Rīgas Televīzijas tornis

Bokta: mūsdienās Latvija nespētu uzbūvēt Rīgas Televīzijas torni

110
(atjaunots 13:31 30.01.2019)
Mazā Latvija nespētu pašas spēkiem uzbūvēt Eiropas Savienības augstāko televīzijas torni.

RĪGA, 30. janvāris – Sputnik. Mūsdienu Latvija nespētu uzbūvēt konstrukciju, analoģisku PSRS laikos uzceltajam Rīgas Televīzijas tornim, paziņoja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra vadītājs Jānis Bokta radio Baltkom ēterā.

"Mēs lepojamies ar to, ka mums ir šāds tornis. Šodien mēs tādu celtni nekad neuzbūvētu. Pirmkārt, tas ir ļoti, ļoti dārgi. Tad piegājiens bijis pavisam cits. Šāda metāla veida, lai šis tornis varētu nostāvēt 200 gadus, bija tikai vienā vietā Padomju Savienībā. Nepieciešamas tehnoloģijas, zināšanas, lai ko tādu uzceltu. Tika mazai valstij kā Latvija tas būtu ļoti grūti. Varbūt, pat neiespējami," pateica Bokta.

Rīgas Televīzijas tornis, viena no Latvijas galvaspilsētas "vizītkartēm", tika uzcelta no 1979. līdz 1986. gadam. Tās augstums sastāda 368,5 metrus – tas ir augstākais televīzijas tornis ES, augstāki par to ir tikai televīzijas tornis "Ostankino" Maskavā un Kijevas Televīzijas tornis. 2016. gadā tas tika iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Pavasarī sāksies Rīgas Televīzijas torņa remontdarbi, apmeklētāju konstrukcijas daļa tiks slēgta vismaz uz pieciem gadiem. Pēdējo reizi šogad Televīzijas torni atvērs apmeklētājiem 4. maijā, kad tā mastā pacels valsts karogu. Zaķusalas Televīzijas torņa rekonstrukcijā plānots ieguldīt 40-50 miljonus eiro.

110
Pēc temata
Nacionālo bibliotēku nomazgās par 110 tūkstošiem eiro
Uzvaras piemineklis Rīgā paliks savā vietā