Tūristi fotografējas Brīvības statujas fonā.

Tiešais reiss uz ASV: airBaltic varētu parādīties tiešais reiss Rīga-Ņujorka

214
(atjaunots 15:17 03.02.2019)
Aviopārvadātājs airBaltic apliecina: pastāv potenciāla iespēja atklāt tālos maršrutus.

RĪGA, 3. februāris — Sputnik. Latvijas nacionālais aviopārvadātājs airBaltic ir ieinteresēts tālo maršrutu apkalpošanā, atklāja satiksmes ministrs Tālis Linkaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Starp potenciālajiem virzieniem Linkaits minēja tādas valstis kā Ķīna un ASV, taču pie tam atgādināja, ka uzņēmuma rīcībā pagaidām nav lidmašīnu, kas nepieciešami transatlantiskajiem reisiem.

Rīgas lidosta jau ir gatava piesaistīt citas aviokompānija ar atbilstošām lidmašīnām tiešajam reisam Rīga-Ņujorka, taču ārvalstu uzņēmumus vispirms jāpārliecina, ka maršruts ir rentabls.

Šajā kontekstā viņš pieminēja, ka aviokompānijas Uzbekistan Airways piedāvātais maršruts no Rīgas uz Ņujorku patiešām tika izmantots, taču pats reiss Taškenta-Rīga-Ņujorka nebija rentabls, tāpēc tika pārtraukts. Taču reisam no Rīgas uz Ņujorku ir potenciāls.

Linkaits uzsvēra, ka airBaltic pagaidām nav lidmašīnu, kas varētu apkalpot reisus uz Ķīnu un Ameriku, taču norādīja, ka valsts ir ieinteresēta tamlīdzīgos maršrutos. Politiķis piebilda, ka patlaban norit pārrunas, un paskaidroja, ka tas ir ekonomikas, nevis politikas jautājums.

Jautāts par lidojumiem uz Ķīnu, Linkaits vērtēja, ka tiešas aviosatiksmes perspektīvas ar ĶTR pagaidām ir neskaidras, taču jau šogad no Rīgas būšot iespējams doties uz Dienvidkoreju.

Ja ne uz Ņujorku, tad vismaz uz Koreju

2018. gada oktobra nogalē Uzbekistan Airways pārtrauca reisus maršrutā Taškenta-Rīga-Ņujorka. Aviokompānija palaida tiešo reisu bez apstāšanās Latvijas galvaspilsētā.

Pietura Rīgā tika atzīta par nerentablu, un kompānijas vadība nolēma, ka bez tās pārvadātājs strādās efektīvāk.

Taču šī gada janvārī noskaidrojās, ka jau pavasarī tiks organizēti pirmie čarterreisi starp Dienvidkoreju un Latviju.

Trīs reisi tiks veikti 24. maijā, 31. maijā un 7. jūnijā. Tos organizēs viena no lielākajām tūrisma aģentūrām Korejā – Hanjin Travel ar Latvijas vēstniecības Korejā, Latvijas Investīciju un attīstības, Tūrisma departamenta, Starptautiskās lidostas Rīgas un Rīgas Tūrisma attīstības biroja Live Riga atbalstu. Ar šiem reisiem, ko veiks Korejas aviokompānija Korean Air, plānots pārvest aptuveni 700 pasažierus.

Līgumu par gaisa satiksmi parakstīja Latvijas un Dienvidkorejas ārlietu ministri Ņujorkā, 2018. gada nogalē.

214
Pēc temata
"Lētās" biļetes: neapmierināts klients iesniedz sūdzību pret kompāniju airBaltic
Latvijas Ārlietu ministrija: Brexit var kaitēt airBaltic darbam
airBaltic cer šogad pārvest 4 miljonus pasažieru
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

13
(atjaunots 08:16 05.07.2020)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tika izsaukti pie valsts austrumu robežām Covid-19 pandēmijas straujas izplatības periodā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka valsts Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aiziet no austrumu robežas, vēsta Bb.lv.

NBS, kuri bija aicināti atbalstīt Valsts robežsardzi Covid-19 pandēmijas radītās asās krīzes periodā, pametīs dienestu pēc 9. jūlija.

Pabriks uzsvēra, ka situācija patlaban nav tik sarežģīta, tāpēc karavīri pie robežām nav vajadzīgi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi atradās pie Latvija un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežam no 30. marta. Viņi palīdzēja robežsargiem pildīt patruļu dienestu.

Patrulēšanā piedalījās aptuveni 60 kareivji un zemessargi ar ne vairāk kā 15 transporta līdzekļiem.

Pabriks atzīmēja, ka tālākās darbības robežsargu atbalstam ar NBS spēkiem tiks izvērtētas, ņemot vērā risku analīzi un informāciju par nelegālās imigrācijas pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas režīma noslēguma.

Pēdējās diennakts laikā Krievijā fiksēti 6632 inficēšanās gadījumi, Baltkrievijā – 273 jauni koronavīrusa gadījumi.

Latvijā pēdējā diennaktī fiksēts tikai viens jauns infekcijas gadījums. Pandēmijas periodā konstatēti 1123 slimības gadījumi.

No 10. jūnija valstī atcelts ārtkārtējās situācijas režīms un stingrie ierobežojumi.

13
Tagi:
NBS, Latvija, Baltkrievija, Krievija
Pēc temata
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Pazaudētā drona stāsts: ko īsti Latvija plānoja novērot
Zemessargi apgūs kaujas iemaņas Rīgas ielās: bez ieročiem
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

29
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

29
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums

Nekādu katastrofu, mēra, bada un nāvju: zinātniece grauj planētu parādes teorijas

0
(atjaunots 10:25 05.07.2020)
Par planētu parādi iedēvētā unikālā parādība interesē tikai vienkāršos cilvēkus. Zinātnieki jau sen noskaidrojuši par to visu iespējamo. Skaidrs, ka ne pie kādām katastrofām tā nenoved.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Maskavas planetārija zinātniskā direktore Faina Rubļova pastāstīja RIA Novosti par unikālu parādību – tā saucamo planētu parādi.

Neparasto parādību Zemes iedzīvotāji var vērot no 4. jūlija. Ar neapbruņotu aci naktīs būs redzami Jupiters, Saturns un Marss. Rīta stundās būs saskatāma arī Venēra.

Savukārt Merkurijs būs redzams tikai no 22. jūlija – patlaban to izgaismo Saule. Urāns un Neptūns no Zemes ar neapbruņotu aci nav saskatāmi.

Rubļova uzsvēra: nevajadzētu cerēt, ka jūs varat iziet uz balkona un paskatīties, kā planētas debesīs sarindojušās kā parādē vienā Saules pusē.

Vēl vairāk, zinātniece atzīmēja, ka tāds termins "planētu parāde" zinātnē nav atrodams. Skaisto nosaukumu izdomājuši žurnālisti, lai piesaistītu vienkāršo cilvēku uzmanību.

Tāpat visas dabas katastrofas, kataklizmas un pat koronavīruss nebūt nav planētu parādes priekšvēstneši vai sekas.

Zinātnei šī parādība jau sen ir zināma, un pētniekus pat neineresē, jo nekādas jaunas ziņas no tās vairs iegūt neizdosies.

Turklāt pirms 20 gadiem planētas jau iepriecināja Zemes iedzīvotājus – tās sarindojās tādā pašā kārtībā. tāpēc zinātnieki atzīmē, ka parāde mūsu Saules sistēmā nav nemaz tik unikāla.

0
Pēc temata
Klimatologs: globālās sasilšanas dēļ XXI gs. gaidāmas ekstremālas dabas parādības
Neizpētītā planēta. Dīvaini un pārsteidzoši fakti par Zemi
"Daudzas pasaules līdzinās mūsējai". Zinātnieki meklē atminējumu komētās
Nostradama baismīgie pareģojumi: kas sagaida pasauli 2020. gadā