Latvijas pilsoņa pases lappuse

"Trojas zirgs": nacionālpatrioti iebilst pret automātisko pilsonību bērniem

81
(atjaunots 16:08 13.03.2019)
Vētrainā diskusija par pilsonības automātisko piešķiršanu nepilsoņu bērniem turpinās: nacionālpatrioti un viņu piekritēji apgalvo, ka pilsonība ir jānopelna, bet "pareizie" krievi brīnās, cik ilgi vēl Latvijā uzturēs nepilsoņa statusu.

RĪGA, 13. marts — Sputnik. Jautājums par pilsonības automātisko piešķiršanu nepilsoņu bērniem no jauna saasinājies, kad kļuva zināms, ka Latvijas prezidents Raimonds Vējonis gatavojas vēlreiz iesniegt likumprojektu Saeimā.

Šoreiz valsts vadītāja mēģinājums var vainagoties panākumiem. Aptuvenie aprēķini liecina, ka iniciatīva var saņemt 58 balsis – par to gatava nobalsot "Saskaņa", "Attīstībai/Par!", KPV LV un "Jaunā Vienotība".

Iecerei joprojām nikni pretojas Nacionālā apvienība, tāpēc viņi bija vieni no pirmajiem, kuri cēla sašutuma vilni sociālajos tīklos. Piemēram, Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts ar tēzēm aprakstīja savu attieksmi pret automātiskās pilsonības ideju.

"Patiesība par Vējoņa ideju dāvināt Latvijas pilsonību nepilsoņu bērniem: ir "Trojas zirgs" tālākai pilsonības dāvināšanai pārējiem nepilsoņioem, bet nākotnē – ārvalstu "studentiem", jeb imigrantiem.

Jau šobrid nepilsoņu vecāki var uzraksīt iesniegumu un viņu bērni var kļūt pat pilsoņiem.

Latvijas pilsoņa pase
© Sputnik / AlexTikhomirov

Bērni tiek izmantoti cilvēku iežēlināšanai, jo Vējonis nav gatavs atzīt patieso mērķi – iegūt "Saskaņas" balsis savai pārvēlēšanai!

Mums nevajag "Saskaņas" prezidentu un mums nevaljag skriet pakaļ ar Latvijas pilsonību tiem, kas to nevēlas! Tūkstoši atdeva savas dzīvības par brīvu Latviju – piederība tai nav tirgus objekts!" – klāsta Raivis Zeltīts.

Nacionāli noskaņoti līdzpilsoņi nekavējoties atbalstīja publikācijas autoru ar tādiem komentāriem, kā "pilsonība ir jānopelna!", "Pilsonība ir ekskluzīva, un it sevišķi Latvijā! Tā ir jānopelna vai ļoti, ļoti jāgrib!". Tiesa, netika gan precizēts, kā viņi paši nopelnījuši Latvijas pilsonību, izņemot to, ka dzimuši Latvijā.

Pilsonības tēmu apspriež arī Twitter apmeklētāji, taču šeit viedokļi ir daudzveidīgāki un daļa nacionālpatriotu pat piekrīt tam, ka pilsonība ir jāpiešķir, tikai, piemēram, ar motivāciju "Vateņiem izvēle nav jādod".

​"Domāju, ka nepilsoņu bērniem jādod pilsonība automātiski. Tiem vateņiem, kuri līdz šim izvēlējās, reģistrējot bērnu, nedot bērnam Latvijas pilsonību, šāda izvēle nav jādod. Bērns nav vainīgs, ka viņš piedzimis vates galvu ģimenē," – raksta advokāts Artūrs Zvejsalnieks, it nemaz nemulsdams par to, ka ar saviem epitetiem viņš aizvaino cilvēkus.

Komentētāji advokātu gan tūlīt nolika pie vietas – sak, nevajagot velti cerēt, tik un tā izaugšot pilsonis "vatesgalvu ģimenē".

​"Ok. Bet tālāk? Ja bērns pilsonis augs nepilsoņu vatesgalvu ģimenē....Tie viņa galvu piebāzīs ar savu naida pret Latviju un latviešiem vati? Vai mums kāds labums būs no šāda pilsoņa? Augs nākamais zdanokovics vai rubikovics..." – pārdomā Ieva.

Arī polittehnologs Jurģis Liepnieks ieguldīja savu artavu, teikdams, ka rit ģeopolitiskā cīņa par Latvijas krievu sirdīm.

​​"Piebildīšu, ka notiek ģeopolitiska cīņa par Latvijas krievu prātiem un sirdīm - Krievijai ļoti svarīgi šos krievus paturēt par "saviem" krieviem, Latvijas stratēģiskā interese ir, lai tie būtu Latvijas krievi. Daudzi Latvijas Saeimā te spēlē Krievijas pusē," – skaidro Jurģis Liepnieks. Tiesa, viņš gan neprecizēja, par kādiem politiskajiem spēkiem viņš runā.

Asāko diskusiju radīja Latvijas televīzijas žurnālistes Olgas Dragiļevas publikācija.

​"Ko tik neizlasa par "nepilsoņu bērnu grozījumiem". Piešķirot jaundzimušajiem pilsonību Latvija sevi pazemošot, tā būšot "pilsonības mešana pakaļ". Piedodiet, bet WTF. Tie ir zīdaiņi. Bet nu, mūsu ir tik daudz Latvijā, ka varam atļauties šķirot arī bērnus lojālos un nelojālos," – sarkastiski iebilda Olga Dragiļeva. Viņa uzpūta  kritikas liesmu, jo pieder pie tā saucamo pareizo krievu kategorijas.

​"Pilsonību Latvijā piešķir individuāli, tas nevar būt kolektīvs process! Pirms dažiem gadiem šādu spriedumu pieņēma arī Augstākā Tiesa," – atzīmēja latviešu nacionālistu veterāns Aleksandrs Kiršteins.

​​"Tā būs ne tikai pilsonības mešana pakaļ, bet arī uzspiesta pilsonība. Jau tagad jaundzimušie var iegūt pilsonību, ja to vēlas viens no vecākiem, ja šā vecāka pastāvīgā dzīvesvieta ir LV, bet, ja vecāks LV ieradies pēc 1992.gada 1.jūlija, viņam jābūt pastāvīgās uzturēšanās atļaujai," – acīmredzamus faktus skaidro Arturs Pērkons.

​"Tas ko es nesaprotu, kāpēc nepilsoņu statuss ir mantojams kā tāds? Šie zīdaiņi nekad nav bijuši PSRS pilsoņi un nav ieceļojuši," – savu viedokli precizēja Dragiļeva.

Latvijas nepilsoņiem tipisku situāciju aprakstīja apmeklētājs ar lietotājvārdu Matiizs.

​​"Jā, kosmoss. Man bija kolēģis dzimis 1994. gadā Latvijā nepilsoņu ģimēnē, tātad automātiski arī nepilsonis. Audzināts kā latvietis. Lielāks patriots par daļu tautiešu. Bet 20+ gados gāja kārtot naturalizāciju. Kas viņam bija maksimāli pazemojoši. Kosmoss!" – bija pārsteigts Matiizs.

​​"Problēma ir tā, ka cilvēkie iedomājas, ka nepilsoņu institūcija ir kaut kas normāls un mūžīgi nepieciešams. Nē, normāli katram cilvēkam ir jābūt kādas valsts pilsonim. Tas bija īpašs pagaidu risinājums PSRS sabrukuma dēļ. Vajag plānu, kā atteikties no šī (kaut 100 gadu laikā)," – titulētās nācijas pārstāvim netipisku viedokli pauda Edgars Jēkabsons no partijas "Attīstībai/Par!".

Tomēr Jēkabsons ātri tika nolikts pie malas – pārējie paskaidroja, kāpēc to darīt nedrīkst.

