Apsnigušās automašīnas pagalmā. Foto no arhīva

"Sniega biļetes": šodien sabiedriskais transports autovadītājiem Rīgā bez maksas

77
(atjaunots 09:42 04.02.2019)
Stiprā puteņa dēļ Rīgas vadība pieņēmusi lēmumu 4. februārī ieviest tā saucamās "sniega biļetes".

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. Pirmdien, 4. februārī autovadītāji Rīgā var pārsēsties sabiedriskajā transportā bez maksas, vēsta pašvaldības informācijas portāls riga.lv.

Pašvaldība ieviesusi "sniega biļetes", lai samazinātu automašīnu skaitu uz ceļiem sniegotajā dienā un atvieglotu speciālās tehnikas darbu, kas dosies tīrīt ielas.

Iepriekš vēstīts, ka pirmdien Latvijā gaidāms sniega ciklons, ko meteorologi iepriekš neprognozēja. Sniegs sākās jau naktī un turpināsies līdz vakaram. Rezultātā var rasties līdz 15 cm bieza sniega sega.

Tādos gadījumos Rīgā jau iepriekš ieviestas "sniega biļetes": autovadītāji šajās dienās var bez maksas lietot sabiedrisko transportu – par biļeti tiek uzskatīta transporta līdzekļa reģistrācijas apliecība (tehniskā pase).

Tā jāuzrāda tikai kontroles gadījumā, autobusa vai trolejbusa vadītājam tehniskā pase nav jāuzrāda.

"Sniega biļetes" neattiecas uz mikroautobusiem.

Sabiedrisko transportu var bez maksas izmantot pilngadīgie autovadītāji, turklāt autovadītāja apliecība nav nepieciešama. Pašvaldības mērķis – pārliecināties, ka transportlīdzeklis nepiedalās kustībā uz ceļa, un to apliecina tehniskā pase.

Par "sniega biļešu" ieviešanu Facebook paziņoja arī Rīgas mērs Nils Ušakovs.

"Lūdzu, atstājiet rīt automašīnu mājās, ja ir tāda iespēja," - viņš palūdza un atzīmēja: jo lielāks skaits autovadītāju nesēdīsies pie stūres, jo ātrāk dienesti novāks sniegu.

Vadītājiem, kuri tomēr izšķirsies par braucienu automašīnā, jāpatur prātā sarežģītā situācija uz ceļiem.

77
Pēc temata
Latvijai tuvojas ciklons no Skandināvijas: būs daudz sniega
Eksperimenta nolūkos dažas Rīgas ielas netiks kaisītas ar sāli