Vīrieša dūre. Foto no arhīva

"Līdz traģēdijai ir tikai viens mirklis": Liepājā kaujas latviešu un krievu pusaudži

193
(atjaunots 22:58 18.01.2019)
Policija konstatējusi etnisko konfliktu kūdītājus Liepājas skolēnu vidū un aicina vecākus aprunāties ar bērniem, lai pēc tam nenāktos viņus meklēt policijā. Iedzīvotāji lūgti ziņot par redzētajām sadursmēm.

RĪGA, 19. janvāris — Sputnik. Jau vairākas dienas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tiek saņemta informācija par konfliktiem skolēnu vidū, iespējams etnisku iemeslu dēļ, vēsta liepajniekiem.lv. Par to pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Policija aicināja iedzīvotājus būt modriem un informēt par iespējamiem kautiņiem, savukārt vecāki lūgti pārliecināties, vai tajos nepiedalās viņu bērni.

Pusaudži kārto rēķinus

Konflikts nonācis tiktāl, ka sociālajos tīklos tiek veidotas grupas, kurās pusaudžus aicina pievienoties no izrēķināties ar naidīgo grupējumu.

Laiku pa laikam dažādos pilsētas rajonos sapulcējas desmitiem nepilngadīgo "abās frontes pusēs" un organizē nekārtības. Dažkārt pusaudži gūst vieglus miesas bojājumus.

Šādi skolēnu "kari" ik pa laikam uzliesmo, taču ir svarīgi nepieļaut to eskalēšanos.

Šī skolēnu konflikta iemeslus noskaidros izmeklēšana.

"Šobrīd reģistrēti vairāki notikumi. Šajā sakarā tuvākajā laikā tiks uzsākts kriminālprocess un ar procesuālām metodēm mēģināsim noskaidrot iesaistās personas, kas atbildīgas par šo rīcību un naida kurināšanu," – sacīja I. Ukstiņš.

Viņš pastāstīja, ka konfliktos piedaloties gan zēni, gan meitenes, kūdītāji ir puiši.

Kautiņš pēc kautiņa

15. janvārī Jāņa Čakstes laukumā tika piekauts pusaudzis.

16. janvārī policija saņēma ziņu, ka pie Liepājas 8. vidusskolas plānota desmitiem dažādu tautību skolēnu sadursme. Policija operatīvi reaģēja un sapulcējušos skolēnus izklīdināja.

Taču pēc tam skolēnu bars sapulcējies pie Dienvidu fortiem. Arī tur iejaukusies policija, bet vēlāk saņemta ziņa, ka pusaudži vēlāk sapulcējušies vēlreiz un sakāvušies. Par to policijai sīkākas informācijas nav.

Pateicoties skolu un sociālo pedagogu atbalstam noskaidrotas personas, kas šīs tikšanos plānoja un organizēja. Tie pārsvarā ir 2002./2003.gadā dzimuši jaunieši. Policija ar viņiem sazinājusies pa tālruni un brīdinājusi par atbildību, kas draud par šādu rīcību.

Skolēni, kas nonākuši policijas redzeslokā, ir no dažādām pilsētas mācību iestādēm - 8.vidusskolas, J.Čaktes Liepājas 10.vidusskolas, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, 12.vidusskolas.

"Turpmāk strādāsim gan ar šīm, gan pārējām iesaistītām personām, lai novērstu šādus gadījumus turpmāk," – uzsvēra Liepājas iecirkņa priekšnieks.

Nopietns signāls

"Ik pa laikam šādi uzplūdi jauniešu vidū parādās, ar vēlmi sevi apliecināt un parādīt. Rezultātā tiek pulcēti klasesbiedri un citi skolēni, ar mērķi par kaut ko atriebties citiem skolēniem. Policija šo signālu uztvērusi nopietni," – atzīmēja VP Kurzeme reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds.

Viņš aicināja vecākus aprunāties ar bērniem, lai nav "jābrauc pakaļ savam bērnam uz policiju".

"Par tiem bērniem, kurus jau esam piefiksējuši, ziņosim gan vecākiem, gan skolām, lai šādu gadījumu vairs nebūtu. Jo līdz traģēdijai ir tikai viens mirklis, jo bērni neapzinās, kādas sekas var iestāties no miesas bojājumu nodarīšanas," – uzsvēra G. Ešenvalds un atgādināja, ka Latvijā jau ir bijuši precedenti, kad jauniešu kautiņi beidzas ar letālām sekām.

"Mums ir daudz piemēru, tam, kad konflikts sākas it kā nevainīga iemesla dēļ un pēc tam pāraug traģēdijā," - viņš piebilda.

Policija lūdza vecākus kontrolēt bērnu nodarbības pēc skolas un laika pavadīšanu internetā. Šajā gadījumā informācijas apmaiņa notikusi Facebook, taču pieaugušajiem iesaka painteresēties par bērnu saraksti WhatsApp un Instagram.

Iedzīvotāji, kuri ieraudzījuši jauniešu pulcēšanos vai kautiņu, lūgti ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110.

Policija pievērsa arī uzmanību video ierakstam sociālajos tīklos, kurā redzams kautiņš pie Liepājas Valsts tehnikuma.

To publicējis Facebook apmeklētājs Aigars Prūsis. Viņš atzīmēja, ka Klaipēdas iela atgādinājusi ainu no filmas par policijas pakaļdzīšanos.

