Pirmo reizi 80 gadu laikā Latvijas ātrslidotājs izcīnījis Eiropas čempionāta zeltu

© Jerry Lampen / ANP / AFPХаральдс Силовс во время 500-метровой гонки на Всемирном чемпионате ISU по конькобежному спорту в Амстердаме
Харальдс Силовс во время 500-метровой гонки на Всемирном чемпионате ISU по конькобежному спорту в Амстердаме - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Itālijas pilsētā Kolalbo norisinās Eiropas ātrslidošanas sporta čempionāts klasiskajā daudzcīņā.

RĪGA, 13. janvāris – Sputnik. Sestdien, 12. janvārī, latvietis Haralds Silovs negaidīti kļuva par 500 metru distances uzvarētāju.

Latvijas ātrslidotājs sāka sacensības 500 metru distancē pārī ar vācieti Feliksu Malaju un uzvarēja ieskrējienā ar laiku 36,339 sekundes. Beigās viņa rezultāts izrādījās labākais 18 čempionāta dalībnieku vidū, otro vietu ieņēma norvēģis Havards Bjoko, kurš piekāpās Haraldam par trim simtdaļām, savukārt bronzu izcīnīja vēl viens norvēģu sportists Sverre Lunde Pedersens (36,42).

Конькобежный спорт. Чемпионат Европы на отдельных дистанциях. Третий день - Sputnik Latvija
Kā latviešu ātrslidotāju kļūdaini paziņoja par Eiropas čempionu

Pēdējo reizi zeltu Eiropas čempionātā Latvijas pārstāvis izcīnīja 1939. gadā. Tas bija Alfonss Bērziņš, kuram paveicās toreiz Rīgā notikušajā turnīrā klasiskajā daudzcīņā (četru disciplīnu summā).

Otrā daudzcīņu dalībnieku distance sestdien bija 5000 metru gara. Šeit Silovs ar laiku 8:36,24 palika devītais un divu ieskrējienu summā šobrīd ieņem piekto vietu. Līderpozīciju ieņem holandietis Patriks Rests, kurš nodemonstrēja 4. rezultātu 500 metru distancē un otro – 5000 metru distancē. Viņam seko viņa slavenais tautietis Svens Kramers, trešā vieta pagaidām ierindojās Pedersens. Šodien sportistiem paredzēti ieskrējieni distancēs 1500 un 10 000 metru garumā. Pēc to rezultātiem tiks noskaidrots Eiropas čempions klasiskajā daudzcīņā.

2018. gada Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā Silovs bija ļoti tuvs medaļai 1500 metru ieskrējienā, tolaik viņš ieguva ceturto vietu. Pirms gada Haralds teju kļuva par Eiropas čempionu jaunā programmas veidā – masveida startā. Toreiz vietu sadalījumu ietekmēja tiesnešu kļūda: ieskrējiena dalībniekiem nācās skriet vēl vienu apli, un līdz šim pirmais latvietis beigās noslīdēja uz piekto pozīciju, savukārt, ņemot vērā bonusa punktu aprēķinu, vispār izrādījās tikai 11. vietā.