Rīgas trolejbuss. Foto no arhīva

Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenas netiks paaugstinātas

70
(atjaunots 10:42 21.02.2019)
Biļetes cena braucienam galvaspilsētas autobusos, trolejbusos un tramvajos paliks nemainīga.

RĪGA, 21. februāris – Sputnik. Rīgas mērs Nils Ušakovs paziņoja, ka biļešu cenas braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā netiks palielinātas, raksta Dienas Bizness.

Rīgas mērs uzsvēra, ka jaunās viena brauciena pašizmaksas aprēķins nekādā veidā neietekmēs cenas.

"Vienmēr esam uzsvēruši, ka Rīgas sabiedriskais transports pilda arī sociālo funkciju – bez maksas vai ar dažādām atlaidēm tajā pārvietojas gandrīz divas trešdaļas pasažieru. Tā tas arī paliks un pašvaldība turpinās dotēt minēto sabiedrības grupu pārvadājumus," - atzīmēja Ušakovs.

Pēc mēra sacītā, Rīgas dome kompensēs starpību starp augsto pašizmaksu un biļetes cenu tiem pasažieriem, kuri maksā pilnu biļetes cenu.

Neraugoties uz jaunās viena brauciena pašizmaksas aprēķinu, ko veicis uzņēmums "Rīgas satiksme", sabiedriskā transporta biļešu cenas netiks paaugstinātas, paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Vienas biļetes cena braucienam autobusā, trolejbusā un tramvajā ir 1,15 eiro, pērkot pie vadītāja, – 2 eiro.

"Rīgas satiksme" pagaidu valde sagatavojusi 2019. gada budžetu, un, uz paredzēto pozīciju rādītājiem, aprēķinājusi brauciena pašizmaksu 1,426 eiro apmērā. Jaunā pašizmaksa nodota Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijas apstiprināšanai, kura izskatīs šo jautājumu 27. februārī.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, saskaņā ar auditoru pārbaudes datiem, dotācijas, kuras Rīgas dome pārskaitījusi uzņēmuma "Rīgas satiksme" par pasažieru pārvadājumiem, nesedza reālos pakalpojumu sniegšanas izdevumus. Šobrīd uzņēmumam ir zaudējumi, kuri ir jākompensē vai nu ar aizdevumiem, vai arī kaut kādā citā veidā.

70
Pēc temata
Anrijs Matīss pārbaudīs "Rīgas satiksmes" izdevumus pieturvietu apgaismojumam
Rīgas satiksme pārtraukusi iepirkumus "kapu tramvaja" projektā
Kur ir nauda? IeM uzskata, ka Ušakovs ir atbildīgs par skandālu Rīgas satiksmē
Tiesa sākusi atbrīvot no aresta aizdomās turamos "Rīgas satiksme" lietā
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Nauda, foto no arhīva

Bezdarbniekiem Latvijā izmaksājuši jau aptuveni 130 tūkstošus eiro

4
(atjaunots 13:01 31.05.2020)
Latvijā jau vairāk nekā 900 cilvēku saņem no valsts krīzes bezdarba pabalstus 180 eiro apmērā mēnesī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijā 903 cilvēki jau saņēmuši bezdarba pabalstus. Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, kopējā izmaksātās naudas summa sastāda 129 251 eiro, vēsta Bb.lv.

Ēdiens bezmaksas virtuvē Rīgā
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Pabalsti 180 apmērā mēnesī ārkārtējās situācijas laikā, kas tika ieviesta Latvijā ar mērķi apturēt Covid-19 izplatību, pienākas cilvēkiem, kuriem iepriekš piešķirtā bezdarba pabalsta termiņš beidzies 12. martā vai vēlāk, un viņi nav atraduši darbu.

Kopumā šo pabalstu izmaksāšanai no valsts budžeta tika piešķirti 30,25 miljoni eiro. Cilvēkiem, kuri zaudēja darbu laikā no 2020. gada 12. marta, programma būs spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim. Nauda tiek izmaksāta četru mēnešu garumā.

Iepriekš minimālā pabalsta summa sastādīja 130 eiro. Taču 24. aprīlī Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredzēja izmaksas palielinājumu līdz 180 eiro.

Tāpat grozījumos tika norādīts, ka darbinieki, kuri aizgāja no darba paši, sāks saņemt pabalstu dienā, kad Nodarbinātības valsts aģentūra saņems iesniegumu šī pabalsta piešķiršanai.

Iepriekš tiem, kas no darba aizgājuši paši, pabalstu nācās gaidīt divus mēnešus pēc tam, kad viņiem piešķīra bezdarbnieka statusu.

Opozīcijas deputāti maija beigās veica mēģinājumu izvirzīt Saeimā priekšlikumu par pabalsta piešķiršanu visiem, kas pēc tā vērsās krīzes laikā, kuru izraisījusi koronavīrusa pandēmija.

Taču ar balsu vairākumu šī iniciatīva tika noraidīta.

4
Tagi:
pabalsts, bezdarbs, Latvija
Pēc temata
Vidējā alga Latvijā ir 1000 eiro, bet 43% dīkstāves pabalstu nesasniedz pat 180 eiro
Reirs: Latvija pirmo reizi palīdz saviem iedzīvotājiem krīzes situācijā
"Kas tas par robežlielumu": Jansons izkritizēja pabalstu izmaksas apmēru un kritērijus
No nākamā gada samazināsies bezdarbnieku pabalsti