193
Pēc temata
Propaganda nav padarījusi Baltijas valstu iedzīvotājus par rusofobiem
Avotiņš par skolu reformu: bērni kļuvuši par preci politiskajā tirgū
Vīrietis ar nazi uzbrucis trim skolēniem
Prioritāte – aizsardzībai: Latvijai nāksies arī turpmāk atšķaidīt latviešus
Lucavsalas pludmale, foto no arhīva

Peldēšana par brīvu: līdz 2. augustam Rīgas pludmālēs mācīs peldēt bērnus un jauniešus

3
(atjaunots 09:49 09.07.2020)
Saskaņā ar statistiku ik gadus Latvijā noslīkt ne mazāk par 100 cilvēkiem, par galvenajiem traģēdiju iemesliem sauc peldēšanos tam neparedzētās vietās, kā arī neapdomātu uzvedību uz ūdens.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. Anomālais karstums, kurš jūnijā pārņēma Latviju, veicināja antirekorda uzstādīšanu. Viena mēneša laikā Latvijas ūdenstilpēs noslīka 26 cilvēki, tai skaitā bērni un jaunieši. Tā kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests reģistrē tikai tos gadījumus, par kuriem tika saņemti izsaukumi, var pieņemt, ka reālie skaitļi var būt vēl traģiskāki.

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, komentējot šos datus, atzīmēja, ka šī tendence izraisa uztraukumu, jo parasti vislielākais noslīkušo skaits Latvijā tiek reģistrēts jūlijā. Tāpat viņš pauda cerību, ka medijos atspoguļotie traģiskie gadījumi un statistika veicinās izmaiņas sabiedrības ieradumos, sevišķi attiecībā uz atpūtu pie ūdens.

Statistika liecina, ka ik gadus Latvijā noslīkst vairāk nekā 100 cilvēku. Pēc noslīkušo skaita, rēķinot uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Latvija saglabā vienu no bēdīgajiem rekordiem Eiropas valstu vidū. Parasti vairums traģēdiju notiek nelabiekārtotās peldvietās vai neapdomātas uzvedības rezultātā – piemēram, nirstot ūdenī ar galvu uz priekšu. Saskaņā ar federācijas aprēķiniem, vidējais noslīkušo vecums ir nedaudz virs 17 gadiem. Kā lai izskaidro šo pārgalvības kāri nepietiekami izpētītās ūdenstilpēs? Jaunieši uzskata, ka pludmalēs ar glābējiem viņiem neļaus kārtīgi izklaidēties.

Bēdīgās statistikas fonā peldēšanas klubs "Madwave Rīga" kopā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu paziņoja par bezmaksas atvērtām mācībām bērniem vecumā virs 10 gadiem un jauniešiem četrās Rīgas publiskajās vietās: Ķīpsalas, Lucavsalas, Rumbulas un Ķīšezera pludmalēs.

Peldēšanas nodarbības startēja 8. jūlijā un notiks trīs reizes nedēļā – trešdienās, sestdienās un svētdienās līdz 2. augustam. Pieteikties tām var katrs rīdzinieks kluba mājaslapā. Mācības rīko sertificēti treneri, izņemot praktisko daļu būs arī teorētiskā daļa – tostarp pasniedzēji kliedēs galvenos mītus par uzvedību uz ūdens un iemācīs pareizi rīkoties riskantās situācijā, lai nepieļautu jaunas traģēdijas.

3
Tagi:
pludmale, Rīga
Pēc temata
Noslīkt var 20 sekunžu laikā: glābēji lūdz nepeldēties reibuma stāvoklī
Latvija ieņem pirmo vietu noslīkušo cilvēku skaita ziņā
Glābējiem Latvijā atkal nācies vilkt ārā noslīkušo līķus no ūdenstilpēm
Latvijā jau noslīkuši 39 cilvēki. Laikapstākļi liek aizmirst drošību
RT telekanāla birojs Maskavā, foto no arhīva

Lietuva seko Latvijas piemēram un aizliedz RT retranslāciju

6
(atjaunots 09:55 09.07.2020)
Latvija pagājušajā nedēļā aizliedza RT televīzijas programmu retranslāciju, aicinot citas Eiropas valstis sekot tās piemēram.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieviesa aizliegumu brīvai televīzijas programmu RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD un RT Documentary retranslācijai un izplatīšanai Internetā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Pēc Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijas slēdziena saņemšanas – iestāde, kura ir pilnvarota īstenot sankcijas – LRTK pieņēma lēmumu apturēt brīvu augstākminēto televīzijas programmu uztveršanu Lietuvā," teikts regulatora paziņojumā.

Komisija apturējusi brīvu šo programmu uztveršanu, "jo RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs", paskaidroja LRTK vadītājs Mantass Martišs.

Kiseļovs, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas, ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors. "Rossija segodņa" un RT ir divas atšķirīgas juridiskās personas, šī informācija ir brīvi pieejama.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja par septiņu RT telekanālu retranslācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka grupa it kā atrodas Dmitrija Kiseļova "faktiskā kontrolē", pret kuru Eiropas Savienībā ir ieviestas sankcijas. Rīga aicināja citas Eiropas valstis sekot tās piemēram. Par nolūku veikt analoģiskus pasākumus pirmdien, 6. jūlijā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri liek šķēršļus Krievijas un krievvalodīgo mediju darbam. KF ĀM jau atzīmēja, ka Krievijas mediju apspiešanas gadījumi Baltijā uzskatāmi demonstrē, ko praksē nozīmē demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem.

6
Tagi:
RT, Lietuva
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Simoņana par RT aizliegšanu Latvijā: Sputnik bloķēšana netraucē
Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT