Klases telpa. Foto no arhīva

Divu gadu laikā nelojāli pedagogi Latvijā nav atrasti

58
(atjaunots 11:34 04.02.2019)
Izglītības kvalitātes valsts dienestam nav izdevies konstatēt pedagogu nelojalitātes pazīmes. To uzskata par skarbā likuma nopelniem.

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. Jau divus gadus valstī darbojas "nelojalitātes grozījumi", taču šajā laikā nav atrasts neviens valstij nelojāls skolotājs, vēsta LTV7 pārraide "Personīga lieta".

Grozījumi par pedagogu lojalitāti tika iekļauti Izglītības likumā pirms diviem gadiem pēc izglītības ministra Kārļa Šadurska iniciatīvas. Grozījumi dāvā darba devējam iespēju nekavējoties pārtraukt darba attiecības ar mācību iestādes vadītāju vai pedagogu, ja konstatēts, ka viņš ir nelojāls pret Latviju un tās Satversmi.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta dati liecina, ka likuma darbības laikā saņemtas 9 sūdzības par pedagogiem. Tās visas izskatītas individuāli. Daļa sūdzību bija saistīta ar pedagogu politiskajiem uzskatiem un vecāku neapmierinātību ar pasniedzējiem, vienā gadījumā skolotāja automašīnā redzamā vietā atradās Krievijas Federācijas karogs. Tomēr, izskatot visas sūdzības pēc būtības, dienests nav konstatējis minēto pedagogu nelojalitātes pazīmes.

Dienesta pārstāvis Juris Zīvarts atgādināja, ka Satversmē minētās pamatvērtības ir valsts valoda un vienota teritorija. Ja pedagogs tās nepārkāpj, nesniedz audzēkņiem pretrunīgu informāciju, viss ir kārtībā.

Izglītības kvalitātes valsts dienests uzskata, ka likumam pārsvarā ir profilakses funkcija. Tam piekrita arī grozījumu iniciators, EP deputāts Kārlis Šadurskis.

Ja pedagogs sirdī ir nelojāls valstij, taču saprot, ka riskē zaudēt darbu, ja savus uzskatus mēģinās nodot skolēniem tiešā vai netieša veidā, skaidroja bijušais ministrs.

58
Pēc temata
Kā atšķirt lojālu krievu no nelojāla: metode ir atrasta
Satversmes tiesa ierosina izvērtēt "lojalitātes institūta" atbilstību Satversmei
Pirmās sūdzības par skolotāju nelojalitāti nav bijušas pamatotas
Dāvana zem eglītes: skolotāju lojalitātei izvirzītās prasības atzītas par likumīgām
Nekādu prokrievisku svētku: skolotāji Jūrmalā slēdz lojalitātes līgumus
Kaminskis: sods par avīzi krievu valodā lojalitāti necels