Masļeņicas lelle ar uzrakstu skolu reforma

LKS Masļeņica un Piedošanas svētdien: ja nepiedosim, tad sadedzināsim

51
(atjaunots 09:25 11.03.2019)
Latvijas Krievu savienība sadedzināja Masļeņicas lelli, un pie reizes ar to arī Latvijas izglītības reformu.

RĪGA, 11. marts – Sputnik, Aleksejs Stetjuha. Latvijā pēdējo gadu laikā izveidojusies tradīcija, kura apvieno visus krievu svētkus, – pastāvīgi mēģinājumi politizēt visus šos svētkus. Vai tie ir pareizticīgo Ziemassvētki, 8. marts, 9. maija vai Masļeņica.

Šogad pret ziemas pavadīšanu bijusi īpaša sadumpošanās: latviešu vidē arvien skaļā skanēja nepatika pret šiem svētiem ar uzsvaru uz to, ka jāaprobežojas ar tradicionālo latviešu analogu – Meteņiem.

Представители Русского союза Латвии вместе с рижанами отпраздновали Масленицу
© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijas Krievu savienības pārstāvji kopā ar rīdziniekiem nosvinēja Masļeņicu

Taču pagaidām līdz oficiāliem aizliegumiem nav nonācis, pankūku nedēļa joprojām tiek plaši svinēta gan komerciālajā jomā, gan sociāli-politiskajā.

Ziema, ej prom!

Masļeņicas pēdējā dienā, Piedošanas svētdienā, ar tradicionālo lelles sadedzināšanu nolēma padarboties Latvijas Krievu savienība (LKS).

Pulcēšanās vieta – laukums pie Raiņa pieminekļa. Laikapstākļi pilnībā atbilda svētku galvenajam lozungam – "Ziema, ej prom!", kaut gan svinībām tie nebija piemēroti.

Pavasaris sāka stāties savās tiesībās ar sīku smidzinošu lietu. Dīzeļa ģenerators, kurš bija atbildīgs par pasākuma ieskaņošanu, periodiski noslāpa, tāpēc startēt laicīgi neizdevās. Sanākušie slēpās zem lietussargiem un nojumes. Masļeņicas lelli kārtīgi nolēja ar degmaisījumu.

Выступление на празднике Масленицы, организованном Русским союзом Латвии
© Sputnik / Sergey Melkonov
Uzstāšanās Masļeņicas svētkos, kurus organizēja Latvijas Krievu savienība

Nebija daudz atnākušo, taču viņus var saprast: laikapstākļi nebija tie labākie. Toties sanākušie nesūdzējās, ar sapratni izturējās pret visām tehniskām ķibelēm. Beidzot, pasākums sākās.

Sadedzināja reformu

Ar pasākuma atklāšanas runu uzstājās Krievu skolu aizstāvības štāba un LKS aktīvists – Oļegs Sisoļatins, pēc kā viņš nodeva mikrofonu LKS līderei – Tatjanai Ždanokai, kura visus apsveica ar ziemas beigām.

Tiesa, LKS arī nespēja pilnībā izvairīties no svētku politizēšanas. Masļeņicas lelli no ziemas simbola pārdēvēja visa ļaunā simbolā, kas noticis pērn. Runājot tieši – skolu reformas simbolā. Lielākai skaidrībai uz lelles tika uzstādīts attiecīgs uzraksts, pēc kā reformu svinīgi aizdedzināja.

Чучело Масленицы с табличкой школьная реформа
© Sputnik / Sergey Melkonov
Masļeņicas lelle ar uzrakstu "skolu reforma"

Lietū reforma kādu laiku dūmoja, bet pēc tam kārtīgi aizdegās, un kādu desmit minūšu laikā no lelles bija palicis tikai apogļojies krusts. Ar to pasākuma politiskā daļa beidzās.

Organizācijas "Latvija bez nacisma" vadītājs Josifs Korens nostājās pie plīts cept pankūkas, savukārt ansamblis aizgāja zem nojumes stāstīt par Masļeņicas tradīcijām.

Представители Русского союза Латвии вместе с рижанами отпраздновали Масленицу
© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijas Krievu savienības pārstāvji kopā ar rīdziniekiem nosvinēja Masļeņicu

Masļeņica Latvijā

Kopā uz ziemas pavadīšanu bija ieradušies apmēram piecdesmit cilvēki. paralēli svētkus svinēja izklaides kompleksā "Lido", Jūrmalā, sanatorijā "Jantarnij bereg" un dažos Rīgas mikrorajonos.

Citās pilsētās daudzas pašvaldības aizvadīja svētku pasākumus sestdien, 9. martā. Daugavpilī pilsētas centrālajā laukumā pankūkas cepa pats jaunais pilsētas mērs Andrejs Elksniņš. Tiesa, nolēma neko nededzināt ugunsdrošības nolūkos.

51
Pēc temata
"Atņem telpu latviešu svētkiem": Twitter apmeklētāji apspriež Masļeņicu
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

16
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

16
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

15
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

15
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

0
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

0
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē