Medību bise

Vai pusaudžiem būtu jādod rokās bise: deputāti par, iedzīvotāji pret

70
(atjaunots 13:10 07.02.2019)
Astoņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem neatbalsta grozījumus, kuri ļaus pusaudžiem no 16 gadu vecuma medīt ar šaujamieročiem.

RĪGA, 7. februāris – Sputnik. Pēc ilgām debatēm Saeima pagājušajā nedēļā otrajā lasījumā atbalstīja piedāvājumu atļaut nepilngadīgiem no 16 gadu vecuma izmantot šaujamieročus. Gaidāms arī trešais lasījums.

Taču absolūtais Latvijas iedzīvotāju vairākums šādu ideju neatbalsta, liecina Kantas TNS aptauja iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Tikai viens no desmit Latvijas iedzīvotājiem (12%) uzskata šādu piedāvājumu par prātīgu un pamatotu.

Astoņi no desmit respondentiem (81%) norādīja, ka iestājas pret šādiem grozījumiem.

Tikai 3% aptaujāto nezina, ka ieroču aprites noteikumos tiek plānotas šāda veida likumdošanas izmaiņas. 4% šajā jautājumā nav konkrēta viedokļa.

Nevis "nogalināt", bet "medīt"

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, sākumā tika piedāvāts atļaut medību šaušanu pusaudžiem no 14 gadu vecuma, taču attiecīgā komisija šo vecumu paaugstināja līdz 16 gadiem.

Grozījumu pretinieki uzskata, ka šaušana uz dzīvniekiem var negatīvi ietekmēt neizveidojušos pusaudžu psihi, izprovocēt agresīvu uzvedību un vardarbības aktus. Grozījumu neatbalstītāji norāda, ka piedāvājums netika pietiekamā mērā izanalizēts.

Piedāvājuma atbalstītāji uzsver, ka saņemt medību atļauju neesot tik vienkārši, un vispār piedāvā aizstāt vārdu "nogalināt" un vārdu "medīt" – tad grozījumi "neizskatīsies" tik baisi.

70
Pēc temata
Kandidāts no Londonas: Latvija ir smagi slima, slimības nosaukums – neiecietība
Katrs simtais iedzīvotājs nēsā ieročus. Kurp maršē Igaunija?
Izšķirošajā brīdī nodos valsti: Latvijā ir gatavi aizliegt airsoft spēli
Airsoft – spēle, nevis ienaidnieka audzināšana