Dzelzceļa stacija Jelgava

Strīdā par uzrakstu angļu valodā dzelzceļa stacijā iejaucies ministrs

113
(atjaunots 08:17 18.02.2019)
Tiesa atcēlusi lēmumu par sodu LDz valdes locekļiem, kuri pieļāvuši informācijas izvietošanu krievu un angļu valodās Jelgavas stacijā.

RĪGA, 18. februāris — Sputnik. Jau trešo gadu ilgst tiesvedība jautājumā par Valsts valodas centra (VVC) lēmumu sodīt akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDz) valdes locekļus par informācijas izvietošanu Jelgavas dzelzceļa stacijā krievu un angļu valodās, vēsta Latvijas radio.

VVC piespriedis sodu LDz valdes locekļiem, taču amatpersonas uzskata pretenzijas par nepamatotām un vērsušās tiesā.

"Gribētu teikt, ka šeit nav viennozīmīgi interpretējama šī norma. Dzīve jau tāpēc nemainās, kā beigsies šīs tiesvedības. Mēs kā valsts kapitālsabiedrība uzskatām, ka valsts valoda ir valsts valoda, visi normatīvi ir jāievēro, un mēs to darām, bet šeit ir tāda situācija izveidojusies, ka normatīvajos aktos ir plankumi. Un skatījums uz šīs normas izpildi mums atšķiras," – paskaidroja LDz vadītājs Edvīns Bērziņš.

Izvērtējot Bērziņa sūdzību, pirmās instances tiesa atcēla VVC lēmumu. Tiesa attaisnoja arī LDz viceprezidentu Aini Stūrmani. Viņam piemērotais sods atcelts. Citādu lēmumu tiesa pieņēma LDz viceprezidenta Ērika Šmuksta sūdzības lietā – administratīvais sods nav atcelts, taču noteiktā soda apmērs ir samazināts no 140 eiro līdz 120 eiro. LDz viceprezidenta – Aivara Strakšas – lietā vēl tiek izskatīta.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) komentēja LDz un VVC ieilgušo strīdu.

"Jāsaprot, ka, ja mēs palīdzēsim tūristiem labāk orientēties mūsu transporta objektos, tas mums pašiem tikai nāks par labu. Būs labākas atsauksmes no tūristiem, būs lielāka vēlme apceļot Latviju. Tāpēc es domāju, ka šādas norādes varētu būt ne tikai Centrālajā stacijā, bet arī visur citur," – paskaidroja politiķis.

Uz VVC norādi, ka informatīvie paziņojumi svešvalodās pieļaujami tikai dzelzceļa stacijās, kur ir liels skaits ārvalstu tūristu, piemēram, Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Linkaits uzsvēra:

"Diez vai Valsts valodas centrs ir tūrisma eksperti."

Valsts valodas likums nosaka, ka valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī valsts un pašvaldību uzņēmumu, kā arī uzņēmējsabiedrību sabiedrības informēšanai paredzētā informācija sniedzama tikai valsts valodā. Likums pieļauj dažus izņēmumus, un starptautiskais tūrisms ir viens no tiem.

113
Pēc temata
Būt vai nebūt Latvijā novadu avīzēm krievu valodā
Par mājas pārvaldnieci Liepājā saņemta sūdzība par krievu valodas lietojumu
"Stukačiem" veicas: ierosināts ieviest atlīdzību par labu sūdzību
Var arī uzbrēkt: kā latvieši "cieš" bez krievu valodas prasmēm

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

7
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

Zinātnieks brīdina par koronavīrusa sekām organismā

22
(atjaunots 17:35 04.07.2020)
Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2.

RĪGA, 4. jūnijs – Sputnik. Daļai Covid-19 izslimojušo simptomi nepāriet pat pēc dažiem mēnešiem kopš izveseļošanās brīža, paziņoja RBC Hārvarda Universitātes profesors Tobiass Kurts, vēsta RIA Novosti.

"Ir pacienti, kuriem neparādās nekādi simptomi, taču ir arī tie, kas izjūt problēmas (tostarp ar plaušām). Daži jauni cilvēki nevar nodarboties ar sportu pat pēc dažiem mēnešiem pēc slimības," paskaidroja zinātnieks.

Kurts uzsvēra, ka pagaidām vīruss nav pietiekami detalizēti izpētīts, lai pētnieki spētu ar pārliecības izjūtu pateikt, vai ar to saistītās veselības problēmas kļūs hroniskas vai ar laiku zudīs.

Iepriekš britu ārsti stāstīja par ilgtermiņa veselības problēmām cilvēkiem, kuri bija inficējušies ar vīrusu SARS-CoV-2. Tā, izveseļojušies pacienti visa mūža garumā var ciest no plaušu traucējumiem, hroniska noguruma un psihes un nervu sistēmas traucējumiem.

22
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Profesors: 1% Latvijas iedzīvotāju jau varēja izveidoties imunitāte pret Covid-19
PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Covid-19 Latvijā ir gandrīz izzudis, taču ārsti gaida otru vilni