Metālu kausēšanas cehs. Foto no arhīva

Rūdas kausēšana pie dzīvojamām mājām un 10 darbavietas: Liepāja pret atkritumu pārstrādi

61
(atjaunots 09:09 28.01.2019)
Liepājā vāc parakstus pret bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celtniecību.

RĪGA, 28. janvāris – Sputnik. Sabiedriskā organizācija "Radi vidi pats" iniciējusi parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv pret bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celtniecību Liepājā.

Kad iniciatīva savāks nepieciešamo parakstu skaitu, to plāno iesniegt Liepājas pilsētas domē.

Problēma tāda, ka kompānija eVan Group iecerējusi bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celtniecību Liepājā.

"Uzņēmumā plānots veikt bīstamo atkritumu – izlietoto katalizatoru pārstrāde un rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšana," - norādīts iniciatīvas tekstā.

Pārstrādes uzņēmumam jābūt uzceltam Kapsēdes ielā 3A, Kapsēdes ielā 9/15, kas ir vien 1100 metru attālumā no Liepājas slimnīcas, 800 metru attālumā no dzīvojamajiem namiem un netālu no dabas lieguma "Tosmare".

Kā norāda iniciatīvas autori, šāda veida uzņēmuma Baltijas valstīs vēl nav, gluži kā rūpnīcu, kuras ražošanas procesā izmanto katalizatorus. Un šāda uzņēmuma darbība var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēku veselību.

"Šādas rūpnīcas darbībai pastāv sekojoši riski: smaku un trokšņu veidošanās un traucējumi Liepājas reģionālajai slimnīcai. Tehnoloģiskajā procesā ir plānots izmantot amonjaku, kas ir gāze ar asu smaku. Bažas rada gan elektrofiltru putekļu, gan pašu nolietoto elektrofiltru, kā arī izdedžu un sārņu atkritumu utilizācija," - raksta iniciatīvas autori Manabalss.lv.

Turklāt viņi apgalvo, ka pagaidām uzņēmums nav sniedzis pietiekami detalizētu informāciju par atkritumiem, kuri varētu veidoties plānotās darbības rezultātā.

Turklāt uzņēmuma tiks izveidotas vien 10-20 darbavietas. Vai tādā gadījumā vispār būtu vērts īstenot šo ieceri, uzdodas ar jautājumu iniciatīvas autori.

Organizācija "Radi vidi pats" tāpat sniedz PVO datus, saskaņā ar kuriem gaisa piesārņojums pilsētās katru gadu visā pasaulē izraisa 1,3 miljonus nāvju.

61
Pēc temata
ES var sodīt Latviju par atkritumiem
Atkritumu kontinents: gigantisks plastmasas plankums apdraud Kluso okeānu
Daugavpilī apturēts atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecības projekts
Latvija pieņem atkritumus no Lielbritānijas, bet eksportē – uz Vāciju
Mācību stunda. Foto no arhīva

Latvijas skolēniem piedāvā braukāt uz fizkultūru uz Lietuvu

1
(atjaunots 09:03 12.08.2020)
Kamēr bērnu vajadzībām remontē vecās muižas deju zāli, viņiem noformē atļaujas braucieniem uz Lietuvu uz fizkultūras nodarbībām.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Vecumnieku novada skolas audzēkņiem, iespējams, nāksies braukāt uz sporta nodarbībām uz kaimiņu Lietuvu, vēsta Zemgales reģionālā televīzija.

Skaistkalnes vidusskolas sporta nodarbības līdz šim notika bijušajā Šēnbergas muižas deju zālē – taču ēkai ir gandrīz divi gadsimti, un tik intensīvu slodzi tā vairs neiztur.

"Mēs vairs nevarējām nodrošināt bērnu drošību," saka skolas direktore Svetlana Vāverniece.

Vietējā pašvaldība piešķīra zāles remontam 19,4 tūkstošus eiro. Šobrīd telpās notiek kosmētiskais remonts, taču plānota arī apkures sistēmas maiņa, un tiks veikti arī citi nepieciešamie darbi.