​"Tāpēc ka vecāki ir stulbi krievi ,kuri l nejēdz iemācīties valodu un nokārtot pilsonību," – uzrakstīja Magnuss.

​"Zīdaiņi 18 gados pieaugs,dzīvojot nepilsoņu vidē,un tad sāks diktēt nepilsoņu prasības. Vai Latvijai tas ir vajadzīgs? Vai nepilsoņi runā valsts valodā? Vai pilsoņu rīcība 9. maijā Pārdaugavā ir Latvijas valsts nostiprināšanas interesēs?" – vaicā Guna Skangale.

Izrādījās, ka 9. maija jautājums ir viens no sāpīgākajiem nacionāli norūpējušos pilsoņu prātos pat šajā aspektā.

​"Zīdaiņi mēdz izaugt un pārņemt vecāku vērtības. Piemēram 9. maija svinēšanu un krievu tanku gaidīšanu," – savu satraukumu pauda Kaspars.

Viņam atgādināja, ka runa ir aptuveni par 0,17% jaundzimušo Latvijā.

Jāpiebilst, ka statistikas dati liecina: vidēji Latvijā nepilsoņa statusu saņem mazāk nekā simt jaundzimušie.

Piemēram, pērn bija tikai 33 bērni, iepriekš mazliet vairāk – no 77 līdz 47 jaundzimušie. Tagad jaundzimušajiem pilsonība tiek piešķirta, ja šāsu vēlmi pauž vecāki – nepilsoņi.

81
Pēc temata
"Latviskojies vai brauc prom": nacionālpatrioti sajūsmā par Krievijas migrācijas politiku
"Viņi ir pie pilna prāta?": nacionālpatrioti sašutuši par 23. februārim veltītu ballīti
"Atņem telpu latviešu svētkiem": Twitter apmeklētāji apspriež Masļeņicu
Latvijas prezidents atkārtoti iesniegs Saeimā likumprojektu par nepilsoņu bērniem
Latvijas policija

Profesionālā darbība vai aplaupīšana? Divas Latvijas skaļās slepkavības versijas

3
(atjaunots 08:44 21.09.2020)
Zvērinātu advokātu Pāvelu Rebenoku nogalināja ar aplaupīšanas mērķi? Vai slepkavība tomēr bija saistīta ar viņa profesionālo darbību? Ja pareiza ir pēdējā versija, tad kāda tieši Rebenoka darbība noveda pie traģēdijas?

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Pēc Latvijas Valsts policijas pārstāves Gitas Gžibovskas sacītā, pašlaik tiek izskatītas divas zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības versijas, vēsta Mixnews.lv.

Rebenoks tika nogalināts savās mājās naktī no sestdienas uz svētdienu. Valsts policijā jau ziņoja, ka sakarā ar šī nozieguma faktu ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu.

Taču jurists Mārtiņš Krieķis, kurš paziņoja par Rebenoka nāvi, paziņoja, ka, viņaprāt, šī slepkavība nav saistīta ar aplaupīšanu, savukārt par iemeslu kļuva politika – precīzāk, elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jautājumi. Tāpat Krieķis paziņoja, ka šajā lietā ir vēl viens cietušais – Rebenoka biznesa partneris Ingus Balandins. Viņš ir guvis smagas traumas, apgalvo jurists.

Gžibovska paziņoja, ka slepkavības versija saistībā ar Rebenoka profesionālo darbību policijā arī tiek izskatīta. Tiesa, viņa neprecizēja, ar kādu konkrēti darbību šī slepkavība varētu būt saistīta. Rebenoks nodarbojās gan ar advokatūru, gan ar uzņēmējdarbību, gan ar politiku.

Zināms, ka Rebenoks bija Signes Balderes-Sildedzes – "OlainFarm" vadības locekles – oponents. Viņa ieguva kontroli pār uzņēmumu ar aizbildniecības pār nelaiķa Valērija Maligina nepilngadīgo meitu starpniecību.

