Militārās mācības Krasnodaras novadā. Foto no arhīva

"Viņi ir pie pilna prāta?": nacionālpatrioti sašutuši par 23. februārim veltītu ballīti

148
(atjaunots 00:39 19.02.2019)
Jauniešu diskotēka, ko anonsēja kā "Atlaišanu vīriešu dienā", šokējusi sociālo tīklu apmeklētājus: organizatori tiek turēti aizdomās par "okupantu armijas" slavināšanu.

RĪGA, 19. februāris — Sputnik. Nacionālpatriotu uzmanību šoreiz piesaistījusi lauku diskotēka, ko iecerēts organizēt tautas namā Veclaicenē (Alūksnes novads) 23. februārī.

Anonss sociālajos tīklos pauž, ka ballīte "Atlaišana vīriešu dienā" notiks kopā ar DJ Mike Kelly. Tajā ieplānoti sporta pasākumi, fotostūrītis, karaoke un citas izklaides. Taču vārdkopa "vīriešu diena" un diskotēkai izraudzītais datums – 23. februāris līdz sirds dziļumiem sakaitinājis nacionālpatriotus.

​"Vai Alūksnes novada pašvaldība ir pie "pilna prāta"? @VARAM_Latvija @pucej ", - šausminās Andris Pauls-Pāvuls. Savā tvītā viņš "piesauca" pat reģionālās attīstības ministru Juri Pūci.

Viena no pirmajām savu komentāru atstāja pazīstamā latviešu publiciste un nacionālpatriote Elita Veidemane, kura pievienojās autora sašutumam.

​"Kolosāli. Veclaicenē svin okupantu armijas dienu. Malacīši!" – sarkastiski atzīmēja Veidemane.

Alūksnes novada pārstāvji centās taisnoties: viņi paskaidroja, ka tā ir tikai ballīte, un neviens neko nav gatavojies tur slavināt.

​"Pasākuma rīkotāji ar šo pasākumu nav domājuši kā slavināšanu. Tā ir neveiksmīga nosaukuma izvēle," – atbildēja Alūksnes novads.

Taču sociālo tīklu apmeklētāji ar tādu atbildi nebija apmierināti. Vēl vairāk, izrādījies, ka pie varas novadā ir nevis "kremlini", bet gan latviešu partijas – "Jaunā Vienotība" un Nacionālā apvienība, tāpēc nacionālpatrioti bija sašutuši vēl vairāk.

​"Nevajag gvelzt un tizli izlocīties! Jums pie varas ir Jaunā Vienotība, Nacionālā apvienība, ZZS, LRA deputāti, lai viņi izvērtē atbildīgās personas rīcību!" – Andris Pauls-Pāvuls aicina sodīt "vainīgos".

​"Nē, tā ir nevis neveiksmīga nosaukuma izvēle, bet gan tautas kalpu nihilisms un vieglprātīga attieksme pret saviem pienākumiem, šādus murgus saskaņojot," – nacionālpatriotu sašutumu atbalstīja Inese Putniece.

​"Ir datuma, ir nosaukuma izvēle ir apzināta. Okupantu armijas slavināšana, un varat nestāstīt ka tā tas nebija domāts, bija un ir," – ir pārliecināts Atiņš. 

​"Kura partija tur ir pie varas? Vai te nebūtu darbs arī valsts drošības iestādēm, kā tas bez liekas kavēšanās notiktu, piemēram, Francijā, Dānijā, Nīderlandē u.c. sevi cienošās valstīs gadījumā, ja tur kāds atļautos organizēt vērmahta (okupētājarmijas) dzimšanas dienas svinības!" – klāsta lietotājs Mikipele.

Tiesa, daži komentētāji vīriešu dienā organizētajā pagasta diskotēkā nesaskatīja ne Latvijas neatkarības pamatu graušanu, ne arī kādu citu noziegumu.

​"Starp citu, kur ir visi varoņi un aizstāvji, kad pierobežas iedzīvotājiem rada visu iespējamo iznīcībai? Tagad ierauga plakātu un lec triju Dē augstumā. Sakārtojiet valsti nevis tikai nosaukumus!" – Alūksnes novada kritiķus apturēja Jānis Ločmelis.

​"Īsti nenolasu kāds sakars ar pašvaldību? Tas ka teritoriāli Alūksnes novadā? Es pa kluso varu pateikt ka ka pie Rīgā svin arī Staļina dzimšanas dienu," – brīvdomību pieļāva Kaspars Freimanis.

​"Un ar ko tas ir sliktāk par kaut kādu valentīndienu? Te nekas nenorāda uz PSRS armiju! Vīriešu diena," – piezīmēja Andris Strazdiņš.

148
Pēc temata
"Paranoiķis un civilokupants": nacionālpatrioti par Rīnūžu vidusskolas direktoru
"Pārdevējus uz mieta": nacionālpatriotus sadusmojis t-krekls ar Putinu
"Galvenais – izturēt tās 15 sekundes": nacionālpatrioti par krievu audzināšanas metodēm
"Forša filma": lietotāji Twitter aizstāv "Likteņa ironiju"
"Vienīgais lojālais informācijas avots": latviešu Twitter iestājās par LR4 un LSM portālu
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

17
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

17
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19
Latvijas prezidents Egils Levits, foto no arhīva

Latvijā jāveido "domu policija"? Urbanovičs par prezidenta aicinājumiem jauniešiem

31
(atjaunots 15:58 21.10.2020)
Latvijā krievvalodīgajiem nākas meklēt kompromisu starp pilsoņa pienākumu "veidot kopēju pasaules redzējumu" un dabisku vēlmi "pilnībā izteikt vārdos to, ko viņš patiesi jūt", norādīja Jānis Urbanovičs.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas prezidents Egils Levits mudina papildus Valsts valodas inspekcijai izveidot arī "domu policiju". Šādu viedokli pauda partijas "Saskaņa" līderis, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs, komentējot valsts vadītāja aicinājumu jauniešiem kļūt par latviešu valodas sargiem.

Atgādināsim, ka Levits pagājušajā nedēļā vērsās pie jauniešiem ar aicinājumu runāt un domāt latviski, kā arī rūpēties par to, lai valoda netiek piesārņota ar aizguvumiem no svešvalodām. Levits atzina, ka svešvalodas zināt ir nepieciešams un noderīgi, taču "tikai dzimtajā valodā mēs varam pilnībā izteikt vārdos to, ko mēs patiesi jūtam".

Deputāts Jānis Urbanovičs, komentējot prezidenta aicinājumu, atgādināja, ka Latvijā aptuveni trešdaļai iedzīvotāju valsts valoda nav dzimtā valoda, un Levits, kurš kādreiz solīja būt par visas tautas prezidentu, šo cilvēku kategoriju nolēma nepamanīt.

"Valsts prezidents aicina mūs visus ne tikai runāt, bet arī domāt valsts valodā. Pilsonim ir pienākums to darīt "konsekventi", jo "kopēja valoda – neatkarīgi no tautības, izcelsmes un citiem faktoriem – veido kopēju pasaules redzējuma, informācijas un diskusiju telpu", tā norāda E.Levits.

Pieņemu, ka šāds uzstādījums izriet no viņa personīgā dzīves gājuma. No tā secināms, ka mūsu tagadējam prezidentam līdz ar pilsonības statusu vairākkārt nācies mainīt valodu, kādā viņš domā.  

Taču prezidents ir godīgs un atklāti atzīst – "tikai dzimtajā valodā cilvēks var pilnībā izteikt vārdos to, ko viņš patiesi jūt".

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 60.8% Latvijas iedzīvotāju valsts valoda ir arī  dzimtā valoda. Atlikušajiem 39,2% grūtāk – jāmeklē saprātīgs vidusceļš starp pilsoņa pienākumu "veidot kopējo pasaules redzējumu" un dabisku vēlmi "vislabāk izteikt vārdos to, ko cilvēks jūt".

"Bez latviešu valodas nebūtu mūsu Latvijas valsts," apgalvo E.Levits.

Es piekrītu, ka latviešu valodai ir tiesības Latvijā  būt aizsargātai un privileģētai. Taču mūsu valsts – tā ir daudzu tautību, daudzu kultūru klātbūtne un mijiedarbība, kas padara mūs bagātākus daudzos veidos. Tiem 40%, kurus valsts prezidents kārtējo reizi izliekas neredzam, ir tiesības sagaidīt, lai valsts cieņpilni risinātu šo problēmu starp viņu tiesībām lietot savu dzimto valodu un valsts valodas īpašo statusu.  Tā vietā E.Levits, kurš reiz solījās būt visas tautas prezidents, nu mudina, ka  valsts valodas inspekcijai papildus vajadzētu  ieviest arī "domu policiju"…

Kaut kur mēs jau to esam lasījuši, vai ne?"

31
Tagi:
latviešu valoda, Egils Levits, Jānis Urbanovičs
Pēc temata
Paldies prezidentam: krievvalodīgie politiķi izsmej Levitu

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes