Latvijas prezidents Raimonds Vējonis

Prezidents Vējonis un Juris Pūce aicina Ušakovu atkāpties no amata

91
(atjaunots 16:27 31.01.2019)
Brīvprātīga Rīgas mēra Nila Ušakova atkāpšanās no amata Latvijas varasiestādēm liekas labāka, nekā Rīgas domes atlaišana.

RĪGA, 31. janvāris – Sputnik. Rīgas domes atlaišanai jābūt stipram juridiskam pamatojumam, pateica Latvijas prezidents Raimonds Vējonis intervijā LNT telekanāla raidījumam "900 sekundes".

Vakar, 30. janvārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veica kratīšanu Rīgas mēra Nila Ušakova kabinetā, kā arī viņa mājās – Bergenas ielā. Pēc žurnālistu novērojumiem, no Ušakova kabineta Biroja darbinieki iznesuši datoru un mapi ar dokumentiem. Pašam mēram nekādas apsūdzības izvirzītas netika.

"Tika veiktas krimināli-procesuālās darbības, un tās tika veiktas krimināllietas ietvaros. Plašākas informācijas prezidentam, kā arī jebkurai citai augstākā mēroga amatpersonai, nav, jo likumsargājošās iestādes veic savu darbu. Un mani patiešām prieks, ka mēs redzam reālu darbu, notiek izmeklēšana, un mēs redzēsim, pie kādiem rezultātiem tā novedīs," pateica prezidents.

Rīgas domes opozīcijas pārstāvji iesnieguši prasību sasaukt ārkārtas sēdi, kurā vēlas pieprasīt mēra atkāpšanos.

"Lai atlaistu visu domi, kura tika likumīgi ievēlēta, jābūt juridiskam pamatojumam. Ja ir juridisks pamatojums kaut kādām darbībām, tad šādas darbības var veikt un pieņemt lēmumu par domes atlaišanu. Paralēli, neapšaubāmi, ir iespēja atstādināt no amata mēru, bet tas ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojums," pateica prezidents.

Taču viņš uzskata, ka Ušakovam, ņemot vērā pēdējos notikumus, pašam jāatkāpjas no amata.

"Esmu vairākkārt teicis, ka Latvijai pakāpeniski jāpāriet pie rietumvalstīs izplatītas prakses, un šādās situācijās atbildīgajām amatpersonām jāatkāpjas no amata. Tas, manuprāt, būtu pareizs risinājums arī Latvijā līdzīgās situācijā. Bet katrs cilvēks pats personīgi pieņem lēmumu," uzsvēra viņš.

Par to, ka Ušakovam pašam būtu jāpieņem lēmums par atkāpšanos no amata, paziņoja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadītājs Juris Pūce LTV intervijā.

Pēc viņa sacītā, turpinot turēties pie krēsla, mērs rada nopietnas problēmas pašai pilsētai. Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas Satiksme" jāpārkreditē iepriekšējās saistības – un situācijā, kad domes vadītāja kabinetā notiek kratīšana, kreditoriem var rasties nopietnas šaubas, vai tādas aizdevuma ņēmējam var uzticēties.

Pūce pastāstīja, ka viņš pats personīgi aicinātu Ušakovu pašam aiziet no amata, izkliedēt šaubas un, ja nepieciešams, tālāk aizstāvēties likuma kārtībā.

Ministrs komentēja arī Ušakova argumentu par to, ka domei šobrīd nepieciešama stabila valde. Pūce aicināja nepārspīlēt "Ušakova lomu pasaules vēsturē", jo Rīga pastāvējusi, kad viņš vēl nebija mērs, un pastāvēs, kad viņš vairs nebūs mērs.

Līdz 29. janvārim Pūce uzdeva ministrijas darbiniekiem apkopot visu informāciju, kas saistīta ar iestādes un Rīgas domes komunikāciju "Rīgas Satiksme" jautājumā, kā arī palūdza sagatavot domes atlaišanas iespēju juridisko analīzi. Taču, pirms ministrija spers kaut kādus soļus, jāsaņem informācija no KNAB, norādīja Pūce.

Pats Ušakovs jau paziņojis, ka atkāpties negrasās.

91
Pēc temata
KNAB veica kratīšanu Nila Ušakova kabinetā un mājās
Saeima sākusi meklēt jaunu prezidentu: Vējoņa izredzes palikt uz otru termiņu ir nelielas
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

11
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

11
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

16
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

16
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi