Tulpes.

Ziedu jaunais gads: 8. marts "Melnā piektdiena" ziedu veikalos

154
(atjaunots 14:27 08.03.2019)
Kā rīdzinieki izvēlas buķetes mīļotajām sievietēm, un vai ir atšķirības krievu un latviešu ziedu izvēlē.

RĪGA, 8. marts – Sputnik, Aleksejs Stetjuha. Tas, kas kādam pārvēršas lielos svētkos, bez šaubām ir citu cilvēku titāniska darba rezultāts. Ziedu bāzes un veikali 8. martā pārvēršas ezeros, kur nebeidzamā plūsmā ietek cilvēku upes. Īpašniekiem šīs upes pārvēršas naudā, bet darbiniekiem – sviedros.

Kopš paša rīta mēs iebraucām kādā no galvaspilsētas ziedu bāzēm. Stāvvieta pilna, mašīnas pastāvīgi mainās. No angāra iznāk cilvēki ar ziedu saišķiem. Daži ar saišķu saišķiem. Apturēt viņus sarunai praktiski ir neiespējami. Lielākoties tie ir cilvēki, kuriem uzticēts iegādāties ziedus darba kolēģēm. Tāpēc visi steidzas.

Darbiniekiem arī darba pilnas rokas. Zālē strādā kādi divdesmit cilvēki, visi aizņemti. Kāds apkalpo pircēju, kāds stāv kasē, kāds iepako buķetes. Garām pastāvīgi iet visstrādīgākie: ar smagām ziedu pilnām kastēm. Tie ir ziedu veikalu pasūtījumi.

Сотрудники цветочной базы переносят ящики с букетами
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu bāzes darbinieki ar kastēm

Minūtes divdesmit cenšos noķert kādu intervijai. Visi cenšas mani aizsūtīt pie kolēģa. Kolēģi arī atsakās. Visbeidzot, karuselis tomēr apstājas uz Kaspara: kolektīvs kopīgi deleģē viņu sarunai.

– Saprotu, ka tas ir primitīvs jautājums, un tomēr: pārdošanas apjoms stipri atšķiras no ikdienas?

– Jūs taču pats visu redzat. Mums astotais marts ir "Ziedu jaunais gads". Pārdošanas pieaug …padsmit reizes – precīzāk nemācēšu pateikt. Septītajā mēs aizejam no darba vēlā naktī, astotajā atnākam agrā rītā.

– Kas pie jums pērk?

– Lielākais procents, protams, – vairumtirgotāji. Ziedu veikali, bodītes. Ar tiem, principā, ir vienkāršāk. Sapakoji kastes un nosūtīji. Bet arī parasti cilvēki daudz pērk. Pie mums ir lētāk. Lielākoties tie, kas pērk vairākus vienādus pušķus.

– Sievai vai mīļākajai?

– Mēs neprecizējam. Taču visticamāk – darba kolēģēm.

Kamēr mēs sarunājamies, blakām dažas darbinieces darina pušķus.

Сотрудница цветочной базы собирает букет
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu bāzes darbiniece

– Un vai savas darbinieces šajā dienā apsveicat?

– Apsveicam, protams. Tuvāk dienas vidum, kad parādās neliela atelpa. Uzklājam galdu.

– Vai dāvināt ziedus?

– Tas ir izveidojies stereotips, ka, ja cilvēki, strādā ar ziediem, tad nespēj tās vairāk redzēt. Meitenēm vienalga patīk ziedi, neatkarīgi no darba vietas. Tāpēc arī savām dāvinām.

Pēc Kaspara sacītā, nekādas izmaiņas visā viņa darba laikā nav notikušas. Pieprasījums šajā dienā nav mainījies nekādā virzienā. Pēc politikas ziedu veikalos nesmaržo.

Сотрудник цветочной базы Каспарс
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ziedu bāzes darbinieks Kaspars

Atvadāmies, braucam uz ziedu tirgu. Pulksten deviņi no rīta. Darbadiena. Vairums jau ir iepirkušies, vai arī atlikuši to uz vakaru. Taču pircēju plūsma vienalga ir. Lielākoties – pensijas vecuma ļaudis. Viņiem nav kur steigties: staigā gar rindām, izvēlas. Viņu priekšrocība ir iespējā izvēlēties no plaša sortimenta. Lai gan pastāv bāzes, vakarā ziedu bodītes vienalga kļūst ievērojami tukšākas.

Ejam klāt pie nejauša pircēja.

– Dārgi izmaksā svētki?

– Nu, kā dārgi. Standarti. Pie mums cenas svētkos nelauž, un par to vien paldies. Mēs pirms kādiem desmit gadiem astotajā martā ar sievu bijām Maskavā. Tur bija šausmas. Cenas dienas laikā piecas reizes pacēla. Pušķis, kurš pirmajā martā maksāja piecus eiro, astotajā sāka maksāt 15. Pie mums viss ir pieticīgi. Varbūt, nedaudz arī pacēla, taču bez fanātisma.

– Bieži pērkat ziedus citās dienās?

– Cenšos reizi mēnesī. Pensijas dienā. Vasarā biežāk. Tad daudz pļavas ziedu pārdodas. Lēti un skaisti. Agrāk pats lasīju. Tagad vairs nesanāk.

Pārdevēji saka: pirmais vilnis pagājis. Galvenais sāksies sešos, kad cilvēki nāks no darba. Pērk visi: jaunieši ņem dārgākus, pensionāri lētākus. Bet iedalīt pircējus pēc tautības šajā dienā neizdodas. Krievi un latvieši ņem vienlīdz daudz ziedu.

154
Pēc temata
Ziedi 8. martam: kur nopirkt un cik maksā
Floristi pastāstījuši, kādus ziedus labāk dāvināt 8. martā
Nav brīvdiena, taču svētki ir: 8. martu Latvijā svin divas trešdaļas iedzīvotāju
Latvijā pieaudzis to cilvēku skaits, kuri grasās svinēt 8. martu
Oļegs Burovs

Burovs: Rīga būvēs tiltus un ceļus, ja saņems ES naudu

2
(atjaunots 16:17 25.11.2020)
Rīgas dome cer saņemt no Eiropas fondiem gandrīz 2 miljardus eiro. Pozitīvas Briseles atbildes gadījumā, galvaspilsētas transporta infrastruktūru sagaida izrāviens.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Teorētiskajos remonta un būvniecības plānos Rīgā ir iekļauti 12 tilti un ceļu pārvadi, taču pašlaik būvdarbi notiek tikai trīs objektos. Vairums tiltu Latvijas galvaspilsētā ne tikai netiek remontēti, bet pat netiek projektēti. Rīgas budžets nākamgad ir samazināts par 40 miljoniem eiro, un pilsēta ir ierobežota iespējās patstāvīgi finansēt lielus projektus.

Kopš Rīgas domes jaunā sasaukuma darba sākuma nav pagājis tik daudz laika, lai varētu runāt par pilsētas problēmu risināšanu, pateica Sputnik Latvija bijušais Rīgas mērs, deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

"Problēmas ar transporta infrastruktūru Rīgā pastāv. Ja daudzas pilsētas īpašumā esošās ēkas ir savestas kārtībā, tad ar ceļiem un tiltiem problēmas ir acīmredzamas. Esošā Rīgas domes vadība pirms vēlēšanām solīja pilsētai daudz Eiropas naudas. Dome apkopoja pieprasījumus un iesniedza pieteikumu 1,9 miljardu eiro apmērā. Jautājums – kas no tā reāli aizies līdz Rīgai," prāto Burovs.

Pēc viņa sacītā, ja Rīga saņems Eiropas naudu, notiks noteikts izrāviens attiecībā uz jauniem transporta infrastruktūras projektiem.

"Tā, piemēram, ir Austrumu maģistrāle, kura ir apvedceļa prototips, kā arī Rīgas un Rīgas rajona savienošanas projekti… Taču daudzi skatās uz finansējuma perspektīvu pesimistiski un nedomā, ka nauda tiks piešķirta," atzīmēja Burovs.

Pilsētvides un satiksmes jautājumus pārvaldošais Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis apgalvo, ka jaunā domes vadība liek lietā visas pūles, lai atrastu līdzekļus galvaspilsētas aktuālo problēmu atrisināšanai.

Буров: Рига будет строить мосты и дороги, если получит деньги из ЕС
2
Tagi:
Oļegs Burovs, nauda, ceļi, Rīga
Pēc temata
Latvijas valsts ceļus vēlas nodot privātuzņēmumu rokās
Elksniņš: ostas stāv, tranzīts izsīcis, bet Latvijas varasiestādes iedzen valsti ellē
Latvijas IeM pieprasa no valdības 200 miljonus eiro ekoloģijai
Pūce aizgāja, viņa reforma palika: cik tai tiks iztērēts nākamgad
Ilga Šuplinska

Skolotāju arodbiedrība ir gatava pieprasīt Šuplinskas demisiju

3
(atjaunots 16:11 25.11.2020)
Premjerministrs Krišjānis Kariņš šonedēļ centīsies panākt izlīgšanu starp izglītības un zinātnes ministri un skolotāju arodbiedrību.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Jaunie ierobežojumi, kuru mērķis ir apturēt Covid-19 izplatību, izraisīja jaunu konflikta vilni starp skolotāju arodbiedrību un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, vēsta Latvijas Radio.

Saskaņā ar jaunajām prasībām, kuras vakar atbalstīja valdība, no 30. novembra katram skolēnam no 1. līdz 6. klasei ir jānodrošina 3 kvadrātmetru platība. Skolotājiem no 30. novembra ir jālieto sejas maskas, arī mācību stundu laikā. Ja skola nespēj nodrošināt šo normu izpildi, tai ir jāorganizē tālmācības.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga aicina ideja autorus iedomāties klasi 90 kvadrātmetru platībā, kur skolotājam maskā ir jāsaņem atgriezeniskā saite no katra skolēna.

Viņa uzskata, ka jaunajos ierobežojumos ir zināma daļa cinisma – mazas klases visātrāk pāries pie tālmācībām, jo fiziski nav iespējams izpildīt šīs prasības. Tādējādi, valdības lēmuma faktiskais mērķis ir, lai bērni vairāk mācās attālināti.

"Tad vajadzēja atklāti pateikt – lūdzu, ejam visi uz attālinātajām mācībām," uzsvēra Vanaga.

Anita Pēterkopa, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve, paskaidroja, ka galvaspilsētā izpildīt prasības par 3 kvadrātmetriem uz vienu bērnu būs grūti. Pēc viņas sacītā, Rīgā vismaz trešdaļā skolu klasēs ir pa 30-33 skolēniem. Dome sazināsies ar katru izglītības iestādi, lai vienotos, kā izpildīt prasības, un noskaidrot, kuras var un kuras nevar īstenot jaunās normas.

Skolotāju arodbiedrības padome šodien pieņems lēmumu par Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

Lēmumu par to plānoja pieņemt arī agrāk, taču organizācija deva ministrei iespēju izskaidrot savu pozīciju. Skolotāji gaidīja atbildes uz viņiem svarīgiem jautājumiem. Tomēr, pēc Vanagas sacītā, daļa saņemto paskaidrojumu bija "gana saturiski tukšas, par daļu prasībām nav pat pussolis pasperts pretī".

Premjerministrs Krišjānis Kariņš piedalīsies Šuplinskas un Vanagas dialogā un cer uz mierīgu konflikta atrisināšanu.

"Uzskatu, ka sarunu gaitā daudz ko var panākt," paziņoja premjers.

Tikšanās ir ieplānota ceturtdien – pēc Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdes.

3
Tagi:
skolotāji, Ilga Šuplinska
Pēc temata
Viņa saprot tikai spēka un agresijas valodu: LIZDA vadītāja par Šuplinsku
Šuplinska paņēma savus vārdus atpakaļ: vecākiem neatļaus izvēlēties tālmācības
Varbūt vismaz slēpes novilksim: Krivcova piedāvā izmantot Šuplinskas apgaismības mirkli
Skolotāji Rīgā pamet darbu Covid-19 dēļ: Šuplinska uzskata, ka nauda nelīdzēs

Sniegs Maskavā! Skatieties, izskatās ziemas pasaka galvaspilsētā

0
(atjaunots 16:18 25.11.2020)
 • Garāmgājēji Sarkanajā laukumā, Maskavā.
 • Garāmgājēji Sarkanajā laukumā, Maskavā.
 • Meitenes pie GUMa, Maskavā.
 • Cilvēki Sarkanajā laukumā, Maskavā.
 • Pie Maskavas Kremļa sienām.
 • Sniega tīrīšanas mašīna pie Maskavas Kremļa
 • Cilvēks taisa foto Maskavas ielā
 • Strādnieks uzstāda Jaungada egli Sarkanajā laukumā, Maskavā.
 • Piemineklis maršalam G. Žukovam Manēžas laukumā, Maskavā.
 • Cilvēki fotografējas Sarkanajā laukumā Maskavā
 • Garāmgājēji snigšanas laikā Sarkanajā laukumā, Maskavā.
 • Garāmgājēji kādā Maskavas ielā.
Laika apstākļi rada ziemas svētku noskaņu, neraugoties uz to, ka Maskavā, kā jau daudzās citās pasaules pilsētās, Jaungada un Ziemassvētku svinēšana ir atcelta, lai novērstu Covid-19 izplatību.

Piektdien, 20. novembrī, Maskavā uzsniga sniegs. Un jau vakarā Krievijas galvaspilsēta "saģērbās" pēc ziemas modes. Un neraugoties uz to, ka līksmi svinēt Jaungadu un Ziemassvētkus šogad maskaviešiem neiznāks Covid-19 pandēmijas dēļ, jūtams, ka cilvēkiem ir svētku noskaņojums.

Skatieties, kā izskatās ziemas pasaka Maskavā.

0
 • Garāmgājēji Sarkanajā laukumā, Maskavā.
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Garāmgājēji Sarkanajā laukumā, Maskavā.

 • Garāmgājēji Sarkanajā laukumā, Maskavā.
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Garāmgājēji Sarkanajā laukumā, Maskavā.

 • Meitenes pie GUMa, Maskavā.
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Meitenes pie GUMa, Maskavā.

 • Cilvēki Sarkanajā laukumā, Maskavā.
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Cilvēki Sarkanajā laukumā, Maskavā.

 • Pie Maskavas Kremļa sienām.
  © Sputnik / Ilya Pitalev

  Pie Maskavas Kremļa sienām.

 • Sniega tīrīšanas mašīna pie Maskavas Kremļa
  © Sputnik / Valery Melnikov

  Sniega tīrīšanas mašīna pie Maskavas Kremļa

 • Cilvēks taisa foto Maskavas ielā
  © Sputnik / Ilya Pitalev

  Cilvēks taisa foto Maskavas ielā

 • Strādnieks uzstāda Jaungada egli Sarkanajā laukumā, Maskavā.
  © Sputnik / Ilya Pitalev

  Strādnieks uzstāda Jaungada egli Sarkanajā laukumā, Maskavā.

 • Piemineklis maršalam G. Žukovam Manēžas laukumā, Maskavā.
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Piemineklis maršalam G. Žukovam Manēžas laukumā, Maskavā.

 • Cilvēki fotografējas Sarkanajā laukumā Maskavā
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Cilvēki fotografējas Sarkanajā laukumā Maskavā

 • Garāmgājēji snigšanas laikā Sarkanajā laukumā, Maskavā.
  © Sputnik / Valeriy Melnikov

  Garāmgājēji snigšanas laikā Sarkanajā laukumā, Maskavā.

 • Garāmgājēji kādā Maskavas ielā.
  © Sputnik / Iliya Pitalev

  Garāmgājēji kādā Maskavas ielā.

Tagi:
fotolente, sniegs, Maskava