Katapulta – autobusa sēdeklis, kurā katrs gribētājs var sajust, kas notiek ar pasažieru, kad autobuss veic strauju bremzēšanu

Latvijas iedzīvotājus aicina izmantot drošības jostas autobusos

61
(atjaunots 10:57 20.01.2019)
Jau ceturto gadu Latvijā tiek rīkota sociālā kampaņa "Piesprādzē rītdienu!", taču latvieši joprojām nelabprāt izmanto drošības jostas autobusos.

RĪGA, 20. janvāris – Sputnik. Salīdzinot ar pērno gadu, atbildīgu ceļotāju skaits Latvijā palielinājies par 7%, liecina Lux Express Latvija svaigākā aptauja. Tagad drošības jostas braucienu laikā autobusos izmanto jau 56% iedzīvotāju.

Salīdzinājumam – privātajā automobilī drošības jostu vienmēr izmanto 83% Latvijas iedzīvotāju (gan pasažieri, gan vadītāji).

"Ja mēs paskatāmies skaitļos, tad Latvijā, piemēram, tie, kas sēž priekšējos sēdekļos - gan pasažieri, gan autovadītāji - drošības jostas lieto tuvu 90%. Tas ir diezgan tuvu arī citu valstu līmenim. Bet, ja mēs paskatāmies aizmugurē sēdošos un šinī gadījumā arī autobusa pasažierus, tad diemžēl mēs vēl no citām valstīm atpaliekam. Drošības jostu lietotāju skaits ir tikai pāri pusei, tādēļ tiešām ir ļoti vērtīgi, ka privātie uzņēmēji, kas pārvadā daudzus pasažierus, par to atgādina, runā un skaidro sabiedrībai," - skaidro Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors.

Tāpēc ir tik svarīgi rīkot informatīvus pasākumus un kampaņas, kuras uzskatāmi paskaidro, cik bīstamas var būt vienkāršas straujas bremzēšanas sekas.

Šādā brīdī pasažiera galva, kurš atrodas aizmugurē un nav piesprādzējies ar drošības jostu, var kļūt par īstu slepkavības ieroci: var traumēt ne vien sevi, bet arī priekšā sēdošu cilvēku.

"Trieciena brīdī nepiesprādzējies pasažieris var strauji ielidot vējstiklā vai priekšā esošajā sēdeklī. Drošības jostu lietojums autobusā pasargā ne vien mūs pašus, bet arī citu cilvēku veselību un dzīvību," - uzsver Luc Express Latvija valdes loceklis Krišjānis Reķis.

Esošās kampaņas ietvaros Rīgas Starptautiskās autoostas ēkas pirmajā stāvā tika izvietota speciāla "katapulta" – autobusa sēdeklis, kurā katrs gribētājs var sajust, kas notiek ar pasažieru, kad autobuss veic strauju bremzēšanu.

Jāsaka, ka krēsls šajā trenažierī tik izmests vien ar ātrumu 7 km/st, taču sajūtas līdzinās amerikāņu kalniņiem. Pat negribas domāt, kāds var būt efekts, ja ātrums izrādīsies ātrāks, un drošības josta nebūs piesprādzēta.

Катапульта - кресло, в котором каждый может почувствовать, что происходит с пассажиром при резком торможении автобуса
© Sputnik /
"Кatapulta" – autobusa sēdeklis, kurā katrs gribētājs var sajust, kas notiek ar pasažieru, kad autobuss veic strauju bremzēšanu

Neskatoties uz to, saskaņā ar aptauju, 16% Latvijas iedzīvotāju nekad neizmanto drošības jostas autobusos. Interesanti, ka 35% paskaidroja to ar dažādiem iemesliem, piemēram, drošības josta viņiem nepiestāv vai arī viņi uzticas autobusa vadītājam, kā arī viņiem vienkārši pastāv ieradums nepiesprādzēties vai arī jostu vienkārši neesot bijis.

Vēl 31% respondentu pat nebija aizdomājušies par drošības jostām, savukārt 30% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka tās ir neērtas. Trīs procenti uzskata, ka drošības jostas vispār nav vajadzīgas, un tik pat procentu norāda, ka sods vienalga netikšot piemērots.

Ja salīdzina ar citām Baltijas valstīm, tad kaimiņu Lietuvā drošības jostas izmanto 54% aptaujāto, savukārt Igaunija kārtējo reizi parādīja acīmredzamu izrāvienu: te drošības jostas autobusos izmanto 91% iedzīvotāju.

61
Pēc temata
Lux Express papildina starptautisko reisu sarakstu
Ātruma samazināšana pie radariem neglābs latviešus no sodiem
Lux Express: Latvijā iekšējie pasažieru pārvadājumi nes vienīgi zaudējumus
Pavasarī pastiprināsies kontrole uz Latvijas ceļiem
Jaunā māte ar bērnu un autiņbiksēm, foto no arhīva

Alimentus bērniem maksā valsts: kāpēc sievietes Latvijā nevēlas laist pasaulē bērnus

2
(atjaunots 14:26 06.06.2020)
Gandrīz puse laulību valstī izirst, pēc šķiršanās sieviete paliek viena ar bērniem. Tādos apstākļos ir grūti diskutēt par dzimstības palielināšanu.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Radio Baltkom klausītāja paskaidroja ekspertiem, kāpēc dzimstība Latvijā krītas.

Programmā "Vakara interaktīvs. Izolācijas hronikas" tika apspriesta demogrāfijas tēma. Šonedēļ, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā sociologs Jānis Hermanis publicēja datus, kas liecina: 1991. gadā Latvijā bija aptuveni 718 tūkstoši bērnu vecumā līdz 18 gadiem, bet 30 gadus vēlāk – tikai aptuveni 377 tūkstoši, turklāt pēdējos 10 gadus šī rādītāja līmenis gandrīz nemainās.

Sieviete, kas piezvanīja studijai, pastāstīja savas domas: lieta tāda, ka sievietes nav pārliecinātas par savu partneri. Pēc viņas vārdiem, šķiršanās gadījumu skaits valstī ir pārāk liels, un atbildība par bērniem pēc attiecību iziršanas gandrīz pilnībā gulstas uz sieviešu pleciem.

"Man šķiet, visi aizmirst vienu iemeslu, kas ietekmē dzimstību ģimenēs. Cik pie mums šķiras? Apmēram 40%! Kāpēc sievietei dzemdēt bērnus, ja viņa nav pārliecināta par savu laulību. Kad cilvēki šķiras, viss paliek uz mammas pleciem, lielākoties viņa sedz visus materiālos izdevumus. Cik bērnus viņa var laist pasaulē? Nu, vienu vai divus. Kad ir divi vecāki, pat, ja viņi nevar palīdzēt materiāli, viņi morāli rūpēsies par bērnu. Es runāju no savas pieredzes. Abiem maniem bērniem alimentus maksāja valsts, nevis tētis," pastāstīja sieviete.

Georga lentīte
© Sputnik / Владимир Трефилов

Centrālās statistikas pārvaldes dati pat 2017. gadu liecina, ka nabadzības risks visvairāk apdraud vecākus, kuri audzina bērnus vieni. Ja ģimenē ir divi vecāki, risks būtiski mazinās.

Eurostat vēsta, ka pēdējo desmit gadu laikā Latvijā par 16,4% samazinājies ģimeņu skaits ar bērniem. Mājsaimniecības ar bērniem, kurās ir divi laulāti pieaugušie, tikai mazliet pārsniedz pusi (52,6%) no ģimeņu kopskaita – tas ir zemākais rādītājs ES. Pie tam 55% ģimeņu ar bērniem Latvijā ir tikai viens bērns.

2
Tagi:
sociālā aprūpe, Latvija, bērni
Pēc temata
Latviešu skaits sarūk: dzimstība valstī samazinās jau ceturto gadu no vietas
Demogrāfs: bez ģimenes lietu ministrijas neizdosies paaugstināt dzimstību
Latvijas simtgades antirekords – dzimstības sarukšana
Pasaules brīvie latvieši pieprasa paaugstināt dzimstību
Rīgas mikroautobuss. Foto no arhīva

Lai patiešām būtu komfortabli: atceltas atlaides visiem Rīgas mikroautobusiem

5
(atjaunots 13:09 06.06.2020)
Iepriekš "Rīgas mikroautobusu satiksme" bija astoņi maršruta autobusi ar atlaidēm, tagad nebūs neviena. Tas viss – tikai pasažieru komforta labad, apgalvo uzņēmums.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Atlaides brauciena maksai tiks atceltas visos "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) maršrutos, informēja Rīgas domes Satiksmes departaments, vēsta Press.lv.

Brauciena maksas atlaides tiks saglabātas tikai I un II grupas invalīdiem.

Iepriekš atlaides bija pieejamas astoņos mikrotautobusu maršrutos.

Uzņēmums paskaidroja, ka pārvietošanās ar mikroautobusiem ir augsta servisa pakalpojums un uzņēmums jau vairākkārt atcēlis atlaides dažos maršrutos.

Tas veikts, lai cilvēki, kuri maksā pilnu brauciena maksu, patiešām varētu ērti pārvietoties pa pilsētu, skaidroja RMS.

Mikroautobusu pārvadājumi Rīgā bija pārtraukti, ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, un vēl līdz šim nav atsākti.

No 27. marta tika atceltas atlaides Rīgas pašvaldības transportā, ņemot vērā koronavīrusa pandēmiju. No 1. jūnija daļa atlaižu atjaunojās. Piemēram, nestrādājošie pensionāri, kuru dzīvesvieta reģistrēta Rīgā, var izmantot bezmaksas braucienus tikai darba dienās no pl. 10:00 līdz 15:00.

5
Tagi:
Rīgas dome, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Rīgas satiksme": vienādojums, kur visi ir nezināmie
Sēdi mājās: Rīgā slēgti maršruta autobusu reisi
Kurš būs ieguvējs sakarā ar atvieglojumu atcelšanu minibusos un cik Rīga ietaupīs
Rīgas dome pastāstīja, kad atjaunosies atlaides pensionāriem sabiedriskajā transportā