Piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem

Nav prioritāte: Rīgas domei nepietiks līdzekļu Uzvaras parka rekonstrukcijai

103
(atjaunots 12:43 22.02.2019)
Rīgā jau ir ieplānoti daudzi lieli infrastruktūras projekti, tāpēc Budžeta komisija neatbalstīs līdzekļu piešķiršanu Uzvaras parka rekonstrukcijai no pilsētas pamatbudžeta.

RĪGA, 22. februāris – Sputnik. Rīgas pamatbudžetā šogad netiks atrasta nauda Uzvaras parka rekonstrukcijai, pastāstīja partijas "Gods kalpot Rīgai" vadītājs Andris Ameriks Twitter.

Iepriekš ziņots, ka Rīgas domes atbildīgā komiteja 19. februārī atbalstīja Dzīvesvietas un apkārtējās vides departamenta nolūku piešķirt 3,81 miljonu eiro Uzvaras parka infrastruktūras atjaunošanai.

"RD pamatbudžetā šogad nav līdzekļu, lai kādam parkam piešķirtu īpašu prioritāti! No infrastruktūras fonda meklēsim līdzekļus, lai finansētu Esplanādes, Aldaru un Uzvaras parku rekonstrukciju, kā arī Daugavas promenādi starp Dzelzceļa un Salu tiltiem!" - uzrakstīja Ameriks.

Amerika pārstāvis Mareks Gailītis apstiprināja, ka nauda no Rīgas pamatbudžeta šiem mērķiem netiks piešķirta, raksta Skaties.lv.

"Patlaban visu departamentu priekšlikumi šī gada budžetam tiek iesniegti Rīgas domes Budžeta komisijai, kura tad arī vērtē departamentu ieceres.

Pilsētai patlaban ir citi prioritāri projekti, tādēļ naudas piešķiršanu Uzvaras parka atjaunošanai Budžeta komisija neatbalstīs," - paziņoja Gailītis.

Budžeta komisijā ietilpst Rīgas izpilddirektors, visu komiteju vadītāji, kā arī domes frakciju vadība.

Naudu Uzvaras parka, promenādes Daugavas krastā un Esplanādes rekonstrukcijai meklēs infrastruktūras fondā, taču tā potenciāls ir visnotaļ ierobežots.

Šobrīd tajā ir pieejams mazliet vairāk par vienu miljonu eiro, taču šīs nedēļas sākumā Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja lēmumu piešķirt 250 tūkstošus eiro no fonda citiem mērķiem.

Rīgas infrastruktūras fonds veidojas no infrastruktūras nodokļa, kuru maksā par jaunu objektu celtniecību vai veco objektu rekonstrukciju. Fonda līdzekļus paredzēts tērēt transporta un sociālās infrastruktūras attīstības un plānošanas projektiem.

Uzvaras parks ir otra lielākā atpūtas zaļā zona Rīgā pēc Mežaparka, tā platība ar pieguļošajām teritorijām sastāda apmēram 40 ha.

Pēc Rīgas Dzīvesvietas un apkārtējās vides departamenta pārstāvju domām, tā infrastruktūra ir ievērojami novecojusi, daļa celiņu netika atjaunota kopš 1966. gada. Tas apgrūtina teritorijas uzturēšanu un pat var radīt bīstamus apstākļus parka apmeklētājiem. Parka celiņu stāvoklis ir neapmierinošs, izņemot skrituļslidu trasi un zaļos veloceliņus. Asfalta segums sabrūk, tajā veidojas lielas bedres.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, nolūki sarīkot parkā masveida rekonstrukciju izraisīja latviešu inteliģences pārstāvju sašutumu. Daži no tiem izvēlētos radikālāk pārmaiņas Uzvaras parkā.

103
Pēc temata
Uzvaras parks Rīgā: kārtība un drošība
Nacionālistu priekšvēlēšanu danči ap Uzvaras pieminekli
Rīgas Uzvaras parkā sākusi ziedēt sakura
Uzvaras diena Rīgā: 150 tūkstoši pie pieminekļa un 15 tūkstoši "Nemirstīgajā pulkā"
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

4
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

4
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

12
(atjaunots 18:03 07.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

12
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
BelAES, foto no arhīva

Meževičs: cīņa ap BelAES Baltijā turpināsies līdz pēdējai patronai

0
(atjaunots 11:02 08.08.2020)
Lietuva cīnās par BelAES boikotu, Latvija – par iespēju pirkt lētu elektroenerģiju vajadzīgajā apjomā. Cīņa ritēs līdz pēdējai dienai un pēdējai patronai, uzskata eksperts Nikolajs Meževičs.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Lietuva cer, ka Latvija pievienosies Baltkrievijas atomelektrostacijas ražotās elektroenerģijas boikotam, informēja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs. Viņš atzina, ka pagaidām Latvija nav pieņēmusi viennozīmīgu lēmumu šajā jautājumā, un piezīmēja, ka katrai valstij ir savas nostādnes. Savu viedokli – nepirkt BelAES elektrību – skaidri paudusi tikai Polija.

"Neapšaubāmi, Lietuva izmantos visas iespējamās ietekmes formas, izņemot kara pieteikumu. Lietuvai tas šodien ir galvenais uzdevums gan ārpolitikā, gan arī iekšpolitikā, lai cik dīvaino tas būtu. No stingras pozīcijas attiecībā pret Baltkrieviju, Krieviju un BelAES, piemēram, ir atkarīga valdošās koalīcijas uzvara visās gaidāmajās vēlēšanās," norādīja Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors, ekonomikas zinātņu doktors Nikolajs Meževičs intervijā Sputnik Lietuva.

Pie tam skaidrs, ka no ekonomikas viedokļa Latvijai ir ļoti izdevīgi pirkt BelAES elektroenerģiju pat gadījumā, ja nāksies celt savienojumu.

"Protams, Igaunijai, Latvijai un Lietuvai ļoti gribas uzstāties koru dziesmu stilā, nevis kā Krilova fabulā par gulbi, vēzi un līdaku. Tāpēc paskatīsimies, kas tur uzvarēs. Cīņā būs līdz pēdējai dienai un pēdējai patronai," konstatēja eksperts.

0
Tagi:
BelAES, Baltija
Pēc temata
BelAES sākusies kodoldegvielas ielāde reaktorā
Nosaukts BelAES pirmā bloka ražošanas ekspluatācijas uzsākšanas datums
Lietuvā sāk dalīt joda tabletes – gadījumam, ja BelAES notiks avārija
Lietuvas prezidents nodēvējis BelAES par "mūsdienu Černobiļu"