Tāpat atgādināsim, ka 2019. gada vasarā ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) iecēla Rebenoku "Latvenergo" pagaidu padomes vadītāja amatā, taču viņš drīz vien atkāpās no amata "politiskā spiediena" dēļ, precīzāk – premjerministra Krišjāņa Kariņa sašutuma dēļ, un par padomes vadītāja vietas izpildītāju kļuva Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Februāra sākumā Rebenoku ietekmes tirdzniecībā apsūdzēja bijušais KPV LV vadītājs Artuss Kaimiņš, savukārt Eglītis iesniedza atlūgumu un nosūtīja Saeimas Mandātu, Ētikas un iesniegumu komisijai lūgumu izvērtēt Nemiro lēmumus, kurš atkal centās iecelt Rebenoku "Latvenergo" valdē.

Praktiski vienlaikus Internetā parādījās kompromitējoši materiāli pret Rebenoku, kurš, kā tika apgalvots, tika nolīgts, lai palīdzētu dažiem farmaceitiskās firmas "OlainFarm" īpašniekiem iegūt kontroli pār valdi.

"Sajūta, ka 90. gadi atgriežas"

Par Rebenoka slepkavību jau izteicies Latvijas IeM vadītājs Sandis Ģirģens. Viņš paziņoja, ka policistu uzmanība tiks vērsta uz šo lietu, lai pēc iespējas ātrāk atrastu advokāta slepkavas.

Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes.

Bijušais Latvijas premjerministrs un bijušais Latvijas Bankas vadītājs Einars Repše, atšķirībā no Ģirģena, jau jūtas kā 90. gados. Šajā sajūtā viņš padalījās ar Facebook lietotājiem.

Repše ievietoja publikāciju, kurā atzīmēja: "Briti spēj pat specdienestu noziegumus ātri atklāt līdz pat vainīgo vārdiem. Vai mūsu dienestiem nebūtu laiks saņemties? Citādi sajūta, ka 90-tie atgriežas."

3
Tagi:
slepkavība, policija
Pēc temata
Baltijas valstis ir Eiropas Savienības līderes pēc tīšu slepkavību skaita
Bijušās prokurores pazušana: policijai ir aizdomas, ka tā ir slepkavība
 Sandis Ģirģens

Lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes: ministrs komentēja advokāta Rebenoka slepkavību

4
(atjaunots 08:21 21.09.2020)
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens atgādināja, ka zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība ir jau trešais šāda veida noziegums Latvijā pēdējo dažu gadu laikā, tāpēc policisti pieliks visus spēkus, lai atklātu šo lietu.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Svētdien, 20. septembrī, kļuva zināms, ka zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks, kurš bija viens no farmakoloģiskās kompānijas "OlainFarm" padomes locekļiem, tika noslepkavots savās mājās naktī no sestdienas uz svētdienu.

Valsts policija paziņoja, ka sakarā ar šī nozieguma faktu tika ierosināta lieta pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā ir saistīta ar aplaupīšanu.

Autozaglis, foto no arhīva
© Sputnik / Константин Чалабов

Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pauda visdziļāko līdzjūtību nogalinātā radiniekiem un komentēja šo skaļo lietu.

Viņš paziņoja, ka policija strādājusi pastiprinātā režīmā visas nakts garumā, un tagad policistu uzmanība tiks vērsta uz šo lietu, lai pēc iespējas ātrāk atrastu advokāta slepkavas.

Ģirģens atzīmēja, ka pēdējo gadu laikā Latvijā šī ir jau trešā advokāta slepkavība, tādēļ ir jāizdara viss, lai Latvijā neatgriežas 90. gadu metodes.

Šī nozieguma atklāšana kļūs par tiesībsargājošo iestāžu profesionālisma pārbaudi, paziņoja Latvijas IeM vadītājs.

Tāpat Ģirģens uzsvēra, ka tagad, ekonomiskā kritiena laikā valsts līmenī, kad noziedzība pieaug, ir jāatrod veidi atbalstīt policiju un citas Latvijas iekšlietu iestādes. Šim nolūkam ir nepieciešams atrisināt darbinieku trūkuma problēmu un nostiprināt materiāltehnisko bāzi.

Vērts atzīmēt, ka jurists Mārtiņš Krieķis, kurš paziņoja par Rebenoka nāvi, paziņoja, ka viņš bijis pie viņa ciemos, pēc kā vēlā naktī aizbrauca mājās, kur arī tika atrasts nogalināts. Un Krieķis uzskata, ka šī slepkavība nav saistīta ar aplaupīšanu.

Pēc Krieķa domām, šīs slepkavības pamats ir politisks, savukārt pasūtītāji ir saistīti ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Atgādināsim, ka 2018. gada maijā Rīgā, netālu no Brāļu kapiem tika nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. Šauts tika no autofurgona Volkswagen, kurš vēlāk tika atrasts sadedzināts netālu no nozieguma vietas. Tiek uzskatīts, ka slepkavas bija divi. IeM praktiski uzreiz paziņoja, ka slepkavība, visticamāk, ir veikta pēc pasūtījuma.

2019. gada jūlijā Latvijā, Mārupē, tika nogalināts advokāts, bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš.

4
Tagi:
slepkavība, Sandis Ģirģens
Pēc temata
Autozaglis no Latvijas pārsteidzis Jeruzalemes policiju
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Vladimirs Putins

"Kopīga nākotne": Putins ierakstīja uzstāšanās video priekš ANO Ģenerālās Asamblejas

0
(atjaunots 08:50 21.09.2020)
Krievijas līderis Vladimirs Putins ierakstīja videouzrunu priekš ANO Ģenerālās Asamblejas, kuras šogad notiks hibrīdā formātā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa norisināsies no 21. līdz 29. septembrim organizācijas galvenajā birojā, kurš atrodas Ņujorkā.

Šogad Covid-19 pandēmijas dēļ Ģenerālās Asamblejas formāts būs hibrīds. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs vien pa vienam pārstāvim no katras valsts.

Saskaņā ar ANO izsūtīto provizorisko spīkeru sarakstu, Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma video sarakstā atrodas septītajā vietā.

Putins jau ir ierakstījis uzstāšanos priekš Ģenerālās Asamblejas, vēsta RIA Novosti. Ir saņemta informācija, ka Krievijas prezidents uzstājas ar reklāmplakātu "Kopīga nākotne kopīgiem spēkiem" fonā.

ANO ģenerālsekretāra oficiālais pārstāvis Stefans Dužariks pastāstīja, ka ANO jau ir saņēmusi 26 uzstāšanās video. Katrai translācijai tiek atvēlētas 15 minūtes.

Kopējo debašu gaitā 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijā būs jāuzstājas 121 valsts līderiem, 54 valdību vadītājiem, 16 ĀM vadītājiem, vienam premjera vietniekam, diviem pagaidu pilnvarotajiem un vienam viceprezidentam.

Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO preses sekretārs Fjodors Stržižovskis ziņoja, ka ANO galvenajā ēkā Ņujorkā atklāta fotoizstāde, kas ir veltīta Krievijas ārstu cīņai ar Covid-19 pandēmiju.

Šī fotoizstāde, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa", tika atklāta 18. septembrī.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā, kā arī foto materiāli un informācija par vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kuru Krievija pirmā pasaulē izstrādāja, piereģistrēja un nodeva ražošanai.

0
Tagi:
Vladimirs Putins, ANO
Pēc temata
Putins paziņoja Krievijas pozīciju Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu jautājumā
Kļuvis zināms, kā Tramps reaģējis pēc Vladimira Putina garām palaistā tālruņa zvana
Patiesību izkropļot neizdosies: Putins par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanu
Princis un prezidents. Kāpēc ASV neliek mieru Putina un Muhameda attiecības