Laulību gredzeni

Skūpstu, gredzenu, algas pielikumu: kādu dāvanu gaida latvieši Svētā Valentīna dienā

74
(atjaunots 15:09 14.02.2019)
Vairums sieviešu par labāko dāvanu Svētā Valentīna dienā nosauca saderināšanās gredzenu, savukārt praktiski katrs ceturtais vīrietis izvēlētos vispār šo dienu izsvītrot no kalendāra.

RĪGA, 14. februāris – Sputnik. Ziedi un mīļotā cilvēka skūpsts kļuva par visgaidītākajām dāvanām Svētā Valentīna dienā Latvijā – par šiem variantiem nobalsoja attiecīgi 19,6% un 19,3% respondentu.

Akcija No sirds sirdij ar onkoloģiju slimo bērnu atbalstam
из личного архива Елены Тоновой

Par šādiem rezultātiem liecina SKDS pētījumu centra aptauja, kuru publicē portāls beteodati.lv. Aptauja tika rīkota Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Trešajā vietā izrādījās variants "saderināšanās gredzens" (14,9%), tam seko algas pielikums (10,6%).

Pārējās atbildes izrādījās mazāk populāras: 4,1% aptaujāto vēlētos saņemt 14. februārī šokolādi, 3,3% – smaržas, 1,4% – plīša lācīti, 1,1% – hokeja biļetes.

Daudz aptaujāto pauda negatīvu attieksmi pret Svētā Valentīna dienu: praktiski katrs piektais (19%) paziņoja, ka vēlētos, lai šos svētkus vispār izsvītro no kalendāra.

Sievietēm – gredzenu, vīriešiem – skūpstu

Atbildes ievērojami atšķiras atkarībā no respondentu dzimuma.

Sieviešu vidū visgaidītākā dāvana būtu saderināšanās gredzens – tā atbildēja katra piektā aptaujātā (22,4%), vīriešu vidū šādu atbildi sniedza tikai 6,7% aptaujāto.

Vīrieši vairāk vēlētos saņemt mīļotā cilvēka skūpstu (24%), savukārt sieviešu vidū tā atbildēja 15,1%.

Ievērojami lielam vīriešu skaitam ir izteikta negatīva attieksme pret šiem svētkiem: 23,5% aptaujāto vīriešu izvēlētos aizmigt 13. februārī un pamosties uzreiz 15. februārī. Sieviešu vidū tādu ir 14,9%.

Vīriešu un sieviešu atbilžu starpība ir spilgti saskatāma grafikā, kuru publicēja SKDS centra direktors Arnis Kaktiņš.

Vērtējot atbildes pēc respondentu vecuma, var teikt, ka vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem visgaidāmākā dāvana 14. februārī ir saderināšanās gredzens (25,1%), savukārt respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem izvēlētos ziedus (27,4%). Aptaujātie vecumā no 55 līdz 63 gadiem visvairāk vēlētos saņemt algas pielikumu (17,5%).

Respondenti vecumā no 45 gadiem izrādījuši visnegatīvāko attieksmi pret šiem svētkiem: 21,8% aptaujāto vecumā no 45 līdz 54 gadiem un 22,7% aptaujāto vecumā no 64 līdz 75 gadiem paziņoja, ka izvēlētos vienkārši izsvītrot 14. februāri no kalendāra. Interesanti rezultāti vērojami arī nodarbinātības iedalījumā.

Saderināšanās gredzens kļuva par visgaidāmāko dāvanu skolēnu un studentu (24,5%), kā arī bezdarbnieku (22,6%) vidū. Visnegatīvākā attieksme pret 14. februāri ir pensionāriem – katrs ceturtais izvēlētos izsvītrot šos svētkus no kalendāra (26,2%). Vismazākā vēlme atbrīvoties no Svētā Valentīna dienas ir mājsaimniecēm – tikai 9,9% sniegušas šādu atbildi.

74
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

4
(atjaunots 08:16 05.07.2020)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tika izsaukti pie valsts austrumu robežām Covid-19 pandēmijas straujas izplatības periodā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka valsts Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aiziet no austrumu robežas, vēsta Bb.lv.

NBS, kuri bija aicināti atbalstīt Valsts robežsardzi Covid-19 pandēmijas radītās asās krīzes periodā, pametīs dienestu pēc 9. jūlija.

Pabriks uzsvēra, ka situācija patlaban nav tik sarežģīta, tāpēc karavīri pie robežām nav vajadzīgi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi atradās pie Latvija un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežam no 30. marta. Viņi palīdzēja robežsargiem pildīt patruļu dienestu.

Patrulēšanā piedalījās aptuveni 60 kareivji un zemessargi ar ne vairāk kā 15 transporta līdzekļiem.

Pabriks atzīmēja, ka tālākās darbības robežsargu atbalstam ar NBS spēkiem tiks izvērtētas, ņemot vērā risku analīzi un informāciju par nelegālās imigrācijas pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas režīma noslēguma.

Pēdējās diennakts laikā Krievijā fiksēti 6632 inficēšanās gadījumi, Baltkrievijā – 273 jauni koronavīrusa gadījumi.

Latvijā pēdējā diennaktī fiksēts tikai viens jauns infekcijas gadījums. Pandēmijas periodā konstatēti 1123 slimības gadījumi.

No 10. jūnija valstī atcelts ārtkārtējās situācijas režīms un stingrie ierobežojumi.

4
Tagi:
NBS, Latvija, Baltkrievija, Krievija
Pēc temata
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Pazaudētā drona stāsts: ko īsti Latvija plānoja novērot
Zemessargi apgūs kaujas iemaņas Rīgas ielās: bez ieročiem
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

17
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

17
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums