Rigvir preparāts

Ūdens ar citrona garšu: laboratorija pārbaudījusi ārstniecības līdzekli Rigvir

85
(atjaunots 17:45 25.03.2019)
Ja atkārtotas pārbaudes rezultāti būs tādi paši, Rigvir izslēgs no kompensējamo zāļu saraksta un aizliegs pārdot Latvijā.

RĪGA, 25. marts – Sputnik. Vienas Rigvir preparāta partijas pārbaudes rezultāti izrādījušies neapmierinoši, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De facto.

Zāļu valsts aģentūra nosūtījusi medikamentu uz pārbaudi neatkarīgai britu laboratorijai, kura paziņoja, ka Rigvir vīrusa koncentrācija, kuram būtu jācīnās ar vēža šūnām, ir daudz mazāka, nekā sola ražotājs.

"Salīdzinājumam, jūs pērkat citronu sulu, bet jums pārdod ūdeni ar citrona grašu," - aprakstīja situāciju Zāļu valsts aģentūras laboratorijas darbinieks Guntars Kaspars.

Medikamentu partiju, no kuras tika paņemts paraugs testēšanai, izņēma no pārdošanas. Taču aģentūra atzīmē, ka ražotājs apšauba pārbaudes rezultātus. Līdz ar to Zāļu valsts aģentūra nosūtīja britu laboratorijai trīs dažādu partiju paraugus.

Jauno pārbaužu rezultāti kļūs zināmi marta beigās. Ja tie izrādīsies tik pat slikti, kā pirmie, preparātam draudēs pārdošanas aizliegums Latvijā un izslēgšana no kompensējamo zāļu saraksta.

Rigvir preparāts tika reklamēts kā pasaulē pirmais vīruss, kurš ieviests klīniskajā praksē onkoloģisko saslimšanu agresīvāko formu – melanomas un aizkuņģa dziedzera vēža ārstēšanai. Latvijā tas ir iekļauts kompensējamo zāļu sarakstā.

2017. gadā ārstu profesionālās organizācijas (tostarp Latvijas Onkologu asociācija) nosūtīja Veselības ministrijai vēstuli, kurā palūdza izslēgt Rigvir no kompensējamo zāļu saraksta un valsts zāļu reģistra, kā arī pārskatīt melanomas ārstēšanas oficiālo protokolu, kurš paredz Rigvir lietošanu, jo preparāta efektivitāte nav pierādīta. Taču Veselības ministrija nereaģēja uz ārstu lūgumu.

Pagājušajā nedēļā kompānija Rigvir paziņoja, ka aptur preparāta ražošanu Latvija nerentabilitātes dēļ.

85
Pēc temata
Speciālisti atkal apspriedīs Rigvir likteni
Latvijā uz laiku pārtraukta preparāta Rigvir izplatīšana
Latvijas pase, foto no arhīva

Analītiķis par skandālu ar "zelta" pasēm: Latvijai ir tiesības dusmoties

6
(atjaunots 15:24 27.10.2020)
Formāli Latvija ir sašutusi pamatoti: Latvijas pases netika pārdotas kā Kipras pilsonība, atzīmēja finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis.

RĪGA, 27. oktobris – Sputnik. Saeimas spīkere Ināra Mūrniece paziņoja, ka viņu sarūgtinājusi Latvijas pieminēšana "neglītajā" kontekstā skandālā ar Kipras "zelta" pasēm. Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pilnībā noliedza iespēju saņemt Latvijas pilsonību, apejot likumu.

Apejot likumu, var nopirkt jebkuras valsts pasi, taču kopumā Latvijai ir pamats justies sašutušai, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja finanšu analītiķis Dmitrijs Golubovskis.

"Latvijā nav oficiālas programmas "pase apmaiņā pret investīcijām", tur iespējams saņemt uzturēšanās atļauju. No formālā viedokļa Latvija ir pamatoti sašutusi: Latvijas pases netika pārdotas kā Kipras dokumenti. Tomēr uzturēšanās atļauju varēja nopirkt – par naudu viss ir nopērkams, tātad tas ir vietējās tiesībsargājošās sistēmas darbspējas jautājums," norādīja Golubovskis.

Vilnis, kas pacēlies ap "zelta" pasēm, zināmā mērā ir raganu medības, atzīmēja analītiķis.

"Bagāts cilvēks vienmēr atrisinās savus jautājumus. Protams, ja cilvēkam uzmanību pievērsīs FIB, viņam būs nepatikšanas. Taču, ja esi nopircis pasi un sēdi klusu, nenokļūstot politisko figūru kategorijā, vari sēdēt tālāk," konstatēja Golubovskis.

Pilsonības saņemšanas programma apmaiņā pret investīcijām Kiprā darbojās no 2013. gada. Ņemot vērā skandālu, kāds izcēlies ap "zelta" pasēm, Kipras parlamenta priekšsēdētājs Dimitris Sulirs atkāpās no amata, bet Eiropas Komisija sākusi pārbaudīt Kiprā un Maltā izstrādāto investīciju programmu pilsonības saņemšanai atbilstību Eiropas tiesiskajām normām. 

6
Tagi:
pase, pilsonība, Latvija
Pēc temata
EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi
Ja būs problēmas, nopērciet Latvijas pasi: vai iespējama pilsonības tirdzniecība
Gribi dzīvot Latvijā? Maksā 500 tūkstošus eiro
Ies maksāt 5 tūkstošus: Latvijas VDD prognozē uzturēšanās atļauju pieprasījuma pieaugumu
Starptautiskā lidosta Rīga

Eksperts: aviācijas atjaunošana Latvijā ilgs gadiem

6
(atjaunots 13:39 27.10.2020)
Aviokompānijām, kas ar grūtībām izdzīvoja 2020. gada pavasarī un vasaras sākumā, kad valstu robežas bija slēgtas un aviopārlidojumi nenotika, augustā parādījās cerība uz pasažieru plūsmas atjaunošanos, taču tad sākās Covid-19 otrais vilnis.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Latvijas Aviācijas asociācijas pārstāvis Artūrs Kokars pastāstīja, ka aviācijas nozares stāvoklis Latvijā ir bēdīgs, neviens nevarēja prognozēt, ka notiks kaut kas tāds, vēsta BВ.lv.

Viņš konstatēja: ja gada sākumā kāds būtu pareģojis, ka Rīgas lidostas apgrozījums kritīsies par 71%, viņu uzskatītu par traku, neviens to nebūtu ņēmis nopietni. Tomēr tagad, Kokars atgādināja, šie dati uzskatāmi demonstrē stāvokli aviācijas nozarē – tajā iestājusies dziļa krīze.

Asociācijas pārstāvis atzīmēja, ka aviācija nav vienīgā nozare, kas cieš pasažieru trūkuma dēļ. Līdztekus tūrismam zaudējumus cieš viesmīlības bizness. Lai arī gada sākums bija ienesīgs, tālākā dīkstāve izsita pamatu zem kājām, turklāt otrais vilnis, kas tagad plosās valstī, atņēmis jebkādu cerību.

Kokars pauda uzskatu, ka vidējā lejupslīde nozarē šī gada beigās pārsniegs pat 60% un nozares atjaunošanās ilgs vairākus gadus, jo finansiāli nozare ir ļoti novājināta.

Iepriekš vēstīts, ka, pēc lidostas Rīga vadības domām, pasažieru plūsma aviācijā varētu atjaunoties no 2024. gada. Tagad Rīgas lidosta izdzīvo, pateicoties aizvadītajā gadā gūtajai peļņai. Finansējumu, ko valdība piešķīra pavasarī, lidosta nesaņēma, – tas jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, bet tai ir jāpierāda, ka nauda tiks atmaksāta piecu gadu laikā. Tagad izraudzīts viens scenārijs, ko šonedēļ iesniegs EK. Bez tam EK mainījusi regulējumu līdzekļu piešķiršanai kapitālsabiedrībām, kas pilnā apjomā pieder valstij.

Martā kompānija airBaltic saņēma valsts atbalstu 150 miljonu eiro apmērā, taču, ja krīze ieilgs, būs nepieciešams papildu pabalsts no valsts puses, skaidroja airBaltic izpilddirektors Martins Gauss.

6
Tagi:
Latvija, aviosatiksme, aviācijas pārvadājumi
Pēc temata
Latvija airBaltic varētu lūgt valdībai piešķirt vēl līdzekļus, lai izdzīvotu
Latvija aizliegusi pasažieru pārvadājumus uz sešām valstīm
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Eirodeputāts: izņemot Igauniju un Latviju, neviens neatceļ avioreisus
Rokasspiediens, foto no arhīva

Kredīts algas vietā: Igaunijā plaukst jauns krāpšanās paņēmiens

0
(atjaunots 15:25 27.10.2020)
Igaunijas Nodokļu un muitas departaments noraizējies par negaidītu darba devēju krāpšanās shēmu – viņi izvairās no nodokļiem, izsniedzot kredītus algas vietā. Tāda shēma sagādā problēmas arī darbiniekam.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Igaunijā parādījusies jauna krāpšanās shēma: darba devējs, izvairoties no nodokļiem, algas vietā piešķir darbiniekam kredītu, stāsta Postimees.ee, atsaucoties uz Igaunijas Nodokļu un muitas departamentu (NMD). Šī shēma nemaz nav nevainīga un var sagādāt lielas nepatikšanas darbiniekam.

Luminor
© Sputnik / Sergey Melkonov

Piemēram, celtnieka alga, no kuras tiek maksāti nodokļi valstij, ir 800 eiro, tomēr ir gandrīz neiespējami sameklēt darbiniekus par tādu algu. Tad kompānija izraugās triku – tā pārskaita celtnieka kontā vēl tūkstoti eiro, bet maksājuma skaidrojuma ailē norāda "kredīts". Tātad kompānijai nevajag maksāt nodokļus no šiem tūkstoš eiro. NMD Juridiskās nodaļas vadītājs Revo Krauze paskaidroja, ka minētā piemēra gadījumā darba devējs ietaupa simtiem eiro. Taču vai tas ir droši darbiniekam?

Krauze pastāstīja, ka "uz papīra" darba devēja un darbinieka noslēgtajā kredītlīgumā iekļauti arī procenti un atmaksas termiņš, taču parasti tas viss netiek ievērots – kad pienāk kredīta dzēšanas termiņš, to noformē kā bezcerīgu prasību un automātiski noraksta.

NMD nodaļas vadītājs uzskata, ka darbiniekam tāda shēma var būt visnotaļ bīstama.

"Ja darbinieks apzināti noslēdzis tādu fiktīvu kredīta vienošanos un ieguldījis savu artavu kompānijas nelikumīgajā nodokļu optimizācijā, saskaņā ar pašreizējo praksi, mēs varam pieprasīt no darbinieka nesaņemtos nodokļus," paskaidroja Krauze. Šajā gadījumā darbinieks zaudēs naudu no savas kabatas.

Risks zaudēt naudu darbiniekam rodas arī darba devēja bankrota vai sarežģīta finansiālā stāvokļa dēļ, kurš pārskaitījis daļu algas kā kredītu. Šajā gadījumā procesā var iejaukties tā saucamais bankrota pārvaldnieks, kurš sāk piedzīt darbiniekiem izsniegtos kredītus, lai rastu papildu finansiālo atbalstu uzņēmējam.

"Nerunājot jau par to, ka pati kompānija var pieprasīt naudu caur tiesvedību. Tātad cilvēks strādā, saņem algu pēc šīs shēmas, taču, rodoties problēmām, kompānija var pieprasīt šos kredītu atmaksu, un darbinieks būs spiests pierādīt, ka nav ņēmis kredītu," paskaidroja Krauze.

0
Tagi:
krāpniecība, krāpnieki, Igaunija
Pēc temata
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Uzmanieties no krāpniekiem: parādījusies jauna klientu bankas datu iegūšanas shēma
Krāpnieki atkal uzbrūk: tagad Latvijas iedzīvotājiem zvana no Bloomberg
Neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites! Krāpnieki maskējas par "Swedbank" banku