Taksometru stāvvieta lidostā Rīgā

"Dārgāk nekā Londonā": brauciens ar taksometru līdz Rīgas centram izmaksājis 30 eiro

104
(atjaunots 20:14 11.02.2019)
Taksometru paaugstināto cenu problēma vēl joprojām ir aktuāla: Rīgas viesis par braucienu no lidostas līdz pilsētas centram bijis spiests samaksāt 30,69 eiro.

RĪGA, 12. februāris — Sputnik. Kārtējo stāstu par to, kā taksometru vadītāji Rīgā iedzīvojas uz lētticīgu tūristu un neuzmanīgu iedzīvotāju rēķina, pastāstīja producents Juris Millers.

"Vai @Talis_L spēs sakārtot taksometru problēmu pie lidostas? Kārtējais gadījums - Lidosta- Origo =30,69€. Cena, ko izmaksā Eiropas šovbiznesa viedokļu līdera atmiņas par Rīgu," – savā lapā Twitter pavaicāja producents un žurnālists Juris Millers, pieminot publikācijā jauno satiksmes ministru Tāli Linkaiti.

Komentētāju domas atšķīrās: vieni ierosināja slēgt tādas firmas, citi nesaskatīja neko īpašu – taksometru cenas var noskaidrot visi.

​"Šādas firmas vienkārši vajadzētu slēgt," – uzskata komentētājs ar lietotājvārdu hansa_lv.

Taujāts, vai tas ir dārgi, Millers precizēja, ka, rēķinot pēc attāluma, iznākt aptuveni trīsreiz dārgāk kā Londonā.

​Daži ieteica atsaukt atmiņā sabiedrisko transportu un lietotnes taksometra izsaukšanai Taxify vai Yandex.

​"Brauciena laiks 10:30 pa dienu. Vajadzēja paciesties nieka 17 minūtes un līdz centram varētu aizbraukt pa 1,15 eiro, vai ļaunākajā gadījumā – 2," – apgalvoja ieva Freidenfelde, pievienojot sabiedriskā transporta kustības sarakstu.

​"Jā. Kaut kad nav saprotams. Saucot @taxify_latvia (to taču nevar aizliegt, es ceru) sanāk šādi," – paziņoja Henrieta.

​"Tepat Tallinas lidostā tās teritorijā tiek ielaisti tikai 2-3 uzņēmumu taxi, ir brīdinājums nesēsties "kreisajos" ārpus teritorijas. Un ārzemju biznesa partneriem par Igauniju palika pozitīvs iespaids, jo no lidostas līdz centram bija Eur 5.70," – pastāstīja Maris Svilans.

Daži komentētāji nesaskatīja notikušajā nekādu problēmu: cena ir adekvāta, tarifus var iepriekš noskaidrot – tie norādīti uz automašīnas durvīm un pat internetā.

​"Absolūti adekvāta cena. Iepriekš RIX iedzerot kafiju ar kruasānu par 12+€ lai dotos no Origo uz Rīgas Gastrotirgu pēc 10,50€ karstmaizes pa ceļam Origo iepērkot latvju jauno ģēniju Ķīnā ražoto T kreklu par 80+€. Bet nepatīk jau tūdaliņiem tikai taxi," – sarkastiski atzīmēja apmeklētājs brinumzeme.

​"Kas te tieši sakārtojams? Cena atbilst apstiprinātajai," – secināja gguniss un pievienoja saiti uz apstiprinātajiem taksometru tarifiem.

Atgādināsim: iepriekš jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits paziņoja, ka taksometra pakalpojumu problēmu starptautiskajā lidostā Rīga un citos stratēģiski nozīmīgos objektos iespējams atrisināt, ieviešot fiksētas cenas taksometru pārvadājumiem no šiem punktiem.

Jukas taksometru pakalpojumu nozarē ilgst vairāk nekā gadu: patlaban cīņa par maksātspējīgiem klientiem pie Rīgas lidostas un Rīgas brīvostas jau rit 90. gadu garā.

Cenu izveides problēmas sākās, kad Administratīvā tiesa nolēma: taksometra pārvadājumu pakalpojumus pie Centrālās dzelzceļa stacijas, Rīgas autoostas un Rīgas lidostas var sniegt jebkurš uzņēmējs brīvā tirgus apstākļos. Tika ieviesti arī grozījumi likumā par autopārvadājumiem, kas atcēla tarifu "griestus" un mainīja licencēšanas kārtību.

Taču 12. februārī pl. 10:00 pie Satiksmes ministrijas Gogoļa ielā 3, Rīgā notiks Latvijas Taksometru arodbiedrības organizēts pikets.

Tā mērķis – piesaistīt uzmanību kritiskajai situācijai vieglo taksometru pārvadājumu nozarē un aicināt ieviest patenta maksu, kas garantētu taksometru vadītājiem sociālo apdrošināšanu. Piketa galvenie lozungi – "Pret ēnu ekonomiku!" un "Par sociālajām garantijām taksometru vadītājiem!"

104
Pēc temata
Krāpšanās ar čekiem un negaidītas atlaides: taksometru haoss turpinās
Taksistiem liks nosaukt cenu pirms brauciena uzsākšanas
Lidosta izvērtē liegumu taksometriem apstāties termināļa tuvumā
Cenas nesamazinās, toties par skaitītājiem sodīs: VID pārbauda taksometrus lidostā

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

3
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

3
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

8
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

8
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam