Latvijas un Krievijas karogi

Latvijas iedzīvotāji iestājas pret sankcijām

92
(atjaunots 07:55 18.03.2019)
Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka sankcijas pret Krieviju nav jāpaplašina.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Saskaņā ar pētījuma "Baltijas sabiedrību polarizācijas potenciāls" rezultātiem, četrus gadus kopš sankciju ieviešanas arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju iebilst pret tām, ziņo Mixnews.lv.

2019. gadā uz jautājumu, vai ir jāpaplašina ES sankcijas pret Krieviju, apstiprinoši atbildējuši tikai 14,7% respondentu. 2014. gadā tādu bija 30,7%.

Krievijas Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs atzīmēja, ka, protams, Eiropas Savienības sankciju dēļ Krievijai ir problēmas - negatīvas sekas tirgum, patērētājiem. Tomēr ir arī pozitīva puse – Krievijas ražotāji atdzīvojās, Krievijā vērojama lauksaimniecības atdzimšana.

Tātad kopumā mēģinājumi kaitēt Krievijas ekonomikai nav izdevušies, konstatēja Lavrovs.

2014. gadā ieviešot sankcijas pret Krieviju, ES sodīja pati sevi: saskaņā ar informāciju, ko 2018. gadā sniedza Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs, kopējais ES zaudējumu apjoms no ierobežojošiem pasākumiem sastādīja 100 miljardus eiro,  tai pašā laikā Krievijas ekonomiskās attīstības ministrijas aprēķinātie KF zaudējumi ir 6,3 miljardi eiro.

Pēdējā laikā Rietumos arvien vairāk tiek runāts par nepieciešamību atcelt sankcijas. Piemēram, pret sankcijām iebilst Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. Pēc viņa domām, sankciju pagarināšana nedrīkst būt automātiska. Tāpat viņš atgādināja, ka ierobežojošie pasākumi ir līdzeklis, nevis mērķis.

Bezjēdzīgas sankcijas

Slovākijas premjers Pēters Pelegrini nosauca Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju par bezjēdzīgām, un atzīmēja, ka ir sabojājušās politiskās un ekonomiskās attiecības starp Maskavu un Briseli: daži uzņēmumi "zaudējuši savus tirgus", jo nav iespējas tirgot ar Krieviju. Ierobežojošie pasākumi tikai kaitē, viņš rezumēja.

Turklāt prezidents Vladimirs Putins apgalvo, ka Krievija sagaida no Eiropas Savienības reālus soļus normālo ekonomisko attiecību atjaunošanai. Pēc Putina vārdiem, Eiropas valstu pilsoņi, kā arī mazie un vidēji uzņēmumi ir ieinteresēti sadarbībā, un tas noteikti atbilstu vispārējām interesēm.

Krievijas un Eiropas Savienības attiecības pasliktinājās 2014. gadā sakarā ar notikumiem Ukrainā un Krimā. Brisele ieviesa ierobežojumus noteiktām Krievijas kompānijām un privātpersonām, pēc tam bloķēja veselas KF ekonomikas nozares. 2014. gada augustā Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu, kas aizliedz importēt uz Krieviju vairākus lauksaimniecības produkcijas, noteiktas izejvielas un pārtiku no ASV, ES valstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas, kas iepriekš ieviesa sankcijas pret Krieviju.

Tika aizliegta gaļa, desas, zivis un jūras veltes, dārzeņi, augļi, piena produkcija. Saglabājoties Rietumu sankcijām, arī Krievija pagarināja atbildes ierobežojumus, pēdējo reizi – līdz 2019. gada vidum.

Jau 2015. gadā Latvijas uzņēmumu eksports salīdzinājumā ar pirmssankciju periodu samazinājās par 24%. Visvairāk cieta pārtikas produktu ražotāji. Daži neizturēja konkurenci un tirgu pameta.

92
Pēc temata
Putins deva ES iespēju atgriezties pie normālām attiecībām ar Krieviju
Donalds Tramps pagarinājis pret Krieviju vērstās sankcijas
Krievija ir līdzās, bet pārdot nevar: zemnieki vēlas palielināt likmes
National Interest: Krievija uzvarējusi sankciju karā
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

6
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas
 Ilze Viņķele

Šokējoša veselības ministres atklāsme: viņa saņēmusi ziņu ar draudiem nošaut viņu

2
(atjaunots 16:52 31.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele saņēma nopietnus draudus: Veselības ministrijas vadītājai uzrakstīja, lai viņa gatavojas tam, ka viņu nošaus.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Par to, ka Latvijas Veselības ministrijas vadītājai Ilzei Viņķelei tiek draudēts, viņa uzrakstīja pati savā Twitter mikroblogā. Paziņojumu ar draudiem ministre saņēma Facebook Messenger lietotnē.

"Skaisti. Matīss Kondratjevs. Dien jaunsardzē. FB messinger atsūtīja ziņu, lai gatavojos, ka nošaus," pastāstīja Viņķele, publicējot draudēja profila ekrānbildi.

​Savā paziņojumā ministre atzīmēja Valsts policijas un Jaunsardzes profilus. Valsts policijas Twitter reaģēja, uzrakstot, ka nodevuši informāciju kolēģiem.

​Viņķele pateicās likumsargiem un paziņoja, ka gatavo iesniegumu policijai.

Uz Viņķeles tvītu reaģēja arī Latvijas Aizsardzības ministrija. No Aizsardzības ministrijas profila atnāca ziņa, ka pārbaudes gaitā noskaidrojies, ka cilvēks, kurš draudējis ministrei, nav Jaunsardzes rindās.

"Lūdzam turpmāk pārsteidzīgi neizplatīt maldinošu un nepārbaudītu informāciju, jo tā rodas viltus ziņas," brīdināja iestāde.

2
Tagi:
Ilze Viņķele
Pēc temata
Latvija vairs nav izņēmums: Viņķele ziņo par ārkārtējās situācijas izsludināšanas iespēju
Apmaksāt elektrības rēķinus un nopirkt austiņas: kā Latvija pāriet pie attālināta darba
Šuplinska paņēma savus vārdus atpakaļ: vecākiem neatļaus izvēlēties tālmācības