Kokapstrāde. Foto no arhīva

Latvijas kokapstrādes uzņēmumi nepametīs Lielbritānijas tirgu pēc Brexit

68
(atjaunots 16:10 26.02.2019)
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards atgādināja, ka Latvija arī pirms iestāšanās Eiropas Savienībā sekmīgi izturējusi konkurenci Lielbritānijas tirgū.

RĪGA, 26. februāris — Sputnik. Domājams, Latvijas kokapstrādes uzņēmumi arī turpmāk būs vieni no svarīgākajiem piegādātājiem Lielbritānijas tirgū, neskatoties uz valsts izstāšanos no ES, uzskata zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Politiķis atgādināja, ka Latvija arī pirms iestāšanās Eiropas Savienībā sekmīgi izturējusi konkurenci Lielbritānijas tirgū, un kokapstrādes uzņēmumi to nepametīs, vēsta rus.tvnet.lv. Komentējot Brexit iespējamās sekas Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumu darbībā, kuru vidū daudzi eksportē produkciju uz Lielbritāniju, ministrs atzīmēja, ka uzņēmumiem būtu jāpadomā par iespējām nostiprināt savas pozīcijas tuvākajos tirgos un konkurēt ar Lietuvu un Igauniju.

Kāpostu ražas vākšana
© Sputnik / Константин Чалабов

Taujāts par to, kā sekmēt konkurenci ārvalstu tirgos, Gerhards norādīja, ka liels darbs veikts ES fondu plānošanas agrākajos periodos, kad uzņēmumi ieguldīja līdzekļus attīstībā. Pie tam viņš uzskata, ka nāktos vairāk domāt par piena kooperatīvu attīstību.

Lielbritānijai jāpamet Eiropas Savienība šī gada 29. martā, taču vakar avīze Telegraph informēja, ka Apvienotās Karalistes valdība izvērtē iespējas atlikt izstāšanos no ES. Iepriekš valsts premjerministre Terēza Meja paziņoja, ka parlamenta atkārtots balsojums par vienošanos ar ES par Brexit notiks līdz 12. martam. Izdevums atgādināja: ja likumdevēji no jauna noraidīs ministru kabineta noteikumus, premjerministre plāno vērsties Briselē ar oficiālu lūgumu atlikt Brexit termiņu.

Britu ministri uzskata, ka izstāšanos nav iespējams atlikt vairāk kā par diviem mēnešiem, lai izvairītos no Lielbritānijas dalības Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Izdevums raksta, ka EK priekšsēdētājs Donalds Tusks atbalsta Brexit atcelšanu, taču uzskata, ka jānosaka divus gadus ilgs periods.

Vienošanos ar ES par Brexit britu parlaments noraidīja janvārī ar vērā ņemamu balsu vairākumu. Deputāti pieprasa grozījumus jautājumā par Ziemeļīrijas un Irījas Republikas robežu, taču Eiropas Savienība patlaban noraida iespēju grozīt vienošanās tekstu.

68
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Tusks uzskata, ka ES jāgatavojas sliktākajam Brexit scenārijam
Lielbritānija tuvojas haosam un "cietajam" Brexit: kā Terēza Meja iegājusi vēsturē
Rinkēvičs: Latvijas piederīgo statuss Lielbritānijā netiks mainīts
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

13
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

13
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

24
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

24
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi