Kredītkartes. Foto no arhīva

Uzmanību: krāpnieki atraduši jaunu naudas izkrāpšanas veidu

137
(atjaunots 17:23 30.03.2019)
Kurzemē fiksēts jauns krāpšanās veids: ļaundari cenšas piekļūt svešiem banku kontiem, solot pārskaitīt lielu naudas summu.

RĪGA, 30. marts — Sputnik. Kurzemes reģiona policijas pārvaldes darbinieki saņēmuši vairākus trauksmes signālus no iedzīvotājiem, kuri teju nav kļuvuši par krāpnieku upuriem. Ļaundari centušies iegūt ziņas par lētticīgu cilvēku bankas datiem. Vienā gadījumā noziedzniekiem tas izdevies, raksta jauns.lv, atsaucoties uz Kurzemes reģiona policijas pārvaldi. 

Šodenēļ Liepājas policijā saņemt cietušā iesniegums, kurš uzķēries uz kādas telefona krāpnieces āķa. Liepājnieks stāstīja, ka saņēmis divus zvanus no nepazīstama numura: zvanītāja krieviski pastāstījusi vīrietim, ka viņam tiks pārskaitīti 420 eiro, taču šim nolūkam vajadzīgs viņa internetbankas lietotāja numurs.

Liepājnieks numuru nosaucis. Pēc tam viņa lietotnē Smart ID pienācis paziņojums, ko viņš apstiprinājis. Rezultātā no viņa konta pārskaitīti 6 tūkstoši eiro.

Uz jautājumu, kāpēc viņš apstiprinājis apšaubāmo bankas operāciju, vīrietis atbildēja, ka bijis apjucis. Taču arī tas vēl nav viss – pēc zināma laika tā pati sieviete liepājniekam piezvanījusi vēlreiz. Viņa paziņoja: ja vīrietis gribot saņemt atpakaļ savus 6 tūkstošus eiro, viņam jāpārskaita vēl 4 tūkstoši. Tad cilvēks aptvēris, ka kaut kas nav kārtībā, devies uz tuvāko bankas filiāli, lai bloķētu internetbanku.

Policijas darbinieki jau informēti par to, ka liels skaits Kurzemes reģiona iedzīvotāju saņēmuši līdzīgus zvanus. Par laimi lielākā daļa nekavējoties aptvēra, ka runa ir par krāpšanos un vienkārši pārtrauca sarunu.

Tomēr likuma sargi ieteica nezaudēt modrību un neuzticēt nevienam savus personas datus, dokumentus un to kopijas, nenodot nevienam savas interneta bankas paroles un piekļuves kodus, nenosūtīt tos pa elektronisko pastu.

137
Pēc temata
Valsts policija radījusi viltus lapu – iedzīvotāji "uzķērušies"
Valsts policija: par telefona krāpnieku upuriem kļūst cilvēki, kas vecāki par 50 gadiem
Uzmanību, krāpnieki: Latvijas Pasts brīdina par krāpniecisku loteriju
Krāpnieki no Baltijas valstīm piemānīja retro automobiļu cienītājus ASV
Pasažieri lidostā Rīgā, foto no arhīva

Trešā daļa reemigrantu pamet Latviju trīs gadu laikā pēc atgriešanās

0
(atjaunots 18:20 07.07.2020)
Četru gadu laikā Latvijā atgriezušies 17 tūkstoši cilvēku. Latvijas Universitātes pētnieki noskaidroja, cik liels skaits palikuši valstī.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Trīs gadu laikā pēc atgriešanās no ārzemēm Latvijā paliek aptuveni divas trešdaļas reemigrantu, bet viena trešdaļa atkal aizbrauc, pastāstīja Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra vecākā pētniece Inta Mieriņa, vēsta Tvnet

Viņa publiskoja Centrālās statistikas pārvaldes datus, kas liecina: četru gadu laikā Latvijā atgriezušies 17 tūkstoši cilvēku, bet līdz 2019. gadam valstī palikuši 13 tūkstoši. Mieriņa atzīmēja, ka, iespējams, aizbraukušie vēlreiz atgriezīsies Latvijā.

Eksperte norādīja, ka nav atrodami dati, kas liecinātu: aizvien lielāks skaits atgriezušos gribētu atkal aizbraukt. Gluži pretēji, saskaņā ar viņas kolēģa Mihaila Hazana pētījuma datiem, reemigrantu vēlme atkal aizbraukt ir kritusies – 2016. gadā tamlīdzīgs nodoms bija 40% reemigrantu.

Iepriekš vēstīts, ka saskaņā ar Mihaila Hazana pētījumu, aptuveni pusmiljonu cilvēku pasaulē var iekļaut Latvijas diasporā – tie ir cilvēki, kas bijuši Latvijas valstspiederīgie, un viņu pēcteči, kā arī Latvijā dzimušie cilvēki.

0
Tagi:
Latvija, reemigrācija
Pēc temata
Bez krievu valodas – tikai uz Īriju: latvietis sūdzas par darba trūkumu
Ekonomists: reemigrantu plūsma pēc Brexit radīs krīzi Baltijā
Ja jaunieši turpinās pamest Latviju, valsts izmirs: LU profesors par depopulāciju
Tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko

Gapoņenko: rasu nekārtības ASV pamatīgi samulsinājušas Latvijas valdošo eliti

8
(atjaunots 18:15 07.07.2020)
Latvijas valdība nekomentē nekārtības, jo nav iespējams prognozēt, kā situācija veidosies tālāk, uzskata tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko.

RĪGA, 7. jūlijs – Sputnik. Aizvadītajā nedēļā, piektdien prezidents Egils Levits un premjerministrs Krišjānis Kariņš nolika ziedus pie memoriāla Lielās Horālās sinagogas vietā Gogoļa ielā Rīgā. Svinīgais pasākums notika 1941. gada notikumu piemiņai, kad nacisti šajā sinagogā dzīvus sadedzināja vairāk nekā 500 ebrejus.

Jau sestdien Brāļu kapos Lestenē notika atvadas no bijušā SS leģionāra, publicista Visvalža Lāča, kurš piedalījās soda operācijās Otrā pasaules kara gados.

Eiropas pētījumu institūta prezidents, profesors, tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko intervijā Sputnik Lietuva paziņoja, ka pēc rasu nekārtību sākuma ASV valdošā elite "zaudējusi orientāciju telpā un laikā".

"No Vašingtonas nāk dažādu vektoru signāli, tāpēc (Latvijas valdība – red.) cenšas it kā orientēties gan uz vieniem, gan otriem. No vienas puses, it kā vajag pieminēt Holokausta upurus, lai arī ne īpaši gribas to darīt, bet no otras puses, ļoti gribas pieminēt nacistiskos noziedzniekus, tomēr bija manāms, ka bērēs augstākās amatpersonas nepiedalījās, tās vienīgi morāli atbalstīja visu to, kas bija saistīts ar Lāča bērēm," viņš teica.

Gapoņenko piebilda, ka Latvijas valdošā elite nekomentē rasu protestus Savienotajās Valstīs, jo nav skaidrs, kā situācija veidosies tālāk. Pēc viņa domām, tamlīdzīga neziņa var saglabāties vismaz līdz ASV prezidenta vēlēšanu beigām.

8
Tagi:
Latvija, ASV, Gapoņenko
Pēc temata
Nacisma sakāves dienā oficiālā Latvija pagodināja Lestenē kritušo SS leģionāru piemiņu
Valsts valoda un "mežabrāļi": apkopoti Levita pirmā prezidentūras gada kopsavilkums
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs