērojot visus drošības pasākumus un nodots Latvijas meteoroloģijas centram, kas to savukārt nogādāja izpētei, pēc tam – radioaktīvo atkritumu glabātavā "Radons" Baldonē. Vides dienesta inspektori nekonstatēja paliekošu radioaktīvo piesārņojumu notikuma vietā.

Izdevies noskaidrot, ka flakons ar radioaktīvo vielu izmests sadzīves atkritumos kaut kur Dārzciemā vai Pļavniekos, kur atkritumi tiek savākti gan daudzdzīvokļu dzīvojamos namos, gan pie privātajām mājām.

Priekšmets bija ietīts polietilēna maisiņā līdz ar citiem sadzīves atkritumiem. Uz paša maisiņa radioaktīvā piesārņojuma pēdas nav atrasts. Vides dienests apliecina, ka tā atrašanās konteinerā neapdraudēja autovadītāju un krāvēju, kuri savāca atkritumus, kā arī iedzīvotājiem teritorijā, no kurienes atkritumi nogādāti poligonā.

Vides dienests aicina Pļavnieku vai Dārzciema iedzīvotāju, kurš izmetis minēto priekšmetu, atsaukties un informēt par tā izcelsmi un glabāšanas vietu. To iespējams izdarīt pa Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra tālruni 26565626 vai pa e-pastu rdc@vvd.gov.lv.

7
Tagi:
radiācija, Rīga, atkritumi