Aināra Kadiša badastreiks Rīgā

Pret tautai naidīgu sistēmu: Latvijas "dzeltenās vestes" dosies pie Ministru kabineta

156
(atjaunots 21:13 16.03.2019)
Šodien, 17. martā, pl. 12.00 iepretim Ministru kabinetam ieplānota sabiedriskās kustības "Tautas varas fronte" atklātā masveida sapulce.

RĪGA, 17. marts — Sputnik, Jevgēņijs Ļeškovskis. Varas pārstāvji ļoti negribīgi, tomēr ir spiesti atzīt, ka Latvijas politiķi un policija rīkojas rupji un nemākulīgi, bet konsekventie iedzīvotāju tiesību aizstāvji pamatoti iestājas pret sistēmu.

"Dzeltenās vestes"

Šodien, 17. martā, pl. 12.00 iepretim Ministru kabinetam ieplānota sabiedriskās kustības "Tautas varas fronte" atklātā masveida sapulce, ko līdz ar domubiedriem organizē "Zinātnes fonda" vadītājs Valentīns Jeremejevs. Viņš atklāti pauž, ka "Tautas varas fronte" ir vienisprātis ar "dzelteno vestu" vispārējiem protestiem Eiropā.

Jaunās akcijas vieta nav izraudzīta nejauši. Šeit, pie Ministru kabineta 13 diennaktis badojās pazīstamais latviešu rakstnieks un publicists Ainārs Kadišs, kuru februārī nespēja salauzt ne aukstums, ne dienestā nogarlaikojušos policistu ņirgāšanās. Sputnik Latvija vērīgi sekoja Kadiša akcijai.

Starp citu, pirms dažām dienām tiesā tika izskatīta Kadiša lieta – varas pārstāvji pūlējās pierādīt, ka viņš ļaunprātīgi nav pakļāvies policijas prasībām, kad tā absolūti nepamatoti un nelikumīgi pieprasīja pamest aleju pretī Ministru kabinetam. Tomēr tiesa nolēma, ka Kadišs nav vainīgs, un pat atdeva telti, kurā viņš sāka protesta akciju.

Valentīns Jeremejevs pastāstīja Sputnik Latvija, ka tagad "Tautas varas fronte" plāno panākt, lai šī telts pastāvīgi atrastos Ministru kabineta priekšā, kā instalācija "Guļošais politiķis".

Pēc tam, kad Kadišu no protesta vietas aizveda "ātrā palīdzība", tur pēc kārtas dienām un naktīm, sēžot uz krēsla, badojās citi aktīvisti, "dzelteno vestu" idejas atbalstītāji. Tātad var droši teikt, ka "tautas varas frontes" jaunās sapulces norises vieta ir "iesēdēta".

Par referendumu

Atgādināsim, ka organizācijas pirmā sapulce notika 20. janvārī Zaķusalā pie pieminekļa "Acis". Tajā "Tautas varas fronte" pieprasīja no Latvijas politiķiem četrus soļus: Latvenergo – tautai, degvielas cenu samazināšana, nacionālo banku atjaunošana un homoseksuālisma propagandas aizliegšana. Vienlaikus organizācija sāka vākt parakstus, lai pēc tam sarīkotu valstī referendumu.

"Jaunajā sapulcē mēs apspriedīsim ne tikai tos pašus četrus punktus, bet arī oficiāli izvirzīsim citas prasības tautai naidīgās un necilvēcīgās Latvijas varas sistēmai. Piemēram, mēs pieprasām atcelt nekustamā īpašuma nodokli (mājoklim), ja tas cilvēkam ir vienīgais. Vēl viena prasība – politiķiem ir jānodarbojas ar valsts iedzīvotāju, nevis pašiem ar savējām problēmām," – uzsvēra Jeremejevs.

"Tautas varas frontes" dalībnieki jau ir informējuši Rīgas domi par to, ka alejā pretī Ministru kabinetam uzstādīs skatuvi un uzstāsies skaļi, runās mikrofonos, lai no skaļruņiem informācija sasniegtu politiķu ausis. Pagaidām nav zināms, cik liels būs sapulces dalībnieku skaits. Valentīns Jeremejevs aicināja visus, kam nav vienalga.

156
Pēc temata
"Latvija ies bojā. Pelnīti": kāpēc latvietis uzsācis bada streiku pie Ministru kabineta?
Problēma nav krievos un latviešos: Kļimovičs par revolūciju Latvijā
Atslēga

Dzīvoklis kļuvis par šauru: Latvijas iedzīvotāji apsver jauna mājokļa iegādi

13
(atjaunots 17:33 19.04.2021)
Saskaņā ar bankas Luminor veiktās aptaujas datiem, nedaudz vairāk nekā puse Latvijas ģimeņu atzīst, ka tām būtu nepieciešams jauns mājoklis, bet tikai trešajai ir konkrēti plāni saistībā ar tā iegādi.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Taujātas par par tuvāko piecu gadu plāniem sakarā ar jauna mājokļa iegādi 26% ģimeņu norādīja, ka plāno iegādāties jaunu mājokli, no tām 14% - tuvāko divu gadu laikā, bet 12% - tuvākajos trijos vai piecos gados, raksta Bb.lv. Vēl trešdaļa ģimeņu Latvijā, piektā daļa - Lietuvā un ceturtdaļā - Igaunijā norādīja, ka tām ir nepieciešams jauns mājoklis, bet dažādu apstākļu dēļ pagaidām nav plānu to iegādāties.

Savukārt uz jautājumiem par to, kā pandēmija ir ietekmējusi ģimenes vajadzības saistībā ar mājokli, arvien vairāk ģimeņu Baltijas valstīs atbild, ka mājoklī ģimenei vairs nepietiek vietas, lai strādātu un mācītos attālināti. Latvijā plašāks mājoklis nepieciešams 27% aptaujāto ģimeņu, Lietuvā - 23%, bet Igaunijā - 19%. Visās trijās valstīs nepieciešamība iegādāties jauno mājokli pieaug līdz ar bērnu skaitu – ja ģimenēs ar vienu bērnu lielāku mājokli vēlētos ap 18 %, tad trīs un vairāk bērnu ģimenēs jau 36 %.

"Kopumā Latvijā aptaujātās ģimenes biežāk nekā kaimiņvalstīs norādījušas, ka Covid-19 ir ietekmējis to vajadzības saistībā ar mājokli. Arī Luminor izsniegto kredītu apjoms pērn palielinājās par trešdaļu un novērojām, ka iedzīvotājiem līdz ar darbu un mācībām no mājām mainījušās gan vajadzības, gan prasības dzīvesvietas telpai un kvalitātei. Šobrīd vidējās īpašuma izmaksas sastāda 100 000 eiro, un ģimenes ar bērniem Rīgā visbiežāk iegādājas trīs istabu dzīvokli sērijveida mājās otrreizējā tirgū. Liels pieprasījums ir arī pēc īpašumiem Pierīgā – Mārupē, Babītē, Ādažos, Ķekavā, Stopiņos un Jūrmalā, savukārt reģionos – Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jelgavā un Daugavpilī," stāsta Kaspars Lukačovs, Luminor bankas mājokļu kreditēšanas vadītājs Baltijā.

Aptaujas rezultāti tāpat rāda, ka patlaban 40% gadījumu Latvijas ģimenes dzīvo ģimenei piederošajā dzīvoklī un par to nav nekādu finansiālu saistību. Tam seko dzīvoklis, par kura iegādi ģimene turpina maksāt (31%), īrēts dzīvoklis (16%) un dzīvoklis, kas pieder vecākiem vai citiem radiniekiem (10%). Arī citās Baltijas valstīs sadalījums ir līdzīgs, taču gan Lietuvas, gan Igaunijas ģimenes retāk nekā Latvijā, dzīvo īrētos dzīvokļos.

Šķēršļi mājokļa iegādei: nepietiek līdzekļu un ar Covid-19 saistītā nenoteiktība.

Uz jautājumu par galvenajiem šķēršļiem, kuri attur no jauna mājokļa iegādes, Latvijas ģimenes visbiežāk norāda zemus ienākumus (44%), nepietiekamus uzkrājumus pirmajai iemaksai (35%) un nevēlēšanos uzņemties saistības (20%). Vēl aptuveni ceturtdaļa raizējas par nenoteiktību, kas saistīta ar Covid-19, un iespēju saņemt nepieciešamo aizdevuma apmēru. Tāpat Igaunijā un Lietuvā situācija ir līdzīga, bet interesanti ir tas, ka Igaunijas ģimenes kā būtisku šķērsli norāda nevis zemus ienākumus, bet gan līdzekļu nepietiekamību pirmajai iemaksai.

"Lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem ātrāk tikt pie sava mājokļa, jau vairākus gadus izsniedzam aizdevumus mājokļa iegādei ar valsts galvojumu, kas ļauj klientiem samazināt pirmās iemaksas apmēru līdz pat 5 % no saņemtā finansējuma apmēra. Arī aptaujas rezultāti rāda, ka katrai piektajai ģimenei ar bērniem pieejamais valsts atbalsts ir viens no svarīgākajiem faktoriem, domājot par jauna mājokļa iegādi," piebilst Kaspars Lukačovs.

Aptaujā, tika veikta martā sadarbībā ar pētījumu centru SKDS, tajā piedalījās vairāk nekā 700 respondentu no Baltijas valstīm - ģimenes ar bērniem vecumā līdz 18 gadiem.

13
Tagi:
dzīvoklis, iedzīvotāji
Pēc temata
Par kādu mājokli sapņo jaunieši Baltijā
Ienākumi, dzīves apstākļi veselība: Latvijā startēja globālā iedzīvotāju aptauja
Rīgas iedzīvotāji saņēma vēstules ar prasību demontēt balkonu stiklojumu
Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ
 Suns

"Latvijas Pasts" sūdzas par suņu īpašniekiem: cieš pastnieki!

13
(atjaunots 11:45 19.04.2021)
"Latvijas Pasts" atgādināja, ka pasta pakalpojumu sniedzējam ir tiesības nepiegādāt sūtījumus adresēs, kur pastniekus apdraud bīstami suņi, un to īpašnieki ignorē lūgumus ierobežot suņu brīvību pasta sūtījumu piegādes laikā.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. "Latvijas Pastā" paziņoja, ka 2020. gadā no nepieskatītiem suņiem cietuši desmit pastnieki, bet 2021. gada četros mēnešos šādu incidentu jau ir četri. Šī statistika rada kompānijai bažas, raksta jauns.lv.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka, sākoties pavasara un vasaras sezonai, šī problēma kļūst īpaši aktuāla - ja dzīvnieks agresīvs, pastnieku veselība tiek nopietni apdraudēta. Attiecīgajā adresē dzīvojošās personas var nesaņemt sūtījumus, jo pasta darbiniekiem nav jāriskē ar savu veselību, mēģinot tos piegādāt.

Visbiežāk pieļautās īpašnieku kļūdas ir mājdzīvnieku piesiešana pārāk garā ķēdē, ļaujot aizsniegties līdz pastniekam, kā arī suņa atstāšana pagalmā ar pārāk zemu žogu, kam tas var brīvi tikt pāri, vai arī pastkastītes novietošana tā, ka suns traucē un neļauj tajā ievietot korespondenci. Nereti pastkastītes tiek piestiprinātas žoga iekšpusē, kamēr pagalmā uzturas nikns suns. Maldīgs ir arī suņu īpašnieku uzskats, ka tieši viņa suns ir draudzīgs un nekaitēs pastniekam, bet realitātē, tiklīdz svešinieks vēlas iekļūt tā teritorijā, suns var kļūt ļoti agresīvs.

13
Tagi:
suns, Latvijas Pasts
Pēc temata
Ar Krieviju Latvijai problēmu nav: "Latvijas pasts" pastāstīja par sūtījumu piegādi
Sūtījumu vērtēja pēc saviem ieskatiem: kā Latvijas Pasts no sirmgalves 72 eiro pieprasīja
Viltus banku darbinieki izmāna naudu no Latvijas iedzīvotājiem
"Biksītes 1 gab.": pasta darbinieces prasība samulsinājusi apmeklētāju