Kārlis Šadurskis

Vai tiešām Šadurskis varētu atgriezties Saeimā: var nomainīties desmitā daļa deputātu

41
(atjaunots 08:26 07.01.2019)
Pēc jaunā valdības sastāva apstiprināšanas deputāti, kuri saņems ministriju portfeļus, var nodot savus mandātus nākošajiem pēc saraksta; kurš tad varētu iekļūt Saeimā.

RĪGA, 7. janvāris – Sputnik. Līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu Saeimā varētu nomainīties desmitā daļa deputātu, raksta skaties.lv.

Ne visi politiskie spēki paziņojuši, kurus deputātus vēlētos redzēt ministru amatos, taču apspriežamie kandidāti jau ir zināmi.

Tie deputāti, kuri pārsēdīsies ministru krēslos, uz laiku var nolikt deputāta mandātu. Tad viņu vietā nāks cilvēks, kurš izrādījies "aiz preferenciālā balsojuma svītras" konkrētā vēlēšanu apgabalā.

Paredzēts, ka "Jaunā Vienotība" jaunajā valdībā, izņemot premjera krēslu, varētu saņemt Finanšu ministrijas un Ārlietu ministrijas portfeli. Šī politiskā spēka pārstāvji iepriekš paziņoja, ka Latvijas ĀM vadītāja pienākumus var turpināt pildīt Edgars Rinkēvičs, savukārt Finanšu ministriju vadīs Jānis Reirs vai Arvils Ašeradens.

Visi šie politiķi tika ievēlēti 13. Saeimā. Rinkēviča vietā Saeimā var atgriezties Kārlis Šadurskis, kurš šobrīd strādā Eiroparlamentā, savukārt nākošais deputāta krēslam pretendē esošais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ašeradena vietu parlamentā varētu ieņemt Artis Gustovskis, savukārt Reira vietu – Atis Lejiņš.

Latvijas Ministru kabineta ēka
© Sputnik / Сергей Мелконов

"Attīstībai/Par!" nolēma izvirzīt aizsardzības ministra amatam Arti Pabriku, kurš kļūs arī par vicepremjeru, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam – Juri Pūci, savukārt veselības ministra amatam – Ilzi Viņķeli.

Pabriks un Pūce ir ievēlēti Saeimā, viņu vietas parlamentā varētu ieņemt attiecīgi Mārtiņš Šteins un Dace Bluķe.

Nacionālā apvienība vēlētos saglabāt Kultūras ministriju Daces Melbārdes vadībā, savukārt pat lauksaimniecības ministru ievēlēt Kasparu Gerhardu. Melbārde ir 13. Saeimas deputāte, un viņas vietu parlamentā varētu ieņemt Tieslietu ministrijas Saeimas sekretārs Jānis Iesalnieks.

Jaunā konservatīvā partija izglītības un zinātnes ministra amatam izvirzīs Ilgu Šuplinsku, tieslietu ministra amatam – partijas līderi Jāni Bordānu, savukārt satiksmes ministra amatam – Tāli Linkaiti. Arī šie politiķi ir ievēlēti Saeimā. Linkaiša vietu varētu ieņemt Jānis Butāns, Bordāna vietu – Jānis Cielēns, savukārt Šuplinskas vietu – Andris Kazinovskis.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju, KPV LV piedāvās IeM vadītāja amatam Sandi Ģirģenu, ekonomikas ministra amatam – Didzi Šmitu, savukārt labklājības ministra amatam – Ievu Krapāni. Šmita vietu Saeimā varētu ieņemt Beāta Jonīte , savukārt Krapānes vietā deputātes krēslā varētu apsēsties Māris Možvillo.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, piektdien, 4. janvārī, prezidents Raimonds Vējonis tā arī nenorīkoja jaunu premjera kandidātu. Acīmredzot, valsts vadītājs atlika šo lēmumu līdz 7. janvārim, kad viņam ir gaidāma tikšanās ar Krišjāni Kariņu no "Jaunās Vienotības", kurš tiek saukts par visiespējamāko Ministru Kabineta vadītāja amata kandidātu.

41
Temats:
Kas stāsies pie stūres: Latvijas jaunās valdības veidošana (102)
Pēc temata
Pasaka par stikla kalnu: kādēļ Kariņš dzer par Gobzema veselību
Kučinskis: premjerministru no malas vienkārši noēdīs
Dāvana zem eglītes: partijas pastāstīja, kad paziņos kopīgo premjera kandidātu
Iztiks bez Gobzema: KPV LV turpinās koalīcijas pārrunas
Dzintars

Fabrika "Dzintars" atsākusi ražošanu kad veikalos parādīsies jaunā produkcija

8
(atjaunots 10:49 24.11.2020)
Jaunajam "Dzintara" īpašniekam Oļegam Osinovskim nav šaubu, ka "Dzintars" atgriezīsies tirgū un klienti gaida šo atgriešanos; kā šobrīd klājas lietām fabrikā un kad pirmās jaunās produkcijas partijas parādīsies veikalos.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Kosmētikas fabrika "Dzintars", kura apturēja darbu pirms gada, atsākusi ražošanu testa režīmā, vēsta Neatkarīgā.

Tiesa atzina "Dzintaru" par maksātnespējīgu 2019. gada 12. novembrī. Uzņēmums apturēja ražošanu, pakāpeniski tika likvidēti arī tā firmas veikali. Šī gada augustā "Dzintara" aktīvus par 5,5 miljoniem eiro iegādājās SIA "Ritrem", kurš pieder "Skinest Group". Pēc darījuma noslēgšanas "Skinest Group" īpašnieks Oļegs Osinovskis apsolīja, ka atjaunos ražošanu oktobrī un jau novembrī jaunā produkcija parādīsies veikalu plauktos. Solījumi netika realizēti.

SIA "Dzintars Production" valdes locekle Anastasija Udalova pastāstīja, ka ražošana šobrīd ir uzsākta testa režīmā, un jauno produkciju nāksies pagaidīt.

"Uzņēmums strādā jau no pirmās dienas, lai nodrošinātu augstas kvalitātes produktu ražošanu, kas būs iemīļoti gan vietējā tirgū, gan konkurēs eksporta tirgos. Sagatavošanās procesā ir veikta iekārtu testēšana, izejvielu atlase atbilstoši augstākās kvalitātes kritērijiem un tirgus izpēte. Ir noslēgtas vairākas vienošanās ar sadarbības partneriem un izveidots produktu portfelis. Esam ņēmuši vērā gan ilggadējo un uzticīgo "Dzintars" produktu lietotāju vēlmes, gan radījuši jaunus produktus.

Ražošana pagaidām ir uzsākta testa režīmā, jauda tiks palielināta jau šī gada nogalē, bet produkcija veikalos būs nopērkama pavisam drīz – nākamā gada sākumā," pastāstīja Udalova.

"Cilvēki gan Latvijā, gan citviet gaida "Dzintara" atgriešanos, un tas notiks, par to nav šaubu. Uzņēmums ir labās rokās, un mums ir pietiekami daudz kapitāla, lai nodrošinātu, ka uzņēmums saņem visus tā attīstībai nepieciešamos ieguldījumus," paziņoja Oļegs Osinovskis.

Tikmēr joprojām turpinās tiesāšanās par "Dzintara" preču zīmēm. Lai arī "Skinest Group" nopirka kopumā 93 preču zīmes, 5 no tām jaunais īpašnieks nevar izmantot, kamēr notiek tiesvedības.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, bijušais "Dzintara" īpašnieks Iļja Gerčikovs vēl pirms kompānijas bankrotēšanas pārreģistrēja uz savu vārdu visus preču nosaukumus. Maksātnespējas administrators Jānis Ozoliņš nolēma, ka preču zīmes tika atsavinātas par labu Gerčikovam nepamatoti, tādēļ tiesā tika saņemta prasība atgriezt tās uzņēmumam. Pēc 7 dienām pēc bankrota paziņojuma iesniegšanas Iļja Gerčikovs piereģistrēja jaunu uzņēmumu SIA "Dzintars beauty".

8
Pēc temata
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Latvijā iet bojā kārtējais brends: Dzintars nav spējis pārliecināt kreditorus
Kāpēc Latvija glābj "Dzintaru"
"Dzintara" administrators tiesā cenšas atņemt Gerčikovam preču zīmes
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

4
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

4
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Tikai nenormālais nepriecājas par mieru: cilvēki par dzīvi KKR un miernešiem no KF

0
(atjaunots 12:31 24.11.2020)
Kalnu Karabahas mierīgie iedzīvotāji ir pateicīgi Krievijai un Krievijas miernešiem, kuri kļuvuši par viņu drošības garantu.

Krievijas mierneši, pārcelšanās un dzīve pēc kara – Stepanakertas iedzīvotāji pastāstīja par situāciju neatzītajā Kalnu Karabahas Republikā (KKR). Šobrīd Karabahas galvaspilsēta pakāpeniski atgriežas pie mierīgas dzīves: sāk kursēt sabiedriskais transports, tiek atjaunota normāla ceļu satiksme, elektroapgāde un ūdensapgāde, atvērušies veikali un pat atsevišķas pakalpojumu nozares iestādes. Bēgļi atgriežas savās mājās, savukārt tie, kas konflikta laikā palika Stepanakertā, atjauno saimniecību. Jebkurā gadījumā, cilvēki ir pateicīgi Krievijai un Krievijas miernešiem, kuri kļuvuši par Kalnu Karabahas mierīgo iedzīvotāju drošības garantu.

0