Tramvajs Rīgā. Foto no arhīva

Barona ielas remonts Rīgā atlikts līdz vasarai

35
(atjaunots 10:25 21.03.2019)
Iepriekš bija plānots sākt ielas remontu aprīlī vai maijā.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Rīgas dome plāno slēgt satiksmi Kr.Barona ielā šī gada vasarā, nevis aprīlī vai maijā, kā bija plānots iepriekš, pavēstīja domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Izdevums rus.db.lv informēja, ka patlaban uzņēmumi, kam pieder pazemes komunikācijas, sākušas aktīvus remontdarbus Čaka ielā. Tie turpināsies tuvākos mēnešus, tāpēc Kr.Barona ielas slēgšanas rezultātā iespējami būtiski sastrēgumi galvaspilsētā.

Sabojāts ceļš. Foto no arhīva
© Sputnik / Константин Чалабов

Satiksmes ierobežojumus plānots ieviest vasarā, kad sāksies brīvdienas un mazināsies satiksmes intensitāte. Iepriekš bija plānots sākt ielas remontu aprīlī vai maijā. Pagaidām Rīgas dome vēl nav izlēmusi, kādi ierobežojumi tiks ieviesti, taču to mērķis ir panākt, lai autovadītāji mazāk izmantotu šo ielu kā alternatīvu Brīvības vai Čaka ielām.

Pēdejos gados kājāmgājēji un autovadītāji Rīgā saskārās ar grūtībām pilsētas ielu vērienīgā remonta dēļ. 2017. gadā visu vasaru tika remontēta Brīvības iela no Lāčplēša līdz Bruņinieku ielai, kā arī Valdemāra iela no Zirņu līdz Laktas ielai. Remontdarbi tika noslēgti jau rudenī, pēc plānotā termiņa. Pērnā gada maijā Rīgā atkal sākās ielu remonts.

Februārī Rīgas domes Satiksmes departmanta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins atklāja, ka šogad ieplānot divi lieli projekti – Brasas tilta un Krasta ielas remonts. Darbus plānots sākt pavasarī, finansējums tiks saņemts arī no valsts mērķa dotāciju līdzekļiem. Šogad plānots pabeigt arī Salu tilta remontu.

Taujāts par bedrēm Rīgas ielās, Jakrins paskaidroja, ka pēdējo 20 gadu laikā pilsētai trūkst līdzekļu ceļu savešanai kārtībā, un sekas ir jūtamas katru ziemu. Patlaban ielās caurām diennaktīm strādā tehnika, vairāk nekā tas paredzēts līgumā, lai savestu ielas kārtībā pēc iespējas ātrāk.

35
Pēc temata
Uzņēmējs Rīgā uzstādījis aizsargbarjeru un iekasē "nodevas". Mērija ir bezspēcīga
Kā ietaupīt 160 tūkstošus eiro: plānots nojaukt vēsturisku ēku Pārdaugavā
Solīt vēl nenozīmē pildīt: Rīgas domei pārmesta bezdarbība
Valsts kontrole atskaitījusies par pārbaudēm Rīgas transporta infrastruktūrā
Zinību diena Rīgas 88. vidusskolā

Līdz galam skrūves nepievilks: skolas Latvijā sāks darbu 1. septembrī

4
(atjaunots 17:43 13.07.2020)
Skolēni Latvijā varēs 1. septembrī doties uz skolu, neskatoties uz Covid-19 nesenajiem uzliesmojumiem, uzskata Ilze Viņķele.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Latvijas varasiestādes pagaidām nepārskata plānus par mācībām klātienē skolās no 1. septembra, informēja veselības ministre Ilze Viņķele Latvijas televīzijas ēterā.

Politiķe konstatēja, ka aizvadītajā nedēļā reģistrētie Covid-19 saslimstības uzliesmojumi ir lokāli un nerada nepieciešamību atcelt skolēnu atgriešanos klasēs septembrī. Viņķele atzīmēja, ka visi cer – septembrī bērni varēs atkal apmeklēt skolu.

Izglītības ministrija plāno jūlija beigās sagatavot detalizētāku mācību procesa organizācijas plānu.

Ministre pastāstīja, ka Covid-19 reģistrēto gadījumu skaita pieaugums liecina: vīruss vēl aizvien cirkulē un līdz vakcīnas parādīšanās brīdim varasiestādes turpinās darbu līdzšinējā režīmā: vājinās ierobežojumus, skatīsies uz rezultātu un nepieciešamības gadījumā atkal ieviesīs ierobežojumus.

Politiķe atzīmēja, ka pagājušajā nedēļā reģistrētie gadījumi saistīti ar sabiedriskās ēdināšanas vietām – divām Rīgā un vienu Liepājā. Tāpēc šajā sfērā pieņemti stingrāki ierobežojumi.

Atgādināsim, ka aizvadītajā nedēļā divas dienas pēc kārtas tika fiksēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi di4enā, pēc tam jaunu gadījumu skaits sasniedza 13 un 11 dienā.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē fiksēti vairāk nekā 12,5 miljoni gadījumu, vairāk nekā 561 tūkstotis cilvēku ir miruši.

4
Tagi:
Ilze Viņķele, skola
Pēc temata
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu
Ceturtajā daļā Latvijas lauku skolu nav ātrgaitas interneta
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid

Lavijā miris Covid-19 pacients

5
(atjaunots 13:52 13.07.2020)
Diennakts laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums, viens cilvēks miris. Patlaban valstī reģistrēti 1174 koronavīrusa gadījumi, 31 cilvēks miris.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 996 testi, fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums, viens cilvēks miris, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Mirušais paciens piederēja pie 90-95 gadu vecuma grupas, viņam bija vairākas hroniskas slimības.

Patlaban slimnīcās ārstējas 4 pacienti, vierns no viņiem ir smagā stāvoklī.

Kopumā kopš epidēmijas sākuma valstī fiksēti 1174 Covid-19 gadījumi, izveseļojušies 1019 cilvēki, 31 pacients miris. Latvijā kopā veikti 169 943 izmeklējumi.

Iepriekš Pasaules veselības organizācijas speciālisti norādīja, ka cerība uz koronavīrusa ātru izzušanu ir ļoti maza. PVO ārkārtējo situāciju programmas vadītājs Maiks Raiens informēja, ka iespēja pilnībā atbrīvoties no vīrusa savā teritorijā ir tikai salu valstīm, taču pat tur liels ir risks, ka Covid-19 tiks ievazāta no citām valstīm, kad robežas atvērsies.

Raiens atzīmēja, ka koronavīrusa izplatības risks saglabāsies vienmēr. Vīruss var cirkulēt gan valsts iekšienē, gan iekļūt no citas teritorijas. Ievestas Covid-19 gadījumā inficēšanās būs reta, atliks tikai izolēt cilvēkus, lai izvairītos no uzliesmojuma. Daudz nopietnāku risku rada lieli saslimstības perēkļi, kas var veidoties pēc masu pasākumu apmeklējuma.

5
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā pastiprina pašizolācijā esošo iedzīvotāju kontroli un aicina ziņot par pārkāpējiem
Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus
SPKC pievieno vēl vienu valsti, no kuras ierodoties jāievēro pašizolācija
Latvija uzvarējusi Covid-19? Aizritējušajā diennaktī nav atklāti inficēšanās gadījumi