Pastkastīte

Iespējams pasta tarifu pieaugums sūtījumiem no Latvijas uz Lielbritāniju

52
(atjaunots 11:39 05.03.2019)
Brexit ietekmēs arī pasta sūtījumu cenas – tarifi pieaugs, ja netiks panākta atbilstoša vienošanās.

RĪGA, 5. marts — Sputnik. Iespējams pasta tarifu pieaugums sūtījumiem no Latvijas uz Lielbritāniju, ka netiks panāktas vienošanās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības, pastāstīja Latvijas Pasts pārstāve Latvijas Radio ēterā.

Gundega Vārpa, "Latvijas Pasts" pārstāve pastāstīja, ka tarifi var mainīties atklātnēm, banderolēm, vēstulēm un sīkpakām uz Lielbritāniju – tām tiks noteikti tarifi, kas atbilst sūtījumiem uz valstīm ārpus ES.

Ja vienošanos izdosies panākt, būs nepieciešams fiksēt virkni noteikumu darbā ar pasta sūtījumiem. Latvijai Lielbritānija ir viens no lielākajiem partneriem no pasta sūtījumu viedokļa. Bez vienošanās par Brexit no 30. marta stāsies spēkā noteikumi, kas patlaban izstrādāti darbam ar jebkuru citu valsti ārpus ES.

Gundega Vārpa atgādināja, ka tarifi pieaugs. Viņa pastāstīja, ka atklātne no Latvijas uz jebkuru ES valsti patlaban maksā 64 centus, bet uz jebkuru citu valsti – 71 centu.

Latvijas Banka jau ir aprēķinājusi, ka Latvijas IKP līmenis trīs gadu laikā pēc Brexit varētu būt par 0,8-1,7% mazāks nekā gadījumā, ka Apvienotā Karaliste paliktu ES sastāvā.

52
Temats:
Atvadas angļu stilā (124)
Pēc temata
Gasparjans: britu parlaments parādījis Terēzai Mejai pigu Brexit vietā
New York Times: kuras ES valstis gūs vislielākos zaudējumus Brexit rezultātā
"Mazā Latvija" pastāstījusi par savu vēlmi izstāties no ES
Sūtījumus no Latvijas nāksies aizmirst: Brexit atstās emigrantus bez ierastās pārtikas