Raimonds Vējonis Ukrainas austrumu rajonos, 2018. gada 25. novembrī

Latvija mazā Ukraina, tāpēc tai atļauts viss: Lindermans par tarānu pret krieviem

216
(atjaunots 16:27 25.02.2019)
Par to, kā taisnās tiesas profanācija glābj nesamierināmo opozīciju Latvijā, kā Cukurs pacēlies līdz Žaņa Lipkes līmenim, kā Egils Levits kļuvis par nacijas sirdsapziņu un kas tam var sekot.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Savā politisko notikumu iknedēļas apskatā publicists un sabiedriskais darbinieks Vladimirs Lindermans pastāstīja žurnālistam Mihailam Gubinam savu viedokli par iespējamo valsts prezidenta kandidātu Egilu Levitu, pastāstīja par tiesvedību Aleksandra Gapoņenko lietā un Latvijas Ģenerālprokuratūras lēmumu neatlzīt Herberta Cukura noziegumus.

Lindermans ieteica E.Levita kandidatūru izvērtēt no Latvijā dzīvojošo krievu viedokļa. Pēc publicista domām, būtu grūti sameklēt sliktāku prezidentu Latvijas krieviem, ņemot vērā Nacionālās apvienības izvirzītā kandidāta radikālo rusofobiju.

Gudrs un bīstams

"Viņa politiskā biogrāfija ir tāda, ka viņš bijis viens no tiem, kas izdomāja koncepciju par to, ka Latvija pēc 1991. gada – tā nav padomju Latvija. Neesot nekādas pārmantojamības. Tā ir pirmskara Latvijas mantiniece. Tātad Levitu var uzskatīt par pilsonības likuma dibinātāju. Viņam izdevās izbīdīt diskriminējošo likumu Rietumos," – paskaidroja Lindermans.

Piedevām, mūsdienu Satversmes preambula, kas atņēmusi krievu un latviešu vienlīdzību, arī ir Levita roku darbs, atgādināja Lindermans. Viņš uzrakstīja un ar savu autoritāti panāca, ka tiek pieņemta preambula, kurā apgalvots: Latvija – latviešiem, un visi, kas nav latvieši, Latvijā ir tikai viesi.

"Man šķiet, savus radikālos nacionālistiskos priekšstatus Levits apguva Vācijā, kur mācījās ģimnāzijā Minsterē. Lai arī pats Levits apgalvo, ka jau Padomju Savienībā, klausoties radio "Brīvība", ieguvis tādu pārliecību. Taču ar atpakaļejošu datumu var apgalvo, ko vien gribi. Tomēr jāsaprot, ka viņa vectēvs un vecmāmiņa no tēva puses pazuda Holokaustā. Bet cilvēks savu ceļu ir izvēlējies, un tā ir viņa darīšana," – piezīmēja Lindermans.

Publicists piebilda, ka krieviem Latvijā Levits ir bīstams tāpēc, ka viņš "nav idiots", viņš ir "gudrs cilvēks un zinošs jurists".

"Es ņemu vērā krievu sabiedrības intereses. Ja pie varas ir muļķi, mums tā ir labāk, vismaz, ja šie cilvēki ir augstos posteņos. Un Levits ir bīstams ienaidnieks. Viņš ir speciālists juridiskajos jautājumos, un visu šo krievu iedzīvotāju diskriminācijas sistēmu viņš prot prezentēt rietumiem tādos politiski korektos terminos, kuri tur ir pieņemami," – paskaidroja publicists.

Lindermans uzskata, ka Levitu patiešām varētu ievēlēt Latvijas prezidenta postenī. Tāda iespēja pastāv kaut vai tāpēc, ka abas savstarpēji naidīgās valdošās partijas – Nacionālā apvienība un Jaunā konservatīvā partija piekritušas viņa kandidatūrai. Turklāt daļēji piekritusi arī "Jaunā Vienotība". Tagad, pēc Lindermana domām, vēlēšanās paliks tikai Levits, ja netiks izvirzīta kāda milzīgi populāra figūra, kādas valstī patiesībā nav.

Vāja tiesa – opozīcijas glābiņš

Lindermans pastāstīja, ka piedalījies tiesas sēdē Aleksandra Gapoņenko lietā, kurā tiesībsargs apsūdzēts par starpnacionālā naida kurināšanu. Publicists paskaidroja, ka bijis sēdē, kur tika nopratināts eksperts no apsūdzības puses. Pagaidām rezultāti viņu iepriecinājuši.

"Tā ir tāda taisnās tiesas profanācija, ka es secināju: Aleksandru Gapoņenko attaisnos," – atklāja Lindermans.

Publicists piezīmēja, ka pieaicinātā eksperte tomēr sameklējusi naida kurināšanu Gapoņenko lietā un uz tiesneša jautājumu par to, vai viņa uzskata, ka Gapoņenko ir vainīgs, atbildēja "vainīgs". Lindermans norādīja, ka par vainīgu apsūdzēto var atzīt tikai tiesnesis, taču zemais līmenis Latvijas tiesās glābj nesamierināmo opozīciju valstī.

Jāpiebilst, ka aizvadītajā nedēļā Lindermans piedalījās arī Eiropas Parlamenta debatēs par politisko vajāšanu Baltijas valstīs.

Diskusijā Briselē piedalījās bijusī EP deputāte Tatjana Ždanoka, pašreizējie deputāti Andrejs Mamikins un Miroslavs Mitrofanovs, savukārt Lindermans, Gapoņenko un žurnālists Jurijs Aleksejevs nevarēja piedalīties sarunā klātienē – viņiem liegts izbraukt no Latvijas, tāpēc viņi uzstājās ar video sakaru starpniecību.

"Es gribētu izcelt divus izskanējušos jautājumus. Pirmais – par to, ka Drošības policija pārvērš drošības līdzekļus par soda instrumentu bez jebkāda tiesas sprieduma. Otrais – pants 81.1, kas faktiski kriminalizē jebkādus sakarus ar Krieviju," – norādīja Lindermans un piebilda, ka, pēc viņa domām, tuvojas laiks, kad pat radnieciskas saiknes ar Krievijā dzīvojošiem cilvēkiem Latvijā kļūs par sodāmu lietu.

Publicists pauda viedokli, ka tamlīdzīgai diskusijai neizdosies pasargāt cilvēkus no vajāšanas, taču, iespējams, tiks nodrošināts vismaz zināms aizsardzības līdzeklis, ja pie šī darba ķerties nopietni.

Rietumi piedod visu

Vēl vienu interesantu jautājumu uzdeva Gubins – par to, kā pārskatīta krimināllieta pret Herbertu Cukuru, kurš piedalījās ebreju tautības cilvēku slepkavībās Otrā pasaules kara gados.

Latvijas Ģenerālprokuratūra nav atradusi pierādījumus, kas apliecinātu: SS hauptšturmfīrers Herberts Cukurs tieši piedalījies bēdīgi slavenajos notikumos.

Rit saruna par viņa mirstīgo atlieku pārapbedīšanu Brāļu kapos Rīgā. Vēl vairāk, Cukura asiņaino "varoņdarbu" vietā jau tiek piedēvēta ebreju glābšana, - tas viņu paceļ vienā līmenī ar Taisnīgo starp tautām Žani Lipki.

"Latvijai ir piedoti visi grēki, jo tā tiek uzskatīta par mazu tarānu pret Krieviju. Protams, ne tik lielu kā Ukraina, tomēr tarānu. Tāpēc Rietumos tādas lietas ignorē, lai arī varu apliecināt, ka Cukura – nacista un noziedznieka – reputācija Rietumos ir apstiprināta. Un Latvijas Ģenerālprokuratūras lēmumam nav precedentu," – uzsvēra publicists.

216
Pēc temata
"Krievu spiegu" medību sezona Latvijā: kādu cilvēku arestējusi Drošības policija
Runāt un rīkoties bez bailēm par to, ka latvieši apvainosies
"Hibrīdspiegošana": kā apturēt represiju konveijeru
Jāiznīcina viss, kas saistīts ar Krieviju: Lindermans par "karu" Latvijā
Darba vieta Saeimā, foto no arhīva

Latvijā varētu no jauna ieviest ārkārtējās situācijas režīmu

4
(atjaunots 13:45 29.05.2020)
Ja iedzīvotāji neievēros drošības pasākumus pēc ārkārtējās situācijas režīma atcelšanas 9. jūnijā, valdība atkal ieviesīs minēto režīmu.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Iepriekš Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš informēja, ka sakarā ar Covid-19 pandēmiju ieviesto ārkārtējās situācijas režīmu nav plānots pagarināt pēc 9. jūnija.

Taču tagad noskaidrojies, ka otrdien, 26. maijā, Ministru kabinets pieņēmis Tieslietu ministrijas plānu, kas ļauj elastīgi reaģēt uz stāvokli pēc ārkārtējās situācijas režīma atcelšanas.

Tieslietu ministrija pieļāva, ka epidemioloģiskā situācija pēc tā atcelšanas var strauji pasliktināties. Tādā gadījumā valdība no jauna izsludinās ārkārtējo situāciju.

Turklāt pat pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas 9. jūnijā nav plānots atteikties no visiem ierobežojumiem. Pretējā gadījumā augs epidēmijas atkārtota uzliesmojuma risks. Situāciju ir grūti prognozēt, brīdināja TM.

Ar mērķi mazināt atkārtotas ārkārtējās situācijas režīma ieviešanas iespējas, iedzīvotājiem ir jāievēro sociālā distance pat pēc 9. jūnija. Nav pieļaujama arī liela skaita cilvēku pulcēšanās vienuviet.

Atgādināsim, ka iepriekš Rīgas dome pieņēma lēmumu atcelt plašos pasākumus, kas veltīti Līgo svētkiem, Latvijas neatkarības atjaunošanas 30 gadu jubilejai, kā arī Mātes dienai un Bērnu aizsardzības dienai. Pagaidām nav zināms, vai notiks pilsētas svētki, kas ieplānoti augusta vidū.

Jāpiebilst, ka TM plānā minēti trīs galvenie principi, ko vēlams ņemt vērā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Starp tiem ir minimāla cilvēka tiesību ierobežošana, sabiedrības veselības apdraudējuma minimizācija un svarīgu pakalpojumu pieejamība.

Saskaņā ar plānu, valsts iestādes iespēju robežās turpina sniegt pakalpojumus attālināti. Tiesu sistēma, valsts un pašvaldību iestādes, pakalpojumu saņemšana, kriminālsodu izpilde, sociālo un medicīnas pakalpojumu sniegšana – tas viss darbosies ar īpašiem noteikumiem.

Sods par pašizolācijas pārkāpšanu un ierobežojumu pārkāpumiem publiskās sapulcēs saglabājas.

Šis projekts vēl jāapstiprina Saeimā.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā bija fiksēti četri Covid-19 inficētie. Viens  cilvēks ar koronavīrusa infekciju ir miris.

Mirušais piederēja pie 70-75 gadu vecuma grupas, viņam bija hroniskas slimības.

Patlaban ar koronavīrusu inficēto cilvēku kopējais skaits valstī sastāda 1061 cilvēku, 741 inficētais ir izveseļojies, 24 cilvēki miruši.

Slimnīcās ārstējas 23 pacienti. 20 pacientiem konstatēja vidēji smaga slimības gaita, trīs cilvēki ir smagā stāvoklī. No slimnīcām izrakstīti 149 pacienti.

4
Tagi:
koronavīruss, ārkārtējā situācija, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
Rīgas dome pastāstīja, kad atjaunosies atlaides pensionāriem sabiedriskajā transportā
Valsts apvērsuma mēģinājums Latvijā? Neatkarīgie deputāti ceļ trauksmi
Atkritumu konteiners Rīgā, foto no arhīva

Rīga slīkst atkritumos

13
(atjaunots 14:59 29.05.2020)
Kopš 20. maija Rīgā stājusies spēkā atkritumu izvešanas jaunā kārtība. Pilsēta sadalīta četrās zonās, katrā no tām strādā savs operators. Tomēr modeļa nomaiņa nav noritējusi gludi.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik, Jūlija Granta. Atkritumu reforma, kas palīdzēja vides ministram Jurim Pūcem "gāzt" Rīgas domi un iesēdināt galvaspilsētas vadības krēslos valdības koalīcijas ielikteņus, plīst pa visām šuvēm: galvaspilsēta slīkst atkritumu kalnos.

Nezināma iemesla dēļ "X" stunda rajonu pāreja no viena apkalpojošā operatora pie otra bija ieplānota 20. maijā, lai arī iepriekš noslēgtie līgumi paredzēja mēneša maksu, tātad – arī pakalpojumus. Pie tam, pat noslēdzot jaunus līgumus, operatori nesniedza klientiem informāciju par to, kad un kādā termiņā tiks ieviesti jaunie grafiki. Nekādu pārejas periodu sistēma neparedzēja.

20. maijā pagaidu administrācija izsūtīja mundras ziņas presei: jaunos līgumus par atkritumu izvešanu noslēguši 74% klientu. Pagaidu administrators Edvīns Balševics apgalvoja, ka sadzīves atkritumu apstrādes jaunā kārtība risina un sakārto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, kas līdz šim bijusi haotiska un nepārskatāma. Viņš apliecināja, ka izmaiņas nodrošināšot tīru un sakoptu vidi galvaspilsētā. Rīgas domes Mājokļu un vides departaments piebilda, ka arī klienti, kuri vēl nav paspējuši noslēgt līgumus, nepaliks bez atkritumu izvešanas – viņi varot vērsties pie savas zonas operatora ar iesniegumu, un uzņēmumu pienākums būs izvest atkritumus, bet klientam vajadzēs apmaksāt pakalpojumu. Iesniegumi par atkritumu izvešanu tiks izpildīti tikai ar priekšapmaksu.

Patiesībā "pārskatāmā sistēma" jau nedēļu pēc starta ir pārvērtusi Rīgu par otru Neapoli atkritumu karu laikā. Rajonus, kas no uzņēmuma "Clean R" nonākuši "Eco Baltia vide" ziņā, pārpilda smirdoši konteineri. Tas ir nepatīkami daudzdzīvokļu mājās, kur atkritumi tiek izvesti reizi divās vai trijās dienās, vēl nepatīkamāk – privātajā sektorā, kur atkritumus izved reizi nedēļā, vai pat divās: ja nav izvesti tagad gaidi, bet, kamēr gaidi, krāmē atkritumus kaut vai kabatās...

Solījums "nodrošināt visus" nedarbojas, operatori netiek galā ar "pēdējā brīdī" noslēdzamo līgumu lavīnu. "Eco Baltia vide" Sputnik Latvija korespondentam paskaidroja, ka līgumu dienests strādā atsevišķi, bet datu bāze un grafiku sastādīšana – atsevišķi, tāpēc viņi nevar pateikt, kad tiks apstrādāts līgums un jaunais klients tiks iekļauts grafikā.

Ja haoss iestājies jau ar ilgtermiņa (7 gadu) līgumiem, kā var cerēt uz "saistībām", kas jāpilda tikai ar priekšapmaksu? Dokumentu ir divreiz vairāk. "Līgums-grafiks" vietā iznāk "pieteikums-priekšapmaksas rēķins-apmaksas apstiprinājums-grafiks".

Piedevām vēl iestājies silts laiks, tāpēc līguma gaidīšana kļūst vēl grūtāka. Iespējams, šeit meklējama slēpta jēga: atbrīvojušies no atkritumu kaudzēm, rīdzinieki aizmirsīs, ka "pārskatāmā reforma" padarījusi viņus mazliet nabadzīgākus – atkritumu izvešanas tarifi ir paaugušies, apkalpošanas biežums palielinājies, piemēram, ja agrāk grafiki tika sastādīti ik mēnesi, tagad – ik nedēļu. Un operatora reisu biežums no aptuveni 48 (4 nedēļas mēnesī) pieaudzis līdz 52 gadā. Līdz ar tarifa pieaugumu tas nodrošinās operatoriem ienākumu pieaugumu par 10% salīdzinājumā ar veco sistēmu.

Rīgas pagaidu administrācija norādīja, ka, noslēdzot līgumu, iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko konteineru. Patiesībā konteineri palikuši tie paši, bet līgumu marta versijās bija paredzēta to nomas maksa! Pēc klientu sašutuma viļņa absurdā prasība tika atcelta līdz ar drakoniskajiem sodiem par konteinera bojāšanu vai zaudēšanu.

Tika apgalvots, ka saskaņā ar jauno līgumu visi operatori bez maksas nodrošinās utilizējamo atkritumu izvešanu (papīrs, metāls, plastmasa, stikls), tomēr standarta līgumā tāda iespēja nav paredzēta. Acīmredzot bezmaksas izvešana attiecas uz 1050 šķiroto atkritumu punktiem, ko divu gadu laikā plānots veidot galvaspilsētā. Tātad apzinīgajiem pilsoņiem nāksies ne tikai šķirot atkritumus, bet arī nogādāt tos tuvākajā punktā.

Par to, ka esat apkrāpti, varēsiet dusmoties pēc diviem gadiem, jo atkritumos slīkstošo iedzīvotāju pašreizējos pārmetumus pagaidu administrācija ir noraidījusi ar argumentu no kategorijas "pats tu esi muļķis" – noslēgtais līgums nenozīmējot, ka jau šodien vai rīt klientam tiks sniegts pakalpojums un viņa atkritumu konteiners nekavējoties tiks iztukšots. Ja jūs atverat kontu bankā, maksājumu karti ar klienta vārdu un uzvārdu jums neizsniedz uzreiz!

Administrācija palūdza iedzīvotājus ar sapratni uztvert izmaiņas un ņemt vērā: vajadzīgs laiks, lai visas puses pielāgotos viena otrai – atkritumu šķirošana pārcieš vēsturiskas pārmaiņas, un īslaicīgās neērtības attaisnosies ilgtermiņa perspektīvā.

Lai arī konteiners ir tas pats, nevērīgā attieksme pret klientu interesēm pieaugs, viņu maciņi kļūs plānāki. Vēsturiskas pārmaiņas ir svarīgākas nekā smirdoņa no atkritumu konteinera.

13
Tagi:
Rīgas dome, Rīga, atkritumi
Pēc temata
Rīdzinieki satraukti – Brīvības pieminekli okupējušas žurkas
Gada laikā krasi pieaugusi maksa par atkritumu izvešanu no meža
Žurkas iebiedējušas veselu māju Rīgā. Namu pārvalde neko nedara
Ekologi: atteikšanās no plastmasas iepakojumiem var kaitēt apkārtējai videi

Kas noticis gaisā? Kāpēc ASV GS krita histērijā pēc tikšanās ar KF lidmašīnām

0
(atjaunots 14:43 29.05.2020)
ASV un Krievijas lidmašīnu sadursmes Vidusjūras austrumu daļas gaisa telpā. Kāds ir to iemesls?

ASV Jūras spēku 6. flotes preses dienests informēja, ka divi Krievijas iznīcinātāji Su-35 "bīstami" pārtvēruši amerikāņu izlūklidmašīnu Poseidon P-8A Vidusjūras gaisa telpā. Kāpēc Krievijas lidmašīnas tā reaģēja uz "nevainīgā" amerikāņa parādīšanos?

Lieta tāda, ka ASV izlūklidmašīnas sākušas pārāk pietuvoties Krievijas militārajiem objektiem Sīrijā. Krievijas Su-35 norāja izlūku, bet ASV GS vadība sarīkoja histēriju.

Pie tam nav pirmā reize, kad amerikāņu lidmašīnas sarīko tādas provokācijas Krievijas karavīriem.

Vai gribat uzzināt vairāk? Paskatieties video!

0
Pēc temata
Amerikāņu izlūkošanas lidmašīna tikusies ar Krievijas Su-35
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas Su-35 pārtvēris ASV izlūklidmašīnu pie Sīrijas krastiem: ko meklē amerikāņi?