Tomēr, kamēr notiek remonts, skolēniem, iespējams, nāksies uz sporta nodarbībām doties uz Lietuvas Paņevežas apriņķi. Šobrīd notiek pārrunas par sporta nodarbību organizēšanu netālajā Lietuvas sporta zālē.

"Es redzu tādu iespēju, bet tas ļoti apgrūtinās mācību procesu. (...) Bērniem visu laiku jābūt atļaujām un visiem jānodrošina identifikācijas kartes," paskaidroja direktore.

Tas ir īslaicīgs risinājums – vienalga ir jābūvē jauna sporta zāle. Taču lai arī projekts ir saskaņots sen un būvatļauja arī izsniegta, sporta zāles būvniecība ir apstājusies. Birokrātisko nesaskaņu dēļ no 100 tūkstošiem eiro, kas tika piešķirti šiem mērķiem, 60 tūkstoši ir zaudēti neatgriezeniski. Pašvaldība sākumā nevarēja paņemt aizdevumu Valsts kasē, pēc tam deputāti nolēma, ka steidzamāka prioritāte ir Vecumnieku sākumskolas piebūve.

1
Tagi:
Latvija
Pēc temata
"Bērnam dara pāri, latviešu valoda kaitē": vecāki par mācībām "pareizajā" valodā
Karajevs apgāzis nacionālistu iemīļoto mītu par krievvalodīgajiem Latvijā
"Visus mācām latviski, nesaprotat – esiet debīli": krievu māti šokējis pedagogs
"Neredzamie bērni": tālmācību pirmie rezultāti Latvijā
Kafejnīca

Astoņi pie viena galdiņa: ko piedāvā Veselības ministrija

3
(atjaunots 08:25 12.08.2020)
Veselības ministrija ir gatava nedaudz atvieglot dzīvi tūristiem un Latvijas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Veselības ministrija no 17. augusta piedāvā mīkstināt ierobežojumus sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, kultūras, sporta, reliģisko pasākumu rīkotājiem, kā arī atļaut pulcēties telpās līdz 1000 cilvēkiem, vēsta Mixnews.lv.

Sabiedriskās ēdināšanas iestādēs plānots atļaut sēdēt pie viena galda astoņiem cilvēkiem esošo četru vietā, savukārt terasē ierobežojumu nebūs. Platība uz vienu apmeklētāju sabiedriskās ēdināšanas iestādēs var tikt samazināta no 4 uz 3 kvadrātmetriem, saglabājot divu metru distances prasību starp galdiņiem un ar nosacījumu, ka apmeklētāju skaits var būt ne vairāk par 50% no iestādes ietilpības.

Tāpat sabiedriskās ēdināšanas iestādēm var atļaut strādāt līdz plkst. 2:00, nevis līdz pusnaktij, kā arī kultūras, sporta un reliģiskajām iestādēm.

Izmaiņas attiecībā uz pulcēšanos ārpustelpās netiek plānotas – joprojām drīkstēs pulcēties līdz 3000 cilvēkiem.

Turklāt Veselības ministrija piedāvā publicēt ceļojumiem bīstamo un nebīstamo valstu sarakstu sestdien, nevis piektdien, un noteikt konkrētu šī saraksta stāšanās spēkā brīdi, lai cilvēkiem nerodas grūtības, plānojot braucienus.

Vēl viens piedāvājums – atcelt obligātās pašizolācijas prasību cilvēkiem, kuri izslimojuši Covid-19 un spēs uzrādīt izziņu no ārsta, un atļaut cilvēkiem, kuriem ir pienākums pašizolēties, pamest dzīvesvietu, lai nodotu antivielu testu.

Iepriekš premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka pagaidām neredz nepieciešamību pārskatīt spēkā esošos ierobežojumus, kuri tika ieviesti Covid-19 dēļ.

3
Tagi:
koronavīruss, Veselības ministrija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Izveidojusies acīmredzama imūnā atbilde: Krievijas vakcīna pret Covid-19 devusi rezultātu
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt
SPKC meklē autobusa Rīga-Daugavpils pasažierus: Latvijā 7 jauni Covid-19 gadījumi