Uzvaras piemineklis

Pieminekļu aģentūra lūdz Rīgas domē līdzekļus Uzvaras pieminekļa uzturēšanai

62
(atjaunots 17:04 14.03.2019)
Nepieciešami 135 tūkstoši eiro Uzvaras pieminekļa remontam. Pretējā gadījumā nāksies daļēji liegt ieeju parka teritorijā.

RĪGA, 14. marts — Sputnik. Piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem Pārdaugavā ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, pastāstīja Rīgas pieminekļu aģentūras vadītājs Guntis Gailītis, intervijā Latvijas radio.

G.Gailītis apliecināja, ka pieminekļa uzturēšanai nepieciešami 135 tūkstoši eiro.

"Ja gribam to uzturēt, tajā jāiegulda. Ja negribam visu norobežot ar sarkano lenti, bet, lai tā būtu publiski pieejama vieta parka teritorijā, tur kaut kas jādara," – paskaidroja speciālists.

Pēc ekspertīzes aģentūra vērsusies Rīgas domē ar lūgumu piešķir minēto summu. Domes budžets šim gadam tiks apstiprināts 27. martā.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departaments plāno ieguldīt 3,81 milj. eiro Uzvaras parka infrastruktūras atjaunošanas darbos, taču vēlāk noskaidrojās, ka pilsētas pamata budžetā nav šim nolūkam nepieciešamo līdzekļu.

Prakse liecina, ka pieminekļu restaurācija Latvijā rit lēni, piemēram, līdzekļi valsts neoficiālā simbola, Brīvības pieminekļa restaurācijai tika meklēti vairak nekā divus gadus. Pie tam Uzvaras piemineklis Latvijas iedzīvotājiem atstāj daudz sarežģītāku iespaidu – regulāri tiek publicētas petīcijas par tā nojaukšanu.

62
Pēc temata
Sarkanbaltsarkanā vai Georga lentīte: kas tas ir – patriotisms Latvijā
Pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem nojauks? Par demontāžu nobalsojuši 10 tūkstoši cilvēku
Nav prioritāte: Rīgas domei nepietiks līdzekļu Uzvaras parka rekonstrukcijai