Uzvaras piemineklis

Pieminekļu aģentūra lūdz Rīgas domē līdzekļus Uzvaras pieminekļa uzturēšanai

77
(atjaunots 17:04 14.03.2019)
Nepieciešami 135 tūkstoši eiro Uzvaras pieminekļa remontam. Pretējā gadījumā nāksies daļēji liegt ieeju parka teritorijā.

RĪGA, 14. marts — Sputnik. Piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem Pārdaugavā ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, pastāstīja Rīgas pieminekļu aģentūras vadītājs Guntis Gailītis, intervijā Latvijas radio.

G.Gailītis apliecināja, ka pieminekļa uzturēšanai nepieciešami 135 tūkstoši eiro.

"Ja gribam to uzturēt, tajā jāiegulda. Ja negribam visu norobežot ar sarkano lenti, bet, lai tā būtu publiski pieejama vieta parka teritorijā, tur kaut kas jādara," – paskaidroja speciālists.

Pēc ekspertīzes aģentūra vērsusies Rīgas domē ar lūgumu piešķir minēto summu. Domes budžets šim gadam tiks apstiprināts 27. martā.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departaments plāno ieguldīt 3,81 milj. eiro Uzvaras parka infrastruktūras atjaunošanas darbos, taču vēlāk noskaidrojās, ka pilsētas pamata budžetā nav šim nolūkam nepieciešamo līdzekļu.

Prakse liecina, ka pieminekļu restaurācija Latvijā rit lēni, piemēram, līdzekļi valsts neoficiālā simbola, Brīvības pieminekļa restaurācijai tika meklēti vairak nekā divus gadus. Pie tam Uzvaras piemineklis Latvijas iedzīvotājiem atstāj daudz sarežģītāku iespaidu – regulāri tiek publicētas petīcijas par tā nojaukšanu.

77
Pēc temata
Sarkanbaltsarkanā vai Georga lentīte: kas tas ir – patriotisms Latvijā
Pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem nojauks? Par demontāžu nobalsojuši 10 tūkstoši cilvēku
Nav prioritāte: Rīgas domei nepietiks līdzekļu Uzvaras parka rekonstrukcijai
Protesta akcija 11. novembra krastmalā

Vai valdība respektē sabiedrības viedokli: ko domā Latvijas iedzīvotāji

5
(atjaunots 07:44 20.01.2021)
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas vadība nerespektē sabiedrības viedokli; kā šīs aptaujas rezultātus ietekmēja pandēmija.

RĪGA, 20. janvāris - Sputnik. Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka varas iestādes nerespektē sabiedrības viedokli, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, cilvēku īpatsvars ar pretējo viedokli nedaudz palielinājies. Par to liecina 2020. gada decembrī veiktā SKDS aptauja.

"Nav tā, ka Covid-19 batālijas un ar to saistītā ekonomiskā krīze līdz decembra vidum būtu izsaukusi lielus sabiedrības dusmu uzplūdus pret varu. Lai gan jautājumā, vai vara kopumā respektē sabiedrību, decembrī tikai 19% atbildēja apstiprinoši, tas ir mazliet vairāk nekā iepriekš," raksta Twitter SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

​Patiešām, pērn un pagājušajā gadā to cilvēku īpatsvars, kuri uzskatīja, ka valsts vadība respektē sabiedrību, bija tikai 14%, bet 2017. gadā - 12%. Vismazākais šis rādītājs bija 2009. gadā.

Attiecībā uz tiem, kuri jūt varas necieņu pret sabiedrību, šogad tādu ir 76%, bet pērn bija 82%.

Neuzticība varas iestādēm un to paziņojumiem sakarā ar pandēmiju grauj kampaņu cilvēku vakcinēšanai pret jauno koronavīrusu. 2020. gada beigās sākusies mediķu masveida vakcinācijas kampaņa, taču vairums Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka prioritārajā kārtībā jāvakcinē politiķi, lai tie varētu parādīt sabiedrībai piemēru.

5
Tagi:
iedzīvotāji, valdība
Pēc temata
Pēdējā ceļā ar masku uz sejas: par ko liecina bēru noteikumi Latvijā
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem
"Valdība stāsta muļķības": kāpēc Latvijai nav izredžu uz ekonomikas augšupeju
Bet pats pārkāpj? Kā Kariņš pats sevi iegāzis līdz matu galiņiem

ugunsgrēks: debesīs virs Latvijas parādījās gaismas stabs

31
(atjaunots 16:27 19.01.2021)
Neparasto optisko parādību šajās brīvdienās vērojuši daudzu Latvijas rajonu iedzīvotāji - tradicionālā saulrieta vietā pie apvāršņa parādījās sarkans gaismas stabs.

RĪGA, 19. janvāris - Sputnik. Vairāku Latvijas reģionu iedzīvotāji vēroja neparastu dabas parādību - sarkanu gaismas stabu (pīlāru) debesīs.

Gaismas pīlārs ir optisks efekts spilgtas vertikālas joslas veidā, kas nāk no gaismas avota. Pirms dažiem gadiem līdzīgu parādību novēroja Rīgas iedzīvotāji, bet šoreiz stabs bija viens un atgādināja sarkanu ugunsgrēka atblāzmu.

Optiskais efekts bija tik spilgts un neparasts, ka daudzi steidzās to iemūžināt un publicēt sociālajos tīklos, kur neparastā saulrieta foto un video sacēla īstu furoru. Taču speciālisti pasteidzās nomierināt satrauktos iedzīvotājus - optiskā parādība rodas mīnusa temperatūru ietekmē un nekādas briesmas apkārtējiem nerada.

"Šodien virs Daugavas saule rietot izskatījās kā ugunskurs. Vai tā kāda īpaša dabas parādība?" tādu jautājumu uzdeva Daina Ozoliņa sinoptiķim Tomam Bricim.

​"Tas ir gaismas pīlārs. Pēdējās 3 dienās saullēktos un saulrietos daudzviet novērots. Rodas no šikiem ledus kristāliņiem gaisā, kas lauž saules gaismu," skaidroja speciālists.

​Citi sociālo tīklu norādīja, ka tas, iespējams, nav gaismas pīlārs, bet halo - optiskais fenomens, aplis kas veidojas ap gaismas avotu.

Atmosfēras optiskā parādība tika novērota Garkalnē.

​Un citos Latvijas rajonos.

​Ļoti skaistu "ugunsgrēka atblāzmas" rakursu "noķēra" Inga Jakobsone Gaujas ietekā.

​Pēc ekspertu domām šo optisko efektu izraisa noteiktie nosacījumi: spēcīgs sals (-15C un zemāk) un augsts gaisa mitrums.

31
Tagi:
Latvija

Noslēpumainā zaļā blāzma: Krievijas kosmonauts no SKS klāja nobildējis unikālus kadrus

0
(atjaunots 08:06 20.01.2021)
Krievijas kosmonauts no SKS klāja ar telefonu nobildējis neticami skaistu dabas parādību - ziemeļblāzmu.

Krievijas kosmonauts Sergejs Kud-Sverčkovs, kurš šobrīd piedalās 63. īslaicīgā ekspedīcijā Starptautiskajā kosmiskajā stacijā (SKS), sagādājis pārsteigumu tiem, kuri palikuši uz Zemes.

No SKS klāja ar telefonu time-lapse režīmā viņš nobildējis, kā izskatās ziemeļblāzma no kosmosa.

Paskatieties uz šiem lieliskajiem kadriem.

0