Brīvības piemineklis. Foto no arhīva

Mamikins un Mitrofanovs pieprasa atļauju antifašistu akcijai pie Mildas

81
(atjaunots 16:44 13.03.2019)
Rīgas dome nolēmusi pārcelt Leģionāru dienā ieplānoto Latvijas Antinacistiskās komitejas protesta akciju uz Bastejkalnu.

RĪGA, 13. marts – Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāti Miroslavs Mitrofanovs un Andrejs Mamikins publicējuši atklātu vēstuli Rīgas domei ar prasību atkārtoti izskatīt lēmumu par Leģionāru dienā ieplānotās Latvijas Antinacistiskās komitejas protesta akcijas vietas un laika pārcelšanu.

Iepriekš RD deva atļauju SS leģionāru un viņu piekritēju gājienam pie Brīvības pieminekļa 16. martā, kam pieteikumu iesniedza organizācija Daugavas Vanagi, kā arī sapulci, ko Brīvības laukumā organizē Biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam".

Vienlaikus netika sniegta atļauja Latvijas Antinacistiskās komitejas akcijai pie Brīvības pieminekļa – to ierosināts pārcelt uz Bastejkalnu. Pēc EP deputātu domām, šī lēmuma rezultātā akcija zaudē jēgu, jo tā nenotiks Waffen SS leģionāru pasākumu tiešā tuvumā un netiks pamanīta.

"Mēs gribam pievērst jūsu uzmanību tam faktam, ka visā pasaulē nacistu noziegumi ir nosodīti, bet Nirnbergas Starptautiskais tribunāls atzina par noziedzīgām SS vienības. 2018. gada 25. oktobrī Eiropas Parlaments ir pieņēmis rezolūciju par neofašistu vardarbības palielināšanos Eiropā (2018/2869 (RSP), kura viennozīnmīgi nosodīja nacisma glorifikāciju. LAK pieteiktais pasākums atbilst šo starptautisko dokumentu burtam un garam – tas ir protests pret nacisma atdzimšanu, protests pret nacistiskās Cācijas okupācijas karaspēka slavināšanu Rīgas centrā," – uzsvēra deputāti.

"Ņemot vērā iepriekšminēto, mēs pieprasām atcelt 5. marta RD lēmumu un nodrošinat uz 16. martu plānotās akcija, ko ir pieteikusi Latvijas Antinacistiskā komiteja, rīkošanu pieteikumā norādītajā vietā un laikā," – atzīmēts Eiropas Parlamenta deputātu atklātajā vēstulē.

Ik gadus 16. martā Rīgā tiek organizēts Waffen SS latviešu leģiona dalībnieku un viņu piekritēju gājiens. Tas rada antifašistisko organizāciju neapmierinātību un sašutumu visā pasaulē. Krievija uzskata SS leģionāru gājienu Latvijā par kauna traipu. Iepriekš Krievijas Ārlietu ministrijas pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma virsvadības jautājumos Konstantins Dolgovs paziņoja, ka Latvijas varasiestāžu lēmums atļaut SS veterānu maršus neatbilst starptautiskajām tiesībām un Nirnbergas tribunāla spriedumiem.

81
Pēc temata
SS leģionāru gājienā Rīgā piedalījušies apmēram 1,5 tūkstotis cilvēku
Eiroparlaments nosodīja neonacistu grupas Latvijā
Josifs Korens: EP rezolūcija neapturēs neofašisma izplatīšanos
Sergejs Lavrovs: nacisma glorifikācija Latvijā kļūst atbaidoša
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods

Kosmiskā kuģa Crew Dragon starts uz SKS

0
(atjaunots 15:07 31.05.2020)
Ar otro mēģinājumu raķetei Falcon 9 izdevās palaist kosmosā pilotējamo kuģi Crew Dragon ar NASA astronautiem uz klāja, kuru izstrādāja Īlona Maska kompānija SpaceX.

Iepriekš Crew Dragon lidojums tika atlikts laikapstākļu dēļ. Taču sestdien, 30. maijā, pilotējamais kuģis ar NASA astronautiem Bobu Benkenu un Dagu Herliju tomēr startēja uz SKS.

Kompānijas SpaceX vadītājs Īlons Masks ar lepnumu paziņoja, ka cilvēce var lepoties ar šo notikumu.

Federācijas Padomes Informācijas politikas komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs, komentējot "vēsturisko notikumu" atzīmēja, ka Masku, protams var apsveikt, taču tas tomēr ir tikai lidojums uz SKS, nevis uz Marsu.

Līdz šim amerikāņu astronautus kosmosā nogādāja Krievijas kuģi no Baikonuras kosmodroma.

0
Tagi:
Ilons Masks, ASV, kosmoss