TV pults

VGTRK: Latvija no mums pieprasa iepriekšēju tiešā ētera cenzūru

158
(atjaunots 08:08 01.02.2019)
NEPLP pūlas atraut skatītājus no pilnvērtīgas un visaptverošas informatīvās ainas Eiropas Parlamenta vēlēšanu priekšvakarā – ar šo mērķi aizliegta kanāla "Rossija RTR" retranslācija Latvijā, ir pārliecināts VGTRK starptautisko attiecību direkcijas vadītājs Pjotrs Fjodorovs.

RĪGA, 1. februāris — Sputnik. Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iepriekš jau divas reizes apturējusi RTR retranslāciju Latvijā, taču tagad pirmo reizi programma atslēgta nevis par Latvijai veltītu materiālu, bet gan par notikumu atspoguļojumu Ukrainā.

Acīmredzot, tā noticis, jo Latvija nerādās ziņu topos, bet Latvijai bija nepieciešams kaut kāds iemesls slēgt kanālu, pauda Krievijas Valsts televīzijas un radio kompānijas (VGTRK) starptautisko attiecību direkcijas vadītājs Pjotrs Fjodorovs intervijā Sputnik Latvija.

31. janvārī NEPLP pieņēma lēmumu aizliegt kanāla "Rossija RTR" retranslāciju un izplatīšanu Latvijas teritorijā. Padomes eksperti atraduši kanāla parraidēs "naida runu" un "naida kurināšanu pret Ukrainas valsts piederīgajiem", vēsta NEPLP preses relīze.

Fjodorovs norādīja, ka Latvijas mediju regulēšanas iestāde no jauna konstatējusi "pārkāpumus" nevis kanāla informatīvajās pārraidēs, bet gan sarunu šovā.

"Atkārtojas vecais stāsts: pēc būtības, no mums pieprasa mūsu diskusiju šovu tiešā ētera iepriekšēju cenzūru," – uzsvēra VGTRK pārstāvis.

Pēc viņa domām, stāsts ir sadomāts.

Fjodorovs piebilda, ka, acīmredzot, taisnība ir viņa draugiem Latvijā, kuri šo lēmumu saista ar Eiropas Parlamenta gaidāmajām vēlēšanām.

"Tas ir mēģinājums atraut skatītājus no pilnvērtīgas un visaptverošas informatīvās ainas," – norādīja VGTRK pārstāvis.

Viņš apliecināja, ka VGTRK juristi izskatīs NEPLP lēmumu un novērtēs iespējas apstrīdēt to tiesā.

"Tas nav trieciens mums, tas ir trieciens auditorijai, kabeļu operatoriem un reklāmas tirgum Latvijā," – atgādināja Fjodorovs.

Viņš paskaidroja, ka tādu aizliegumu situācijā cilvēki atsakās turpināt kabeļtelevīzijas pakalpojumu abonementu, - viņi iegādājas satelīta antenas vai skatās televīziju internetā.

Pagājušā gada vasarā Fjodorovs apmeklēja Lajtviju, un cilvēki ielās viņu pazina, acīmredzot tādēļ, ka viņš piedalās telekanāla šovos. Tātad viņi joprojām skatās RTR.

"XXI gadsimtā tādam lēmuma drīzāk ir demonstratīvi politisks raksturs. Tas, kurš vēlas mūs skatīties, skatīsies, starp citu, tāpat kā Ukrainā," – secināja P.Fjodorovs.

NEPLP apturēja RTR retranslāciju Latvijas teritorijā divas reizes: 2015. gadā uz trim mēnešiem un 2016. gadā – uz pusgadu.

Krievijas Ārlietu ministrija komentēja translācijas aizliegumu, norādot, ka Latvijas kurss pretī krievvalodīgo mediju totālu cenzūru ar jebkādiem līdzekļiem neatbilst apgalvojumiem par pieturēšanos pie Eiropas vērtībām, tā ir vārda un preses brīvības pamata principu ignorēšana.

Krievijas vēstniecība Latvijā iepriekš atzīmēja, ka RTR aizliegums ir mēģinājums cīnīties ar vējdzirnavām.

158
Pēc temata
Mūrniece vēlas palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem ar telekanālu izvēli
Saeimas komisija neuzskata par nepieciešamu aizliegt KF kabeļtelevīzijas kanālus
Lietuvā atrasts objektīvs kanāls krievu valodā – amerikāņu kanāls
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

12
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

12
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

28
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

28
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko