Māris Kučinskis

Kučinskis pastāstīja, kādā gadījumā jaunais Ministru Kabinets "uzsprāgs" mēneša laikā

60
(atjaunots 12:41 15.01.2019)
Aizejošais premjers Kučinskis uzskata, ka Krišjānis Kariņš nenodarīs valstij neko ļaunu, taču stipri šaubās attiecībā uz dažiem no piedāvātajiem ministriem.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Ja šobrīd koalīcijas veidošanā iesaistītās partijas centīsies iestumt budžetā visus savus "fantastiskos solījumu", jaunā valdība "uzsprāgs" mēnesi pēc izveidošanas, pastāstīja aizejošās valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) LTV intervijā.

Saeimas balsojumā Zaļo un zemnieku savienība neatbalstīs vadību ar Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") tās vadībā, taču, tā kā valdība jau gluži vienkārši ir jāizveido, ZZS balsojumā atturēsies, uzskata Kučinskis.

Vērtējot Kariņu kā potenciālo premjeru, Māris Kučinskis norādīja, ka šim politiķim ir liela pieredze, viņš centīsies un "neko ļaunu nenodarīs valstij".

Taču aizejošās valdības vadītājs pauda raizes attiecībā uz dažiem potenciālajiem ministriem un uzsvēra, ka ir visnotaļ bēdīgi, ka ministru kandidātiem tiek izvirzītas tik sīkas prasības.

Attiecībā uz 2019. gada budžetu Kučinskis uzskata, ka jaunajai valdībai nekas cits neatliek, kā vien strādāt ar sagatavoto projektu. Ja partijas šobrīd mēģinās pārskatīt budžetu un iekļaut tajā savus "fantastiskos solījumu", tad valdība "uzsprāgs" jau mēnesi pēc izveidošanas.

Latvijas Ministru kabineta ēka
© Sputnik / Сергей Мелконов

Kā pastāstīja aizejošais premjers, par vienīgo reālo jaunā Ministru Kabineta solījumu viņš uzskata pašvaldību reformu. Taču arī tā būs daudz grūtāk īstenojama, nekā šie politiķi domām. Nekas cits no priekšvēlēšanu solījumiem valdības deklarācijā netika iekļauts.

Kā jau stāstīja Sputnik Latvija, vien katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs tic, ka Kariņa Ministru Kabinets nostrādās līdz kārtējām Saeimas vēlēšanām.

Prezidents Raimonds Vējonis 7. janvārī uzticēja valdības veidošanu premjera kandidātam no "Jaunās Vienotības" Krišjānim Kariņam – no politiskā spēka ar vismazāko deputātu skaitu Saeimā.

Partijas nosaukušas Kariņa kandidatūru kā kompromisu jau decembra vidū, taču līdz šim brīdim viņš veicis pārrunas par valdības veidošanu neoficiāli.

Iepriekš valdību nespēja izveidot nedz Jānis Bordāns no Jaunās konservatīvās partijas, nedz Aldis Gobzems no KPV LV, savukārt Artis Pabriks no "Attīstībai/Par!" atteicās kandidēt šim amatam.

60
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Joprojām nav zināms Latvijas premjera amata kandidāta vārds
Vai tiešām Šadurskis varētu atgriezties Saeimā: var nomainīties desmitā daļa deputātu
Prezidents uzticējis valdības veidošanu Kariņam
Ilgi nenoturēsies: Latvijas iedzīvotāji izvērtējuši Kariņa valdības dzīvotspēju
Lavandas lauks. Foto no arhīva

Latviešu valodas prasmes nebūs obligātas: mainīsies zemes pirkšanas kārtība

2
(atjaunots 19:25 15.08.2020)
Eiropas komisija uzskata par diskriminējošu Latvijas likuma prasību, kas uzliek par pienākumu lauksaimnieciski apstrādājamas zemes potenciālajiem pircējiem pārvaldīt latviešu valodu vismaz B2 līmenī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plānot atcelt prasību par to, ka juridisko personu pārstāvjiem, kuri vēlas iegādāties lauksaimniecības zemes, ir jāiesniedz valsts valodas zināšanas un ES pilsonību apliecinoši dokumenti, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Zemkopības ministrija šobrīd strādā pie attiecīgajiem grozījumiem, kas izpildīs Eiropas Savienības tiesas lēmumu, un tai pašā laikā nodrošinās Latvijas pilsoņiem pieeju zemes resursiem," apliecināja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Bīstoties no tā, ka labāk nodrošinātie fermeri no citām ES valstīm, pirks lauksaimnieciski apstrādājamas zemes Latvijā, kopš iestāšanās ES 2004. gadā valsts līdz 2014. gadam ierobežoja ārzemnieku iespējas nopirkt zemi. Tobrīd ārzemnieki varēja iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā, izveidojot kopuzņēmumu ar kādu Latvijas uzņēmēju vai pērkot zemi kopīpašumā ar kādu Latvijas pilsoni.

2017. gada maijā Saeima pieņēma grozījumus likumā par lauksaimnieciski apstrādājamas zemes privatizāciju, kas atbalstīja prasību par latviešu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī ārzemniekiem, kas vēlas Latvijā iegādāties lauksaimniecības zemi.

Šī gada jūnijā Eiropas Tiesa atzina normu par diskriminējošu. Tagad Latvijai ir jāiekļauj grozījumi atbilstošajā likumā. Ja grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" netiks iekļauti, Eiropas Komisija sāks pret Latviju pārkāpuma pprocedūru.

2
Tagi:
Zemkopības ministrija, latviešu valoda
Pēc temata
Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām
Mācies latviešu valodu: zemes gabala iegādei būs nepieciešamas zināšanas B2 līmenī
ES tiesa nolēmusi: iegādājoties zemi Latvijā, latviešu valodas zināšanas nav obligātas
Lauksaimniecības platības – tikai latviešu valodas pratējiem

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

5
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē