Tramvajs Škoda 15T

"Rīgas Satiksme" vēlas piedzīt desmit miljonus no Škoda

54
(atjaunots 17:12 15.01.2019)
Uzņēmums "Rīgas Satiksme" rīkos jaunu konkursu zemās grīdas tramvaju un trolejbusu iegādei.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Pašvaldības pasažieru pārvadātājs "Rīgas Satiksme" grasās piemērot sankcijas pret Škoda koncernu par pasūtīto trolejbusu un tramvaju piegādes termiņu pārkāpšanu, paziņoja "Rīgas Satiksme" valdes priekšsēdētāja vietas izpildītājs Anrijs Matīss LTV7 "Bez apvainošanās" raidījuma ēterā.

2016. gadā "Rīgas Satiksme" noslēdza līgumu ar kompāniju Škoda Transportation par 20 zemās grīdas tramvaju iegādi, kuri būtu derīgi pasažieriem ar īpašām vajadzībām un ierobežotu mobilitāti un droši ekspluatācijā bez jebkādām esošās sabiedriskā transporta infrastruktūras izmaiņām.

Tramvajs Barona ielā Rīgā
© Sputnik / Сергей Мелконов

Pirmie trīs tramvaji no jaunās partijas tika piegādāti Rīgai 2018. gada pavasarī, savukārt pārējos uzņēmums tā arī nav sagaidījis. Tagad "Rīgas Satiksme" grasās piedzīt no Škoda piecus miljonus eiro soda naudā un iepriekš iemaksāto avansu – vēl piecus miljonus.

Šobrīd, pēc Matīsa sacītā, notiek pārrunas ar auditoriem, "lai pārliecinātos, ka mums ir pareizi vērtējumi".

"Kad tas tiks izdarīts, mēs oficiāli vērsīsimies rakstiski pie piegādātājiem. (…) Līgumā ir konkrētas pasūtītāja un piegādātāja saistības, tostarp sankcijas, ja transports netiek piegādāts savlaicīgi," paskaidroja Matīss.

Viņš norādīja, ka runa nav tikai par to transportu, kurš vēl nav saņemts, bet arī par tiem tramvajiem un trolejbusiem, kuri saņemti iepriekš – taču pēc noteiktā termiņa. Turklāt jaunos tramvajus un trolejbusus šī konkursa ietvaros "Rīgas Satiksme" nesaņems – līgumu derīguma termiņš beidzās 2017. gadā.

"Ja jūs esat pasūtījuši veļas mašīnu, jūs taču negaidīsiet gadu, divus, trīs – kamēr to atvedīs. Jūs nopirksiet jaunu," komentēja viņš.

"Mēs plānojam noslēgt jaunu (līgumu). Ja būs iespēja, sarīkosim jaunu konkursu, kurā uzvarēs labāka un ekonomiski izdevīgāka piedāvājuma iesniedzējs," paziņoja Matīss. Turklāt viņš neizslēdz iespēju, ka Škoda var arī neuzvarēt jaunajā tenderī.

Atzīmēsim, ka korupcijas izmeklēšana "Rīgas Satiksmē" notiek tieši saistībā ar transporta iepirkumiem – zemās grīdas tramvaju iegādi 2016. gadā un trolejbusu un autobusu iegādi 2013. gadā. Šajā lietā arestēto vidū ir arī Škoda Transportation amatpersona Vladislavs Kozaks.

54
Pēc temata
Juristi: nav iemesla atlaist Rīgas domi, taču mēru var atlaist
Daugavpilī trūkst tramvaju vadītāju
Anrijs Matīss pārbaudīs "Rīgas satiksmes" izdevumus pieturvietu apgaismojumam
COVID-19

Covid-19 uzliesmojums Latvijā: diennakts laikā atklāti 34 gadījumi, 19 vienā uzņēmumā

1
(atjaunots 13:21 22.09.2020)
No 34 jaunajiem Covid-19 gadījumiem, kas atklāti aizritējušajā diennaktī, 19 tika fiksēti vienā uzņēmumā, tā nosaukums netiek atklāts.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī ir veikti 2690 koronavīrusa testi, atklāti 34 jauni inficēšanās gadījumi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 24 inficētie ir citu ar Covid-19 saslimušo kontaktpersonas (tostarp 19 no tiem ir viena uzņēmuma darbinieki), astoņi inficētie atgriezās no ārzemēm (Krievija, Turcija, ASV), vēl diviem cilvēkiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 299 085 Covid-19 izmeklējumi, inficējušies 1560 cilvēki – 1248 izveseļojās, 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā netika stacionēts neviens ar Covid-19 inficētais. Stacionāros ārstējas 10 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā no slimnīcām pēc ārstēšanās saistībā ar koronavīrusu izrakstīti 216 pacienti.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts jau vairāk nekā 31,5 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 969 tūkstoši cilvēku nomira, toties vairāk nekā 23,1 miljons izveseļojās.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti
"Mūs sargā ugunskrusts": Twitter pajokoja par to, kāpēc latvieši neslimo ar Covid-19
Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts
Perevoščikovs: situācija ar Covid-19 Eiropā kļūst arvien sliktāka
COVID-19

Latvijā atvērts vēl viens Covid-19 bezmaksas testēšanas punkts

2
(atjaunots 10:47 22.09.2020)
Gribētāju skaits veikt koronavīrusa testu Latvijā septembrī ir palielinājies vairākas reizes, tādēļ esošie testēšanas punkti ne vienmēr tiek galā ar lielo ažiotāžu.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Pirmdien, 21. septembrī Valkā tika atvērts koronavīrusa analīžu nodošanas punkts, raksta Tvnet.lv ar atsauci uz Valkas novada domes pārstāvi veselības aprūpes jautājumos Baibu Vorobjovu. Tagad analīzi varēs nodot vietējā poliklīnikā Rūjienas ielā 3b.

Testa veikšanai ir iepriekš jāpierakstās pa tālruni 8303. Darbadienās punkta darbalaiks ir no plkst. 8:00 līdz 20:00, sestdienās un svētku dienās – no plkst. 9:00 līdz 15:00, svētdienās iedzīvotājus pieņems no plkst. 9:00 līdz 12:00. Analīzes tiks veiktas par brīvu.

Kopš septembra sākuma gribētāju skaits veikt koronavīrusa testu ir krietni pieaudzis, tādēļ "Centrālā laboratorija" brīdina, ka pierakstīšanās var izraisīt grūtības. Operatori netiek galā ar pārāk lielu zvanu daudzumu. Gribētāju pieplūduma dēļ, visticamāk, arī nodošanas vietā nāksies pavadīt kādu laiku rindā.

Atgādināsim, ka vakar Latvijā tika ziņots par vienu jaunu koronavīrusa gadījumu pie 1153 testiem. Savukārt brīvdienās Latvijā bija vērojams neliels uzliesmojums – sestdien tika ziņots par 17 jauniem ar Covid-19 inficētajiem, savukārt svētdien – par 10 jauniem inficēšanās gadījumiem.

2
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19
Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti