Cūkgaļas glabāšana. Foto no arhīva

No kurienes gaļa: pircējiem labāk nezināt, ka cūkgaļa veikalos nav audzēta pašu mājās

244
(atjaunots 14:02 04.02.2019)
Veikalu tīklos Latvijā diezin vai atrodama vietējas izcelsmes gaļa, lai arī Cūku audzētāju asociācija cenšas popularizēt produktu.

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. Latvijā audzēta cūkgaļa veikalu tīklos nav kļuvusi pieejamāka salīdzinājumā ar laika periodu pirms diviem vai četriem gadiem, pastāstīja Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) vadītāja Dzintra Lejniece, vēsta Mixnews.lv.

Lejniece paziņoja, ka situācija uzlabojas tikai laikā, kad valstī sākas vietējo produktu popularizācijas kampaņas. Taču vēlāk, kad vilnis noplok, viss atkal ieiet vecajās sliedēs, un Latvijas izcelsmes gaļa no veikalu plauktiem pazūd.

LCAA vadītāja piebilda, ka lielveikali bieži vien nesniedz informāciju pircējiem par gaļas izcelsmi, lai cilvēki nesāktu domāt, ka tā nenāk no Latvijas.

Taču vietējās gaļas popularizācija ir LCAA prioritāte. Lejniece piebilde, ka Latvijai nāktos ņemt piemēru no citām ES valstīm un dot priekšroku saviem produktiem.

Tagad jautājumu par vietējās produkcijas pieejamību LCAA plāno apspriest ar jauno zemkopības ministru Kasparu Gerhardu.

Polija pabarojusi ES ar slimām govīm

Iepriekš vēstīts, ka liels skandāls izcēlies sakarā ar inficētu liellopa gaļu no Polijas, kas no pagrīdes lopkautuves piegādāta 12 Eiropas Savienības valstīs.

Slimo dzīvnieku gaļa nokļuvusi arī Latvijā – 27 kilogramus gaļas no šīs partijas iegādājusies AS Lido. Pie tam Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests, sākot pārbaudi, konstatēja, ka no šī apjoma 9 kg vēl atrodas uzņēmuma noliktavā, bet 18 kg nonākuši sabiedriskajā ēdināšanā.

Cūkas. Foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Тимкив

Protams, uzņēmums iznīcinās noliktavā esošo sabojāto gaļu. Noskaidrojies, ka sabiedriskās ēdināšanas iestādes nav paspējušas izmantot liellopa gaļu no Polijas ēdienu pagatavošanai. Ziņots, ka nepārdotā produkcija izņemta.

Pie tam PVD uzsvēra, ka pēc termiskas apstrādes gaļa patērētājiem nav bīstama.

Jāpiebilst, ka Polija ieņem septīto vietu ES liellopu gaļas ražošanas apjomu ziņā. Pērn valstī saražotas 558,5 tonnas sarkanās gaļas. Aptuveni 85% liellopu gaļas Polija eksportē.

244
Pēc temata
Cūcīgās cenas: ekoloģiskā gaļa Latvijas iedzīvotājiem nav pa kabatai
Gaļas pārstrādātāji apdraud Latvijas lepnumu
Lietuvieši brīdināti par nelegālu gaļas tirdzniecību internetā
Lopkautuve, video, skandalozs eksports: inficētā gaļa no Polijas nokļuvusi Latvijā
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, foto no arhīva

Peskovs par ožas zudumu Covid-19 laikā: zemenes no vistas jūs neatšķirsiet

0
(atjaunots 15:22 31.05.2020)
KF prezidenta preses sekretārs pastāstīja, ka sajūtas koronavīrusa saslimšanas laikā līdzinās tām, kuras rodas gripas saslimšanas laikā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš nesen izslimoja koronavīrusu, pastāstīja par savas slimības gaitu, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Peskovs atzīmēja, ka sajūtas līdzinās tām, kuras parādās gripas saslimšanas gadījumā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni. Tā, dienā, kad, spriežot pēc visa, preses sekretārs inficējās ar Covid-19, pēc viņa sacītā, viņš "nodarbojās ar sportu sporta zālē un noskrēja 7 kilometrus, izjuta spēku pieplūdumu un izbaudīja fizisko un morālo stāvokli". Par to Dmitrijs Peskovs pastāstīja raidījumā "Maskava, Kremlis. Putins".

Nākamajā dienā viņam pacēlās temperatūra.

"Absolūti neparastas sajūtas, kad tu zaudē ožu un garšas sajūtu… Zemenes no vistas jūs nespēsiet atšķirt," piebilda viņš.

Atgādināsim, ka par to, ka KF prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs inficējās ar koronavīrusu, kļuva zināms 12. maijā, savukārt 25. maijā viņš tika izrakstīts no slimnīcas, kur izgāja ārstēšanos.

Tuvākajā laikā Dmitrijs Peskovs plāno palikt karantīnā, un pēc tam pakāpeniski atgriezties pie darba mājas režīmā.

0
Tagi:
koronavīruss, Peskovs
Pēc temata
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
"Plaušas krakšķ": pacienti ar Covid-19 pastāstīja par pirmajiem simptomiem
Bioloģe aprakstīja, kā Covid-19 iespaido pacientu smadzenes un plaušas