Saldēta gaļa

Lopkautuve, video, skandalozs eksports: inficētā gaļa no Polijas nokļuvusi Latvijā

96
(atjaunots 08:34 02.02.2019)
Sanitārās pārbaudes nav līdzējušas: inficēta liellopu gaļa no Polijas izplatījusies pa tirdzniecības tīkliem Eiropas Savienībā.

RĪGA, 2. februāris — Sputnik. Video ierakstā, ko demonstrēja Polijas telekanāls TVN 24, bija redzami liellopi, kas devas uz kautuvi. Tas aizveda sanitāros inspektorus uz Mazovijas reģionu Polijas centrālajā daļā, vēsta Mixnews.lv.

Video ierakstā redzamie liellopi izskatījās aizdomīgi – tie nespēja pārvietoties patstāvīgi un izskatījās ļoti slimi.

Polijas galvenais veterinārs Pāvels Nemčuks paziņoja, ka lopkautuve darbojusies nelikumīgi. Viņš atklāja, ka govis ar nodomu nokautas naktī, kad lopkautuvē nebija inspekcijas parstāvju.

Veterinārās kontroles dienests sāka konfiscēt un likvidēt aizdomīgo dzīvnieku liemeņus. No veikaliem izdevies izņemt 9,5 tonnas produkcijas, taču 2,5 tonnas gaļas tomēr nonākušas eksportā.

Eiropas Komisijas rīcībā esošā informācija liecina, ka gaļa no lopkautuves Polijā, kas slēgta ārkārtas sanitārajai pārbaudei, jau importēta uz 11 Eiropas Savienības valstīm.

Nemčuks konstatēja, ka inficēto gaļu iegādājusies Igaunija, Francija, Somija, Ungārija, Lietuva, Portugāle, Rumānija, Spānija, Zviedrija, Vācija un Slovākija.

Nonākusi arī Latvijā

Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere konstatēja, ka 27 kilogramus slimo govju gaļas iegādājies uzņēmums Lido, pavēstīja Db.lv.

Cūkas aizgaldā
© Sputnik / Александр Кондратюк

Pārbaudē noskaidrojies, ka no šī apjoma 9 kg vēl atrodas uzņēmuma noliktavā, bet 18 kg nonākuši sabiedriskajā ēdināšanā.

Protams, uzņēmums iznīcinās noliktavā esošo sabojāto gaļu. Patlaban tiek noskaidrots, vai sabiedriskās ēdināšanas iestādes jau paspējušas izmantot liellopa gaļu no Polijas ēdienu pagatavošanai. Ziņots, ka nepārdotā produkcija tiks izņemta.

PVD uzsvēra, ka pēc termiskas apstrādes gaļa patērētājiem nav bīstama.

Kas vainīgs un ko darīt

Šīs nedēļas sākumā Polija sāka izmantot ES Ātro brīdināšanas sistēmu pārtikai un barībai (RASFF) un informēja partnerus par nekvalitatīvas gaļas eksportu. Eiropas Savienības veselības aprūpes un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis informēja, ka 4. februārī ES inspektori sāks pārbaudes Polijā.

Viņš aicināja Polijas valdību stingri sodīt personas, kas vainojamas par šo incidentu.

Jāpiebilst, ka Polija ieņem septīto vietu ES liellopu gaļas ražošanas apjomu ziņā. Pērn valstī saražotas 558,5 tonnas sarkanās gaļas. Aptuveni 85% liellopu gaļas Polija eksportē.

96
Pēc temata
Rokas paspiež zem galda: sankcijas netraucē Polijai un Krievijai tirgot
Biovela paziņo, ka inficētā produkcija ir izņemta no tirdzniecības
ES aizliedz ievest gaļu, desu un pienu personīgai lietošanai
Produkti bez atkritumiem: Rīgā atvēries veikals bez iepakojumiem
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru