Vanšu tilts pirms remonta. Foto no arhīva

Solīt vēl nenozīmē pildīt: Rīgas domei pārmesta bezdarbība

95
(atjaunots 16:35 24.01.2019)
Šī gada sākumā Rīgas dome solīja vērienīgu remontu un būvdarbus, taču lielākā daļa projektu atlika līdz nākamgadam.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Biedrība "Pilsēta cilvēkiem" saskaitījusi vismaz 10 projektus, ko Rīgas dome nav izpildījusi 2018. gadā, vēsta LTV7 programma "Šovakar" .

Savā vietnē biedrības aktīvisti uzskaitījuši visu, ko Rīgas dome solījusi paveikt pilsētnieku dzīves uzlabošanai 2018. gadā un nav paveikusi, uzslavēja Viļņu, kur ceļu infrastruktūras būvdarbi rit daudz ašāk.

"Rīgas domei nav nekur tālu jābrauc, lai iemācītos pienācīgā apjomā atjaunot un izbūvēt ceļu infrastruktūru. Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pērn noasfaltētas brauktuves 80 km garumā. Salīdzinājumā ar Rīgu, starpība ir ievērojama, pie tam Viļņa aktīvi izbūvē arī jaunu gājēju un veloinfrastruktūru. Varbūt Rīgas un Viļņas satiksmes departamentiem būtu lietderīgi uz pāris gadiem piedalīties apmaiņas programmā un lietuvieši varētu būvēt Rīgas ielas, bet latvieši – Viļņas ielas?", - vaicāja aktīvisti.

Rīgas domes solīto, taču neizpildīto projektu vidū ir Brasas tilta, Flotes un Turgeņeva ielu remonts, ceļu pārvada būvdarbi Sarkandaugavā, veloceliņi līdz Daugavgrīvai, Ziepniekkalnam un Purvciemam. Viens no slavenākajiem objektiem sarakstā ir Krasta iela. Remonts tur nav sācies. Kurzemes prospektā celtniekiem bija jāsāk remontdarbi jau vasarā, taču viņi tur nav redzami vēl joprojām.

"No agrākajiem gadiem palikušie projekti, kur bija skaidrs, kas būvēs, kad sākts utt., ritēja normāli pēc grafika. Taču tas, ka šogad padarīts rekordzems darbu apjoms, pat dziļākajā krīzē tik maz nekad netika darīts, tāpēc nav iemeslu uzslavēt," – atzīmēja biedrības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvis Māris Jonovs.

Kas īsti noticis Rīgā? Satiksmes departaments stāsta, ka daudz naudas nācies atvēlēt lielajiem projektiem, piemēram, Salu tiltam, taču problēma slēpjas ne tikai te.

"Bieži aizkavējas pati projektēšana. To mēs nevaram paredzēt – pirms nodošanas temiņa ierodas projektētājs un saka, ka saskāries ar problēmām un laikus nepabeigs. Piemēram, veloceliņš uz Daugavgrīvu – mēs ilgi nevarējām vienoties ar teritorijas īpašnieku. Līdzīga ir arī situācija ar austrumu maģistrāli. Tur zemes jautājums vēl tiek risināts. Krasta ielas prpjektu nācās sadalīt divās daļās un pārtaisīt, pašlaik mēs vērtējam celtniekus," – pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Aizvadītajā nedēļā Transporta un satiksmes lietu komitejas priekšsēdētāja posteni ieņēma Vadims Falkovs.

"Visdrīzāk, te ir problēma saziņā: ja kāda atbildīga persona saka: mēs ieplānojām izdarīt, sabiedrība to uztver kā: viņi to apsolīja izdarīt," – viņš uzskata.

Tagad departaments apgalvoja, ka pavasarī celtniekiem jāsāk Brasas tilta un Krasta ielas remonts, pēc komunikāciju remonta darbi sāksies Flotes ielā, un drīzumā sākies arī veloceliņa izbūve uz Daugavgrīvu. Veloceliņu izbūve līdz Ziepniekkalnam un Purvciemam dažādu iemeslu dēļ aizkavēsies. Ar Turgeņeva ielu arī neveicas – tur izvilks elektrības kabeli, tāpēc nāksies pagaidīt. Savukārt ceļu pārvada būvdarbus Sarkandaugavā sola sākt rudenī. Tiesa, var jau būt, ka tikai plāno. Izrādījies, ka starp vārdiem "sola" un "plāno" ir liela starpība.

95
Pēc temata
Ceļa pārvads Sarkandaugavā izmaksās 60 miljonus eiro
Pat nepamanīsi kā nobruks: "hruščovku" balkoni Latvijā ir dzīvībai bīstami
Noskaidrota soda nauda par Rīgas ielu remonta pārkāpumiem
Atkal sastrēgumi: turpināsies Rīgas ielu un tiltu remonts
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

4
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

4
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

2
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

2
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts