Vecumdienas, foto no arhīva

"Nav spēka cīnīties": Krāslavas pensionāriem atteikts nodokļu atmaksā

106
(atjaunots 20:23 25.03.2019)
Kāpēc Krāslavas novada iedzīvotājiem atsakās atmaksāt pārmaksātos nodokļus par medicīnisko apdrošināšanu.

RĪGA, 26. marts – Sputnik. Krāslavas novada iedzīvotāji, kuri iegādājās apdrošināšanu pašvaldības aģentūrā "Krāslavas slimokase", vīlušies par to, ka valsts neatmaksā viņiem naudu par attaisnotiem izdevumiem.

Raidījumā Bez Tabu vērsās Krāslavas iedzīvotāja Gaļina, kura iegādājās "Krāslavas slimokases" veselības apdrošināšanas polisi savai mātei. Līdzīgi tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, viņa vēlējās atgriezt pārmaksātos ienākumu nodokļus par attaisnotiem izdevumiem. Taču VID viņai atteica.

Kā jau stāstīja Sputnik Latvija, nodokļu atmaksu iespējams noformēt tostarp arī par medicīniskās apdrošināšanas apmaksu.

"Tas nav godīgi. Ja ir likums, kas nosaka, ka esam tiesīgi atgūt naudu par samaksāto nodokli, vieniem to atdod, bet citiem ne. Iedomājieties, ja cilvēki dzīvo laukos, tā nauda ir būtiska. Mūsu ģimenē apdrošināts tikai viens cilvēks, bet ir ģimenes, kurās par apdrošināšanu maksā trīs vai četri cilvēki. Ne tikai mūsu ģimenē neatgūst naudu," - atzīmēja Gaļina.

Tūkstošiem Krāslavas novada, lielākoties vecāka gadagājuma, iedzīvotāji pērk medicīniskās apdrošināšanas polises aģentūrā "Krāslavas slimokase". Daži katru ceturksni iemaksā 25 eiro, citi uzreiz samaksā 100 eiro par visu gadu. Polise sedz ģimenes ārsta apmeklēšanas, izmeklēšanas, ārstēšanās izdevumus stacionārā un citus pakalpojumus.

Citiem klientiem par šīm polisēm pārmaksātos nodokļus arī neatgrieza.

"Protams, ka tas nav godīgi, liela netaisnība, bet neesmu gatava cīnīties par taisnību. Nav vairs tas vecums un veselība, lai cīnītos. Lai jaunie cīnās par taisnību," - saka Krāslavas novada iedzīvotāja Olga.

"Es pazīstu cilvēkus, kuri arī neatgūst. Mūsu valstī tā ir. Daudz netaisnību!" - saka cita iedzīvotāja Irina.

Valsts iestādes: atmaksa nepienākas

Kā pastāstīja Valsts ienākumu dienestā, "Krāslavas slimokases" klienti nevar atgriezt pārmaksātos nodokļus, jo aģentūra nav iestāžu reģistrā, kurām ir tiesības sniegt veselības apdrošināšanas pakalpojumus.

"Attaisnotajos izdevumos par veselību var iekļaut tos izdevumus, kurus persona saņēmusi no sabiedrībām, kas izveidotas un darbojas atbilstoši normatīvajiem aktiem. Pēc VID rīcībā esošās informācijas, "Krāslavas slimokasei" nav izsniegta licence. Tāpēc pakalpojumus, ko iestāde sniedz personām, nedrīkst iekļaut gada ienākumu deklarācijā, līdz ar to nevar atgūt pārmaksāto nodokli," - paskaidroja Ilze Jankova, VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece.

Medicīniskās apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanai nepieciešama Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licence, un tādas "Krāslavas slimokasei" nav. Kā skaidro FKTK, licence šādai pašvaldības aģentūrai arī nepienākas.

"Krāslavas slimokase" kā pašvaldības aģentūra nevarētu dabūt reģistrāciju vai licenci pie mums, jo maksājumu pakalpojumus var sniegt komercsabiedrības, bet "Krāslavas slimokase" ir pašvaldības aģentūra ar likumā noteiktiem pienākumiem, tiesībām un atbildību," - paziņoja FKTK.

Valsts kontrole pret "Krāslavas slimokasi"

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Valsts kontrole norādījusi Krāslavas novada pašvaldībai uz ekonomiski nepamatotu līdzekļu piesaisti "Krāslavas slimokasē", jo pašvaldības aģentūrai nav licences, kura ļautu tai sniegt sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, un tas nozīmē, ka tā pārkāpj Apdrošināšanas biedrību un to uzraudzības likumu.

Piedāvājot apdrošināt veselību, pašvaldība ierobežo komercdarbību, uzskata Valsts kontrolē.

Kā pastāstīja Krāslavas novada domē, pērn "Krāslavas slimokases" pakalpojumus izmantojuši seši ar pusi tūkstošu iedzīvotāju, aģentūra saņēma 500 tūkstošus eiro.

"No citām apdrošināšanas kompānijām un iedzīvotājiem pretenziju nav. ["Krāslavas slimokases" pakalpojums] ir laba alternatīva pensionāriem, jo viņiem ne "Balta", ne "BTA", ne citas kompānijas šeit nenodrošina šādu apdrošināšanu.

Tām ir vecuma limits, bet Krāslavas novadā pieaug veco cilvēku skaits. Viņiem nav tik daudz līdzekļu, tāpēc noder šāds pakalpojums," - uzsvēra domes izpilddirektors Jānis Geiba.

Kādam atmaksāja, kādam nē

Gaļina un citi iedzīvotāji stāsta, ka iepriekšējos gados VID atgrieza viņiem pārmaksātos nodokļus par "Krāslavas slimokases" pakalpojumiem. Tāpat arī šogad daļai iedzīvotāju atgrieza naudu par pagājušo gadu. Atmaksu apstiprināja tiem, kas par pakalpojumiem norēķinājās kasē, savukārt tiem, kas polisi apmaksāja pasta nodaļā vai internetbankā, atteica.

Uz jautājumu, kā radusies šāda atšķirība, Jankova atkal uzsvēra, ka šādā gadījumā iedzīvotājiem nav tiesību uz nodokļu atmaksu.

"Izskatot gada ienākumu deklarācijas, VID ir noteikta kārtība. Čeki no "Krāslavas slimokases" ir jāizņem ārā, par tiem nav atmaksas. Ja ir konstatēti tādi [atmaksas] gadījumi, lūdzam informēt VID. Visticamāk, mēs skatīsimies konkrētus gadījumus, kāpēc atmaksāta nauda par attiecīgajiem čekiem. Mums ir visas iespējas pārskatīt šīs deklarācijas un lūgt personām atmaksāt naudu," - uzsvēra Ilze Jankova.

106
Pēc temata
Iedzīvotāji aizvien biežāk pieprasa pārmaksātos nodokļus: izmaksu summa ir trīskāršojusies
KPV LV analizē iespējas, kā iekasēt vairāk nodokļu no Latvijas iedzīvotājiem
Bagātnieki pret pašu gribu: VID nodokļu aprēķina sistēmā atrasta kārtējā kļūda
Ogļu pārkraušana Rīgas ostā, foto no arhīva

"Latvijas Dzelzceļa" vadītājs pastāstīja, kāda ir KF kravu pazaudēšanas cena

30
(atjaunots 13:00 19.09.2020)
Galvenais kravu apgrozījuma krituma iemesls Latvijā ir tajā, ka arvien vairāk ogļu tiek pārkrauts Ustjlugas ostas terminālos, paziņoja LDz vadītājs Māris Kleinbergs.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. "Latvijas Dzelzceļš" tuvāko gadu laikā plāno nedaudz palielināt kravu pārvadājumu apjomu, taču iepriekšējo gadu rādītājus tas nesasniegs, paziņoja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, vēsta Baltic Course.

Pēc viņa sacītā, šogad "Latvijas Dzelzceļam" nākas rēķināties ar kravu pārvadājumu apjoma kritumu, tāpēc kompānija izdarījusi uzsvaru uz izdevumu samazināšanu, jaunu tirgu meklēšanu un klientu piesaisti.

"Šogad plānojam pārvadāt aptuveni 25 miljonus tonnu kravu, kas ir aptuveni uz pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Nākamajos gados mēs plānojam nelielu pieaugumu. Taču tas tiešām ir neliels, jo aizstāt tos kravu pārvadājumu apjomus no Krievijas, kurus mēs esam pazaudējuši, es neredzu iespējas," sacīja Kleinbergs.

Viņš piebilda, ka galvenais kravu plūsmas krituma iemesls ir Krievijas kravu novirzīšana uz pašmāju ostām. Iepriekšējos gados šīs kravas sastādīja līdz 70% kravu, kas tika pārvestas pa Latvijas dzelzceļu. Kritums noticis, samazinoties naftas, naftas produktu un akmeņogļu pārvadājumiem.

"Ogļu kravu kritumam ir vairāki iemesli, bet galvenais ir tas, ka arvien lielāki ogļu apjomi tiek pārkrauti Krievijas jaunizveidotajos terminālos Ustjlugas ostā," teic Kleinbergs. Viņš atzīmēja, ka jāņem vērā, ka pagājusī ziema bijusi visnotaļ silta, kas samazināja ogļu pieprasījumu Eiropā, turklāt daudzas ES valstis samazināja elektroenerģijas un siltumenerģijas ģenerāciju ogļu TEC un TES, aizstājot ogles ar citiem, ekoloģiskākiem degvielas veidiem, tostarp ar gāzi.

Kravu pārvadājumu samazināšanos pa Latvijas dzelzceļiem ietekmēja arī Covid-19 pandēmija.

Kravu pārvadājumu krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādāja jaunu biznesa modeli, kurai jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. Jaunais LDz biznesa modelis paredz pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un autotransporta ekspeditoru pakalpojumus, kā arī terminālu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieki, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

30
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš, Kravu pārvadājumi, kravas, tranzīts
Pēc temata
Tagad vagoni: "LDz Cargo" izsludina izsoli
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kravas nevairosies, taču var piespiest pie sienas ekspeditorus: LDz jaunais biznesa plāns
Pat ja tarifs būs nulle, kravu nekļūs vairāk: Latvijai nāksies dotēt LDz
Covid-19 antivielu testēšanas sistēma, foto no arhīva

Latvijā Covid-19 inficēšanās uzliesmojums: 17 jauni gadījumi

7
(atjaunots 14:18 19.09.2020)
Ja piektdien Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem diennakts laikā, tad sestdien jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis 17. Viens pacients nokļuvis slimnīcā.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējās diennakts laikā tika veikti 2402 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

​Saskaņā ar SPKC veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, sešos gadījumos Covid-19 tika ievests no ārzemēm. Inficētie atgriezās no Krievijas un Lielbritānijas. Vēl trīs inficētie kontaktējuši ar citiem ar iepriekš inficētajiem ar koronavīrusu. Pārējiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

​Aizritējušajā diennaktī slimnīcā nonācis viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā Latvijas slimnīcās ārstējas 8 pacienti ar šādu diagnozi.

Kopumā kopš pandēmijas sākuma Latvijā tika veikti 293 309 testi, 1515 cilvēki inficējās, no tiem 1248 izveseļojās, bet 36 inficētie nomira.

​Atgādināsim, ka piektdien, 18. septembrī, Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem inficēšanās gadījumiem. Neviens cilvēks netika stacionēts.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Dumpis: mēs kaut ko darām sistēmiski pareizi
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums