Taksometru stāvvieta lidostā Rīgā

"Dārgāk nekā Londonā": brauciens ar taksometru līdz Rīgas centram izmaksājis 30 eiro

104
(atjaunots 20:14 11.02.2019)
Taksometru paaugstināto cenu problēma vēl joprojām ir aktuāla: Rīgas viesis par braucienu no lidostas līdz pilsētas centram bijis spiests samaksāt 30,69 eiro.

RĪGA, 12. februāris — Sputnik. Kārtējo stāstu par to, kā taksometru vadītāji Rīgā iedzīvojas uz lētticīgu tūristu un neuzmanīgu iedzīvotāju rēķina, pastāstīja producents Juris Millers.

"Vai @Talis_L spēs sakārtot taksometru problēmu pie lidostas? Kārtējais gadījums - Lidosta- Origo =30,69€. Cena, ko izmaksā Eiropas šovbiznesa viedokļu līdera atmiņas par Rīgu," – savā lapā Twitter pavaicāja producents un žurnālists Juris Millers, pieminot publikācijā jauno satiksmes ministru Tāli Linkaiti.

Komentētāju domas atšķīrās: vieni ierosināja slēgt tādas firmas, citi nesaskatīja neko īpašu – taksometru cenas var noskaidrot visi.

​"Šādas firmas vienkārši vajadzētu slēgt," – uzskata komentētājs ar lietotājvārdu hansa_lv.

Taujāts, vai tas ir dārgi, Millers precizēja, ka, rēķinot pēc attāluma, iznākt aptuveni trīsreiz dārgāk kā Londonā.

​Daži ieteica atsaukt atmiņā sabiedrisko transportu un lietotnes taksometra izsaukšanai Taxify vai Yandex.

​"Brauciena laiks 10:30 pa dienu. Vajadzēja paciesties nieka 17 minūtes un līdz centram varētu aizbraukt pa 1,15 eiro, vai ļaunākajā gadījumā – 2," – apgalvoja ieva Freidenfelde, pievienojot sabiedriskā transporta kustības sarakstu.

​"Jā. Kaut kad nav saprotams. Saucot @taxify_latvia (to taču nevar aizliegt, es ceru) sanāk šādi," – paziņoja Henrieta.

​"Tepat Tallinas lidostā tās teritorijā tiek ielaisti tikai 2-3 uzņēmumu taxi, ir brīdinājums nesēsties "kreisajos" ārpus teritorijas. Un ārzemju biznesa partneriem par Igauniju palika pozitīvs iespaids, jo no lidostas līdz centram bija Eur 5.70," – pastāstīja Maris Svilans.

Daži komentētāji nesaskatīja notikušajā nekādu problēmu: cena ir adekvāta, tarifus var iepriekš noskaidrot – tie norādīti uz automašīnas durvīm un pat internetā.

​"Absolūti adekvāta cena. Iepriekš RIX iedzerot kafiju ar kruasānu par 12+€ lai dotos no Origo uz Rīgas Gastrotirgu pēc 10,50€ karstmaizes pa ceļam Origo iepērkot latvju jauno ģēniju Ķīnā ražoto T kreklu par 80+€. Bet nepatīk jau tūdaliņiem tikai taxi," – sarkastiski atzīmēja apmeklētājs brinumzeme.

​"Kas te tieši sakārtojams? Cena atbilst apstiprinātajai," – secināja gguniss un pievienoja saiti uz apstiprinātajiem taksometru tarifiem.

Atgādināsim: iepriekš jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits paziņoja, ka taksometra pakalpojumu problēmu starptautiskajā lidostā Rīga un citos stratēģiski nozīmīgos objektos iespējams atrisināt, ieviešot fiksētas cenas taksometru pārvadājumiem no šiem punktiem.

Jukas taksometru pakalpojumu nozarē ilgst vairāk nekā gadu: patlaban cīņa par maksātspējīgiem klientiem pie Rīgas lidostas un Rīgas brīvostas jau rit 90. gadu garā.

Cenu izveides problēmas sākās, kad Administratīvā tiesa nolēma: taksometra pārvadājumu pakalpojumus pie Centrālās dzelzceļa stacijas, Rīgas autoostas un Rīgas lidostas var sniegt jebkurš uzņēmējs brīvā tirgus apstākļos. Tika ieviesti arī grozījumi likumā par autopārvadājumiem, kas atcēla tarifu "griestus" un mainīja licencēšanas kārtību.

Taču 12. februārī pl. 10:00 pie Satiksmes ministrijas Gogoļa ielā 3, Rīgā notiks Latvijas Taksometru arodbiedrības organizēts pikets.

Tā mērķis – piesaistīt uzmanību kritiskajai situācijai vieglo taksometru pārvadājumu nozarē un aicināt ieviest patenta maksu, kas garantētu taksometru vadītājiem sociālo apdrošināšanu. Piketa galvenie lozungi – "Pret ēnu ekonomiku!" un "Par sociālajām garantijām taksometru vadītājiem!"

104
Pēc temata
Krāpšanās ar čekiem un negaidītas atlaides: taksometru haoss turpinās
Taksistiem liks nosaukt cenu pirms brauciena uzsākšanas
Lidosta izvērtē liegumu taksometriem apstāties termināļa tuvumā
Cenas nesamazinās, toties par skaitītājiem sodīs: VID pārbauda taksometrus lidostā
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

8
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

8
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

8
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

8
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru