Rīgas dome. Foto no arhīva

"Rīgas Satiksme" lietas dalībnieks saņem 2400 eiro mēnesī par nekā nedarīšanu

63
(atjaunots 15:46 27.12.2018)
Nilam Ušakovam neizdodas atlaist Satiksmes departamenta direktoru Vitāliju Reinbahu, kaut gan viņš ir atstādināts no darba jau vairāk kā pirms diviem gadiem; nākas izmaksāt algu gan viņam, gan vietas izpildītājam.

RĪGA, 27. decembris – Sputnik. Jau vairāk nekā divus gadus Rīgas domes Satiksmes departamentu vada Emīls Jakrins, taču oficiāli viņš skaitās tikai direktora pienākumu izpildītājs. Departamenta direktors Vitālijs Reinbahs nestrādā, taču saņem algu vairāk nekā divu tūkstošu eiro apmērā mēnesī, raksta avīze Diena.

Rīgas dome jau labu laiku tiesājas, lai atbrīvotu viņu no amata, taču neveiksmīgi.

Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola apstiprināja, ka, neskatoties uz nekā nedarīšanu, Reinbaham joprojām pienākas 2438 eiro alga mēnesī. Jakrina alga ir par simts eiro mazāka – 2305 eiro mēnesī. Gan viena, gan otra summa norādīta pirms nodokļu nomaksas.

Tiesa, saskaņā ar informāciju domes portālā, šī gada novembrī Jakrinam izmaksāts 2601 eiro, savukārt Reinbaham – 1029 eiro.

Dome vairākkārt centusies tikt vaļā no nevēlamā darbinieka. 2016. gada augustā Rīgas mērs Nils Ušakovs izteica neuzticēšanos Reinbaham, taču nespēja viņu atlaist – pret to iebilda arodbiedrība.

Saskaņā ar TV3 informāciju, Ušakova rīkojumā bija rakstīts, ka Reinbahs neievēroja remontdarbu termiņus un slikti organizēja darbu, taču juridisku pierādījumu vietā mērs atsaucies uz mediju paziņojumiem.

Savu atstādināšanu no amata Reinbahs apstrīdēja tiesā, un visas instances izšķīra lietu par labu viņam. Turklāt Reinbahs izmantoja iespēju doties bērna kopšanas atvaļinājumā, lai viņu pēc iespējas ilgāk nevarētu atlaist līdz galam.

Pēc ilgas prombūtnes 2017. gadā Reinbahs atgriezās pie darba, taču Ušakovs noteica viņam dīkstāvi – Darba likumdošanā tā tiek apzīmēta situācija, kad darba devējs neiekārto darbā darbinieku vai arī neveic nepieciešamās darbības, lai viņu iekārtotu darbā.

Pēdējais Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesas lēmums bija par labu Reinbaham – lietas izskatīšana tika slēgta, pamatojoties uz to, ka pretenzijas izvirzījusi persona, kuras nav šādu tiesību.

Lietu iesniedza tiesā dome – tādējādi tā centās pārtraukt darba attiecības ar Reinbahu. Pašvaldības pārstāvis Uģis Vidauskis pastāstīja, ka dome apstrīdēs šo lēmumu. Viņš paskaidroja, ka, saskaņā ar likumu, darba attiecības iespējams izbeigt uz darbinieka iesnieguma pamata, kas nenotika, pēc pušu vienošanās, kas arī nenotika, vai arī līgumu lauž darba devējs – šajā sakarā arī notiek lietas izskatīšana.

Ar pašu Reinbahu sazināties neizdodas.

Iesaistīja Valsts kontroli

Šī gada 14. februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nosūtīja vēstuli Valsts kontrolei un lūdza izvērtēt, cik lietderīgi Rīgas dome izmanto līdzekļus, izmaksājot algu diviem Satiksmes departamenta vadītājiem.

Valsts kontroles pārstāvis Reinis Grāvītis apstiprināja vēstules saņemšanu, taču norādīja, ka atbilstoši likumam Ministrija pati drīkst uzraudzīt pašvaldības darbību likumību.

Kā izrādījās, divu Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru jautājumu Valsts kontrole sāka pārbaudīt vēl pirms Reģionālās attīstības ministrijas iesnieguma. Šogad veikta pilsētas transporta infrastruktūras revīzija, kuras laikā izskatīja arī divu departamenta direktoru jautājumu.

"Revīzija pabeigta, tās rezultātu plānots publicēt nākamā gada janvārī, kad mēs varēsim detalizētāk izklāstīt savus secinājumus," - piebilda Grāvītis.

Simts tūkstošu eiro kukulis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopš 2013. gada izmeklē krimināllietu par kukuļiem Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Rīgas satiksme
© Sputnik / Sergey Melkonov

Uzlabota servisa mikroautobusu ieviešanas konkursā "Rīgas Satiksmē" uzvarēja kompānija "Rīgas mikroautobusu satiksme", kura bija saistīta ar koalīcijas partijas "Gods kalpot Rīgai!" locekli Aleksandru Brandavu.

Kā ziņoja raidījums "Nekā personīga", KNAB aizturēja Reinbahu 2013. gadā sakarā ar aizdomām par to, ka Satiksmes departamenta vadītājs pieņēmis kukuli, lai uzrakstītu labvēlīgus konkursa nosacījumus. Savulaik Reinbahs vadīja arodbiedrību LABA un strādāja tur ar cilvēku, kurš tiek uzskatīts par kukuļdevēju.

Saskaņā ar "Nekā personīga" informāciju, KNAB uzskata, ka kukuli nodevis LABA darbinieks Vladimirs Bricis. Kopējā summa sastādīja simts tūkstošus eiro.

63
Pēc temata
Pērn Rīgas Satiksme gandrīz uz pusi samazināja zaudējumus
Arestējiet vēl trīs: "Rīgas Satiksme" lieta uzņem apgriezienus
KNAB veica kratīšanas Rīgas domē un "Rīgas Satiksmē"
"Nanoūdens": "Rīgas satiksme" joprojām nav noskaidrojusi, ar ko mazgāja trolejbusus
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

1
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

1
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Ruslans Pankratovs

Ruslans Pankratovs norāda, kādu risku atspoguļo incidents restorānā Jūrmalā

4
(atjaunots 07:12 26.05.2020)
Restorāna "Kūriņš" īpašnieka izturēšanās ir spilgta neonacisma izpausme, un Nacionālās apvienības paustais atbalsts paceļ ideju valsts līmenī, uzsvēra politiķis Ruslans Pankratovs.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Jūrmalas restorāna "Kūriņš" apmeklētāji, ko iestādes īpašnieks Arnis Ābelītis 9.maijā izraidīja Georga lentītes dēļ, sakarā ar incidentu vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Iesniegumi uzrakstīti vairākām iestādēm, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja starptautiskās tiesību aizsardzības organizācijas "Latvijas krievu pasaule" priekšsēdētājs, politiskās partijas "Rīcība" līderis Ruslans Pankratovs, kurš sniedza atbalstu cietušajiem.

"Mēs uzrakstījām septiņus iesniegumus: Valsts policijai, iekšlietu ministram, Ģenerālprokuratūrai, tiesībsargam, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī divām Saeimas komisijām. No Kriminālā likuma viedokļa "Kūriņa" īpašnieka darbībās ir diskriminācija un etniskā naida kurināšana līdz ar Administratīvā kodeksa pārkāpumiem," pastāstīja Pankratovs.

Pēc viņa domām, valda viedoklis: ja jau iestāde ir privāta, īpašnieks var rīkoties, kā vēlas, taču tie ir maldi.

"Jebkuram restorānam ir sociālā slodze, ņemot vērā to, ka pakalpojumu joma ir publiska. Nekādā gadījumā nav pieļaujama nekāda diskriminācija, par to paredzama atbildība pēc likuma," paskaidroja Pankratovs.

Viņš uzsvēra, ka restorāna īpašnieka izturēšanās ir satraucoša pazīme no iekšpolitiskās situācijas viedokļa.

"Latents nacionālisms valstī vienmēr ir bijis, tomēr Ābelīša uzvedība pārkāpj visas pieklājības robežas, bet Nacionālās apvienības vadītājs sāk tādu cilvēku demonstrēt kā piemēru. Tas ir absolūti nepieļaujami. Mēs redzam situācijā spilgtu neonacisma izpausmi un šīs idejas "iecementēšanu" valsts līmenī. Tas ir trauksmains signāls," paziņoja Pankratovs.

Politiķis norādīja, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz Georga lenti Latvijā, un Ābelīša darbības jebkurā gadījumā ir pārkāpums. "Šī parkāpuma pakāpe jānosaka tiesībsargājošajām iestādēm, un mēs ceram, ka mūsu iesniegumi vismaz kādu vedīs pie prāta," piebilda Pankratovs.

Iepriekš rīdziniece Nadja Petrova pastāstīja, ka 9.maijā restorāna "Kūriņš" īpašnieks paziņoja, ka viņas ģimenei jānoņem Georga lentītes, vai arī viņiem nebūs iespējams apmeklēt iestādi. NA līderis Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja Ābelīša soli.

Панкратов объяснил опасность инцидента с русскими в Юрмале
4
Tagi:
Ruslans Pankratovs, Arnis Ābelītis, nacionālisms, Georga lentīte
Pēc temata
Atteicās apkalpot krievus: kādus likuma pantus pārkāpis restorāns Jūrmalā
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu
Patriots ar puvuma smaku. Ko slēpj restorāna īpašnieks, kurš atteicās apkalpot krievus