Gājiens Rīgā

Ekscesu nebūs: Rīgas dome izplānos 16. martu

125
(atjaunots 09:49 04.03.2019)
Waffen SS leģionāru gājiens un Waffen SS upuru piemiņas pikets atkal ieplānots vienā un tajā pašā laikā.

RĪGA, 4. marts – Sputnik. Pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Uģa Vidauska sacītā, trīs organizācijas iesniegušas pieteikumus pasākumu rīkošanai 16. martā Rīgā, vēsta Mixnews.lv.

Tostarp, neoficiālajā leģionāru piemiņas dienā organizācijas "Daugavas vanagi" Limbažu nodaļa plāno sarīkot gājienu. Maršruts ies no Jāņa baznīcas pa Kaļķu ielu pie Brīvības pieminekļa. Tur pasākuma dalībnieki noliks ziedus pie Mildas (Brīvības pieminekļa).

Savam pasākumam "Daugavas vanagi" izvēlējušies dienas pirmo pusi – no plkst. 11:00 līdz 13:00. gājienā vēlas piedalīties 100 cilvēki.

Nacionālo karavīru atbalsta biedrība arī iesniegusi pieteikumu savas akcijas sarīkošanai – no plkst. 7:00 līdz 13:00. Tur grasās sarīkot sapulcēšanos Brīvības laukumā. Sapulcē jāpiedalās 20 cilvēkiem.

Un tur pat, Brīvības laukumā, Antinacistu komiteja plāno sarīkot sapulci-piketu Waffen SS upuru piemiņai. Piketa rīkošanas laiks pieteikts no 9:00 līdz 13:00.

Vidauskis pateica, ka Rīgas domē pievērsuši uzmanību tam, ka visus trīs pasākumus plānots rīkot aptuveni vienā laikā. taču, pēc viņa sacītā, organizatori, kā jau katru gadu, tiks aicināti pie galvaspilsētas izpilddirektora, lai vienotos par visiem pieņemamu variantu.

Tāpat Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs uzsvēra, ka pēdējo gadu laikā viss izdevās, un nekādu nozīmīgu ekscesu nenotika.

Aizvainoja un rādīja plakātus

2018. gadā, saskaņā ar Latvijas policijas datiem, SS leģionāru un to atbalstītāju gājienā Rīgā piedalījās apmēram pusotrs tūkstotis cilvēku.

Daži konflikti notika pie Brīvības pieminekļa. Divi cilvēki tika aizturēti, viņu vidū bija arī kāds ārzemnieks ar plakātu "Viņi nogalināja ebrejus".

2017. gadā SS leģionāru gājienā tika aizturēti pieci cilvēki, tostarp divi jaunieši, kuri, pēc policijas priekšnieka sacītā, izkliedza "aizvainojošus lozungus krievu valodā" procesijas dalībniekiem. Aizvainojoši, pēc SS veterānu atbalstītāju un policijas domām, bija frāzes "Fašisms neies cauri!" un "Latvijas kauns!"

Latvija kurina

Iepriekš ziņots, ka Eiroparlaments (EP) pieņēma rezolūciju, kura aicina Eiropas Savienības valstis, tostarp Latviju, aizliegt neofašistu un neonacistu grupu darbību. Rezolūcija tika pieņemta ar 355 balsīm "par" ar 90 "pret" un 39 atturējās.

Sergejs Lavrov
© Sputnik / Виталий Белоусов

EP rezolūcijā tiek uzsvērts, ka nopietnu darbību trūkums attiecībā pret radikālām grupām pieļāva esošā ksenofobijas viļņa parādīšanos Eiropā. Savukārt nesodāmība, kuru izmanto labējās organizācijas atsevišķās ES valstīs, kļuvusi par vienu no vardarbīgu akciju izplatīšanās iemesliem, kuras skar visu sabiedrību un virzītas uz konkrētām minoritātēm, tādām kā afroeiropieši, ebreji, musulmaņi, čigāni, trešo valstu pilsoņi, seksuālās minoritātes un invalīdi.

Rezolūcijas tekstā pievērš īpašu uzmanību leģionāru dienai Latvijā, kura ik gadu tiek atzīmēta 16. martā Rīgā ar virkni pasākumu, kuri domāti, lai pagodinātu latviešu piemiņu, kuri dienēja Waffen SS.

Krievijā uzskata, ka šādu gājienu rīkošana pieļauj miljonu bojāgājušo piemiņas apgānīšanu, ignorē Nirnbergas tribunāla, ANO Ģenerālās Asamblejas rezolūciju lēmumu par nacisma slavēšanas nepieļaujamību. Pēc Krievijas ĀM Sergeja Lavrova sacītā, tas ir kauns ES un NATO.

125
Pēc temata
Ierobežot piekļuvi eirofondiem: Eiroparlaments izskatīs petīciju pret nacismu
Jāierobežo tranzīts: Krievijas Valsts Domē piedāvā atbildēt uz SS maršu Rīgā
SS leģionāru gājienā Rīgā piedalījušies apmēram 1,5 tūkstotis cilvēku
Krievijas politiķis ieteicis tiesāties ar Baltijas valstīm nacisma atbalsta dēļ
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

25
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

25
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

22
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

22
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās