Dzīvojamā māja Rīgā. Foto no arhīva

Pat nepamanīsi nobruks: "hruščovku" balkoni Latvijā ir dzīvībai bīstami

74
(atjaunots 16:48 12.01.2019)
Daudzu Hruščova laiku māju balkoni Rīgā, Jelgavā un Rēzeknē ir tik stipri nolietojušies, ka tie ir jāizjauc.

RĪGA, 13. janvāris – Sputnik. Celtniecības speciālisti pēc Ekonomikas ministrijas pasūtījuma veica Hruščova laiku daudzstāvu māju balkonu izpēti, vēsta Mixnews.lv.

Saskaņā ar Rīgā, Jelgavā un Rēzeknē inženieru veiktā pētījuma rezultātiem, noskaidrojās, ka daudzi "hruščovku" balkoni ir būtiski nolietojušies, tie atrodas kritiskā stāvoklī vai tie pat ir jāizjauc.

Inženieri nonākuši pie secinājuma, ka remonts ir nepieciešams lielākajai daļai no diviem tūkstošiem balkonu, kurus viņi ir apskatījuši. Apjomīgi darbi ir nepieciešami mazākai apskatīto balkonu daļai, bet ir arī tādi, kurus vispār vairs nedrīkst izmantot.

Pēc Ekonomikas ministrijas pārstāvja Edmunda Valanta sacītā, izdevumi vienam balkonam, saskaņā ar aprēķiniem, sastāda vairāk nekā 200 eiro, savukārt atsevišķos gadījumos – līdz 1000 eiro.

"Piemēram, esoša balkona demontāža un jauna uzstādīšana tipveida risinājumā ir piedāvāta par 4000 eiro. Pastāv dažādi varianti: balkonu var nostiprināt, demontēt veco un uzlikt jaunu, vai arī noņemt balkonu vispār," - paskaidroja Valantis.

Pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" paziņoja, ka viņiem ir zināms par balkonu bēdīgo stāvokli, un viņi ir gatavi pieņemt attiecīgus lēmumus šajā jautājumā.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Rīgā ir daudz pirms 50 gadiem uzbūvēto māju. Pirmajām piecu stāvu mājām Āgenskalna priedēs, saskaņā ar dokumentiem, nākošgad ir jāpārvēršas drupās, taču patiesībā tās izskatās pietiekami labi. Padomju laikos uzbūvētās daudzstāvu mājas ne vienmēr bija vienādi sliktas kvalitātes.

Saskaņā ar dokumentiem 2018. gadā šīm ēkām iestāsies 100% nolietojums un tās ir jānoraksta, tātad jānojauc kā Maskavā un jāuzbūvē jaunas. Taču Āgenskalnā, kā arī citos Rīgas mikrorajonos ar padomju apbūvi nekas tāds nenotiks.

Vēl 2006. gadā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pasūtīja pētījumu. Saskaņā ar tā rezultātiem tika izdarīts secinājums, ka reālai galvaspilsētas dzīvojamā fonda revitalizācijai ir nepieciešama plaša valsts un pašvaldības programma.

2017. gada Rīgas pašvaldība plānoja uzsākt savu palīdzības programmu daudzdzīvokļu māju atjaunošanai.

74
Pēc temata
Rīgas namu pārvalde sola remontēt 100 daudzstāvu mājas gadā
Dzīvokļu īpašniekus Rīgā šokējuši "Jaungada pārsteigumi" par 400 eiro
Rīgas namu pārvaldnieka mirušās dvēseles: mahinācijas 150 tūkstošu eiro vērtībā
Aprīlī rīdziniekiem uzreiz par 12% var palielināt apkures maksu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%