Salu tilts. Foto no arhīva

Satiksmes ierobežojumi uz Salu tilta tiek pagarināti līdz aprīļa beigām

42
Remontdarbu dēļ tiks ierobežota satiksme uz Salu tilta: remontdarbu veicējam darbu veikšanas laikā jānodrošina apbraukšanas ceļi.

RĪGA, 12. janvāris – Sputnik. Saskaņā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta informāciju, no 14. janvāra līdz 30. aprīlim tiks ierobežota satiksme no ceļa pārvada Krasta ielā līdz Bauskas ielai, vēsta Mixnews.lv.

Remontdarbu veikšanas laikā darbu veicējam ir jānodrošina apbraukšanas ceļi un jāuzstāda attiecīgas ceļa zīmes.

2017. gadā Rīgas dome apstiprināja papildu 13 miljonu piešķiršanu Salu tilta rekonstrukcijas otrajai kārtai, pēc kā rekonstrukcijas otrās kārtas kopējā finansējuma summa sastādīja vairāk nekā 30 miljonus eiro. Sākumā bija plānots iztērēt 17,3 miljonus eiro.

Toreiz Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora vietas izpildītājs Emīls Jakrins skaidroja, ka papildu 13 miljoni varbūt arī nebūs nepieciešami, jo tie ir vajadzīgi ārkārtas gadījumam, ja būvdarbu veicēju darbu īstenošanas piedāvājumi tomēr pārsniegs cenā sākotnējo plānoto summu 17 miljonu eiro apmērā.

Pēc Jakrina sacītā, tilta rekonstrukcijas pirmās kārta prognozētie izdevumi arī sastādīja 22 miljonus eiro, taču reāli izrādījās 9 miljoni eiro.

Vērts atzīmēt, ka 85% projekta izdevumu sedz Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums.

Latvijas tilti

Pērnā gada augustā divsimt metru garais tilta ceļš uz Dženovai cauri ejošās autostrādes A10 nogāzās uz noliktavu telpām un dzelzceļa sliedēm. Nelaimes gadījuma brīdī uz tilta atradās vairāk nekā 30 automobiļu, katastrofā bojā gājuši 39 cilvēki.

Apmēram 40% Latvijas tiltu atrodas bēdīgā stāvoklī — un nav izslēgts, ka kādreiz Latvijā var atkārtoties Dženovas traģēdija. Latvijā ir vairāk nekā divi tūkstoši tiltu. Mazliet mazāk par pusi pieder valstij, par lielāko daļu atbild pašvaldības. Tiltu uzturēšanai tiek tērētas miljonu, taču nepietiekamas summas, saka Andris Bērziņš, "Latvijas ceļu būvētājs" biedrības valdes priekšsēdētājs.

"Kas attiecas uz galveno ceļu tiltiem, mēs daudz maz esam pārliecināti, ka tur ir savesta kārtība. Kas attiecas uz reģionālajiem ceļiem, manuprāt, tur gadās dažādi… Jo pirms diviem gadiem mēs veicām izmeklēšanu un redzējām, ka tur ir ļoti daudz nesalabotu, ļoti daudz sarūsējušu vietu, kur jau deformējas pašas dzelzsbetona konstrukcijas."

Izmeklēšana konstatēja: ap 40% visu tiltu atrodas sliktā stāvoklī. Labā ziņa ir tāda, ka Latvijā nav augstu, simts metrus augstu celtņu, kā arī tiltu, kas atrastos virs ēkām. Bet, neskatoties uz to, risks ir augsts, saka Bērziņš.

"Mēs nevaram būt pārliecināti, ka kādu dienu kaut kāda kravas mašīna vai vieglā mašīna neiebruks līdz ar tiltu. Taču tāds signāls ir bijis. Pirms diviem gadiem, manuprāt, uz kāda pašvaldības tilta jātnieks uz zirga iebruka," - paziņoja Bērziņš.

42
Pēc temata
Zemitāna tilta pārbaude: bīstamas ir tikai margas
Daudzi Latvijas tilti ir gatavi sabrukt līdzīgi Dženovas tiltam
LVC: sargieties no tiltiem uz reģionālajiem ceļiem
Salu tilta remonts izmaksās Rīgai vairāk nekā 30 miljonus eiro
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

24
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

24
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

18
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

18
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

0
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

0
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā